Reklama

Úzkostná porucha / GAD / smíšená úzkostná porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alwin
Kecalka 137 příspěvků 16.08.18 16:38
Úzkostná porucha / GAD / smíšená úzkostná porucha

Ahoj, z úzkostí se léčím 11 let.

Letos mám za sebou po vleklých zdravotních problémech po dvou letech na nízké dávce AD slušný relaps ze kterého se už skoro dva měsíce dávám dohromady.

Jak Vám se stejnými problémy funguje farmakoterapie? S jakými léky (kromě benzodiazepanů) jste spokojeni? Za jak dlouho jste se opět odrazili ode dna??

Momentálně beru Citalec 20mg 35 dní, před tím už dva roky jen 10mg. Jsem týden po operaci ledvinových kamenů metodou URS v celkově anestézii.

Čtu knížky od Praška, cvičím s dechem, snažím se vyhýbat stresu a nervování se, prostě tomu předcházet.

Děkuji za komentáře…

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8755 příspěvků 16.08.18 16:50

Čau, já mam to samé.
Velaxin mi asi za půl roku srazil zhruba 50% příznaků a za dalšího půl roku dalších 40%.

Doktor přidal Fluanxol na konpletní doléčení, který jsem bral asi půl roku a nic neudělal. Jako bych nic nebral.

Shodou okolností jsem si dal očistný půst, kdy jsem dva dny nejedl a to mi malinko rozjelo úzkosti. Šel jsem za doktorem, dal mi Kvetiapin, který mě nejdřív totálně utlumil, to trvalo 5 dní, pak útlum přestal a úzkosti vyrazily do maxima, jako kdysi před léčbou. Tak jsem ho na pokyn doktora vysadil a dostal jsem místo toho Rivotril.
Jsem na něm týden a je to celkem ok. I když rozhodně by mohlo být líp.

Jinak si pomáhám jakoukoli činností, co mě zaměstná. Hlavně četba je super. Důležité pro mě je nezůstat chvilku bez činnosti, ať už pasivní, aktivní, zábavné, nebo pracovní. Hlavně mít hotovou práci se u mě projevilo jako silně pozitivní a také mít uklizeno.
Většinu těhle rad mam od sledování Jordana Petersona na Youtube.

Alwin
Kecalka 137 příspěvků 16.08.18 17:49

Rivotril je návykové BZD, to se docela divím, že Ti nedal něco smysluplnějšího, BZD jen tlumí, neřeší příčinu úzkosti.

Já jsem teď ve fázi, že už jakž takž dokážu i se uvolnit a vypnout, ale ranní úzkost která přetrvává do oběda mám taky. Jsem po operaci ze které jsem byl poměrně otřesený a tak si to ještě sedá. Takže už mám úzkost z nástupu do práce i když paradoxně ta námaha je na tohle dobrá, dovedu si to logicky vysvětlit, ale stejně to u mě neustále tyhle situace vyvolávají spouštěcí mechanismus pro úzkost.

Snažím se s tím pracovat, ale jde to ztuha, hlavně stále špatně usínám, to je problém. Beru třetinu Trittica na spaní a zatím zdá se se spánek sice prodloužil, že už se nebudím ve 4 ráno, ale stejně do půlnoci nemohu zabrat. Jsem zvědavý jak to dám až budu muset vstávat v 6 ráno do práce. Teď si v rámci rekonvalescence po operaci mužů ještě přispat.

No a máme tu další spouštěč, je to bludný kruh.
Dneska mi je o něco lépe, jsem doma s dětmi u bazénu atd. Tak mám zaměstnanou mysl.

Emimin7
Echt Kelišová 8755 příspěvků 16.08.18 20:32

Rivotril by mi prý v aktuální dávce závislost způsobit neměl. A není to klasický BZD, léčí i např. panickou poruchu. Potřebuju ho hlavně teď, protože ten Kvetiapin mi psychiku úplně zlikvidoval a mám záchvaty paniky. Na léčbu úzkosti mám pořád k tomu ten Velaxin.
Jinak u tebe nástup do práce je podle mě ideální terapie.
S tím spánkem je to horší, ten je zásadní. Já naštěstí spím dobře. Možná až moc. Ale před léčbou jsem taky nemohl zabrat, takže mi v tom asi pomohl ten Velaxin.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >