Reklama

Úzký výběr - jméno pro kluka k příjmení na Š

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 18:41
úzký výběr- jméno pro kluka ke Š

Ahoj, už to řešíme pátý měsíc a došel čas, mám před porodem:)
Příjmení Štědrý, takže hned jsme vyřadili jména končící na Š nebo třeba Štěpán a taky nechci první pětku nejčastějších (Jan, Jakub, Matyáš, Filip, Lukáš). On chtěl jména staromódní, já takový ty 10-20let zpět trendy - Radek, Radim, Adam, Marek, Michal - ani jedno u něj neprošlo a nepodařilo se mi ho zlomit ani za tolik měsíců. Ty „nejmodernější“ nechceme ani jeden, na to máme moc české příjmení.

Zůstal nám po mnoha diskuzích jen - Vojtěch, Ondřej, Richard, ev. s jeho sebezapřením Šimon. Mně se nelíbí asi ani jedno, jen už jsem si na tu myšlenku, že dál se prostě neposuneme, zvykla.
Tak které z těch tří k tomu příjmení? Bude prvorozený.
P. S. to na jménu pro holku jsme se shodli na pěti jménech do tří minut :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

BloomingGorgeous
Závislačka 2738 příspěvků 07.05.18 18:44

Z vyberu Richard ;)

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 18:44

Šimon je katastrofa k tomu příjmení..
Vojtěch bych nedala, ale Vojta by šel :)
Znám Kamila Štědrého a nezní mi to špatně

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 07.05.18 18:46

Já bych nedala Richarda (Ríšo…jako fakt? :mrgreen: ), ani Šimona. Ondřej a Vojtěch jsou podle mě fajn jména, podle mě taková neutrální, která neurazí ani nenadchnou :kytka:

My jsme měli jména hned, vůbec tyhle starosti neznám.

Tak žádné jméno neuváděj a rozmyslíte si to, až bude prcek na světě, třeba to bude „jasnej Vojta“.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 07.05.18 18:50

Z těch 3 Vojtěch, j se nejlíp vyslovuje. Co jste měli pro holku? Třeba by se našlo něco podobného v klučičí verzi.

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 4717 příspěvků 07.05.18 18:50

K tomu příjmení by se mi hodilo třeba Martin nebo Lukáš, z těch 3 se mi nehodí žádný, ten Šimon mi k tomu jde nejlíp

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 07.05.18 18:52
@Doe_Jane píše: Šimon je katastrofa k tomu příjmení..
Vojtěch bych nedala, ale Vojta by šel :)
Znám Kamila Štědrého a nezní mi to špatně
člověče, Kamil mi přijde hodně nemužné jméno :nevim: Spolu s Marcelem a Dušanem :think:

Silver_Lining
Kecalka 331 příspěvků 07.05.18 18:54

Moje rodné příjmení je podobné a brácha se jmenuje Ondřej- mně se to k tomu líbí :) Richard mi přijde že už tam je moc „R“ :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 18:57

Mně se snad jen líbí Vojtíšek pro miminko, nevím, jak bych říkala Richardovi..
Ale pak do života pro dospěláka se mi Richard líbí, víc než Vojta.
Jinak ostatní jména jsme opravdu probrali milionkrát a neshodneme se, projížděli jsme i ty staročeská..takže ty prosím nenavrhujte, to je ztráta času :) :lol:

Pisatelka

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 19:06
@Anonymní píše:
Mně se snad jen líbí Vojtíšek pro miminko, nevím, jak bych říkala Richardovi..
Ale pak do života pro dospěláka se mi Richard líbí, víc než Vojta.
Jinak ostatní jména jsme opravdu probrali milionkrát a neshodneme se, projížděli jsme i ty staročeská..takže ty prosím nenavrhujte, to je ztráta času :) :lol:Pisatelka

my jsme pak šli i do slovenského nebo polského kalendáře :mrgreen: chápu

summersun
Kecalka 431 příspěvků 07.05.18 19:06

A co Davídek? Jen tak mě to napadlo :-)

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 07.05.18 19:06

Ondřej. Ale mam ho doma, tak jsem zaujatá. Vojtěch je neutrální, Richard se mi líbí jen v základním tvaru

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 19:09

Řekni mu že tam napíšeš Bartoloměj, Barnabáš, Benedikt nebo podobnou hrůzu pokud se neshodnete na něčem normálním :mrgreen:

mamina2017
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 07.05.18 19:10

Ale nejak se to vaše mrně musí jmenovat. ;) já když byla v porodnici, tak kočka se mnou na pokoji měla 2 jména. přijela s tím, že bude možná rodit a tak říkala, že tam byla porodní asistentka a ta se jmenovala Matyášková. A kdyby porodila tak by to byl Matyáš (bylo to zrovna jedno z těch dvou jmen). ;) že by to bylo znamení.

Tunrida
Hvězda diskuse 47195 příspěvků 07.05.18 19:12

My ve vaší situaci vybrali Ondřeje :lol: Ale je to jméno, vůči kterému jsme ani jeden neměli pocit, že se nám nelíbí. Vybírali jsme jenom že jmen, která byla přijatelná pro nás oba. Ani jeden jsme teda druhého nepresvedcovali o svem vybraném jménu. Takže.. pokračovat ve výběru :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama