Úzkostná porucha se strachem- možné těhotenství ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 13:33
Uzkostna porucha se strachem možné těhotenství ?

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat zda nemáte některá podobne zkušenosti. Je to rok co jsem prodělala stres a začal mi panický strach s úzkostmi. V podstatě mám panický strach ze strachu. Mám ale zdravotní problém který mi nařizuje neodkládat těhotenství. Antidepresiva mi asi troje nepomohla ani jedny takže bez nich je lepší. Co myslíte mohu jít do těhotenství? Abych neublížila miminku nebo abych se po porodu třeba nějak nezblaznila. Psycholog ani psychiatr mi na toto neodpověděl. Jen ze každá žena je jiná. Děkuji všem

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat zda nemáte některá podobne zkušenosti. Je to rok co jsem prodělala stres a začal mi panický strach s úzkostmi. V podstatě mám panický strach ze strachu. Mám ale zdravotní problém který mi nařizuje neodkládat těhotenství. Antidepresiva mi asi troje nepomohla ani jedny takže bez nich je lepší. Co myslíte mohu jít do těhotenství? Abych neublížila miminku nebo abych se po porodu třeba nějak nezblaznila. Psycholog ani psychiatr mi na toto neodpověděl. Jen ze každá žena je jiná. Děkuji všem
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 23:19

Ahoj, mam take uzkostnou poruchu - presneji posttraumatickou stresovou poruchu a mam s tim uz dve deti. S prvnim to bylo horsi, bala jsem se vseho - do ted si zive pamatuju, jak jsem brecela gynekolozce v ordinaci, ze se bojim, abych malemu neublizila - ne zle, nebo ze by mi ruplo v bedne, ale ze proste budu neohrabana a ze neco udelam spatne, ze je proste tak malinkej. No doktorka se k tomu postavila uplne priserne a akorat mi dala cislo na psychologa a ja pritom jen potrebovala slyset, ze to je v poradku, ze to takhle ma kazda maminka, ze se casem vse naucim a na vse prijdu. A bylo to tak, moje uzkosti se bohuzel promitly do syna - hodne jsem se o nej bala, snazila jsem se to nedavat najevo, myslela jsem si, ze se mi dobre dari delat bezstarostnou, ale s odstupem casu vidim, ze je takovy moc dospely na svuj vek (10let),vzdy rozumny, opatrny… U dcery uz jsem vice v klidu, tolik neresim, tolik se o ni nebojim a je oproti synovi uplne jina, bezstarostna… Neboj se, budes skvela mama - mozna trosku starostlivejsi, ale skvela :hug:

Pifinka
Kecalka 479 příspěvků 28.08.18 23:50

Ahoj, tez mam GAD a panickou poruchu a tehotenstvi bylo v tomto smeru moje nejlepsi obdobi, vse jak mavnutim proutku zmizelo, uplne jsem zapomnela, ze nekdy nejake problemy byly. Vse se vratilo az cca za dva roky po porodu. Miminko neodkladej, ja moc dobre vim jake to je, ale nic horsiho neprijde, vsechno uz znas. Znas ten nejvetsi strach, znas paniku, znas uzkost. Miminko je to nejuzasnejsi, co se ti muze stat. Drzim pesti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 07:41
@Pifinka píše:
Ahoj, tez mam GAD a panickou poruchu a tehotenstvi bylo v tomto smeru moje nejlepsi obdobi, vse jak mavnutim proutku zmizelo, uplne jsem zapomnela, ze nekdy nejake problemy byly. Vse se vratilo az cca za dva roky po porodu. Miminko neodkladej, ja moc dobre vim jake to je, ale nic horsiho neprijde, vsechno uz znas. Znas ten nejvetsi strach, znas paniku, znas uzkost. Miminko je to nejuzasnejsi, co se ti muze stat. Drzim pesti. [/ci

Děkuji moc. Hned jsem klidnější. Jste úžasné holky. No nejhorší je ze se člověk boji toho strachu denně. A přitom se není čeho bát. Jste skvěle děkuji. :srdce: :srdce: :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >