Uzlina, nebo nádor?

Anonymní
5.6.21 21:49

Uzlina nebo nádor

Ahoj chci se zeptat jestli se někdo nesetkal stím co já. cca před měsícem se mi udělala prostě ze dne na den po 10 minutách lezení něco jako kulička Doktor řekl že to jako kulička moc nevypadá. Udělalo se mi to na pravém prsu ale ne přímo v prsu ale nad prso. Byla jsem na vyšetření řekla mi že to může bejt nádor ale spíš by to mohla být uzlina. Ale mě se to zmenšuje a pak se to vrátí to de velikosti není to moc velké. zmenší se to že to skoro necítím ale pak se to zase zvětší že už to cítím. Paní doktorka řekla že když se to zmenšuje že to může bejt spíš ta uzlina dala mi nato 2 měsíce pokus to nezmizí odeberou mi stoho něco aby se zjistilo cotoje. strasne se toho bojím protože i kojim. Může se nádor udělat jen tak? Prostě jsem kojila malou vztala jsem a hned jsem to uciťela že to tam je. A nebo spíš to bude ta uzlina?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
451
5.6.21 22:16

Myslím, že to bude ta uzlina. Taky mám jednu takhle zduřelou. To, že se zvětšuje a zmenšuje, dělá menstruační cyklus, kdy různě lítají hormony. Může zmizet, ale taky nemusí. Nebo prostě za hodně dlouho. Tak mi to řekla paní doktorka v mamo centru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
5.6.21 22:22

Take se priklanim k uzline. Kvuli nadorovemu onemocneni mi v nemocnici zastavovali laktaci a udelala se mi boule jakoby nad prsem. Hned jsem byla na ultrazvuju a mela jsem zdurenou mlecnou zlazu cico. Po 14 byla pryc :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 22:22

@LaEllaX aha, no já už menstruaci nemám tak rok a 2 měsíce asi protože kojím. Tak snad to bude vážně ta uzlina. A mužů se zeptat? Byla jste taky odebírat stoho nějakou tkáň? Aby se zjistilo co to je.

• Citovat
  • Nahlásit
774
5.6.21 22:32

Já bych dva měsíce nečekala, jak se to bude vyvíjet a chtěla další vyšetření… asi u jiného lékaře..
když si tvá lékařka není jistá, prve ze to muže být nádor pak zase že asi uzlina…
Ano, nádor se muže udělat jen tak a některé nádory souvisí s hormonálními změnami.
Ale neboj, víš o tom útvaru, co tam máš nejdůležitější je podstoupit nějaké zobrazovací vyšetření, patrně UTZ.. a dostat se tomu takříkajíc na kobylku.

Pracuji na onkologii, a často čtu ve zprávách pacientů, ze se prve pacient léčil ATB, analgetiky, a kde čím, než se přišlo na to, ze je to rakovina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.6.21 22:38

@sarah1618 Také tak. Rozhodně bych vyhledala jiného lékaře. Zrovna minulý týden na mě vyskočil článek, jak jsou lékaři zděšeni, že tak zanedbané rakoviny prsou jako právě nyní po covidových lockdownech se jen tak nevidí.
A obzvláště, když mudr. sama neví. Věštit z koule neumí, ale od toho máme ultrazvuky, mamogramy atd. Plus i krevní rozbory. Ale když nic z toho neudělá, tak asi sotva dostane přesnou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
5.6.21 23:24

Pokud se to zmensuje, bude to urcite uzlina. Ale mela by udelat ultrazvuk, to te vysetrila jen pohmatem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 07:44

@hani28 udělala ultrazvuk a řekla jen že nevidí že by tam bylo něco zhoubného. Ale může to být nádor a nebo uzlina ale že předpokládá že ta uzlina. Když jsem ji řekla že jsem to měla větší že se to zmenšuje, řekla tak že mi dá termín na 26.7 když to tam pořád bude tak mi stoho něco budou odebírat a pak se uvidí co to přesně je. Zatím to mám 1 měsíc a nějaké dny a je to menší ale zvětšuje se a pak zase zmenšuje.

• Citovat
  • Nahlásit
290
6.6.21 21:08

Nechala bych si do toho ďobnout. Není to nic strašného a budeš vědět. Když to nic není, tak ok, jede se dál. Když jo, zbytečné čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
6.6.21 21:20

Určitě se nech vyšetřit pořádně specializovaně! Ale věřím, že to bude uzlina, mamka to taky měla, ztrácí se to, pak vrací a hlídají jí tedy častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
7.6.21 16:28
@Anonymní píše:
@hani28 udělala ultrazvuk a řekla jen že nevidí že by tam bylo něco zhoubného. Ale může to být nádor a nebo uzlina ale že předpokládá že ta uzlina. Když jsem ji řekla že jsem to měla větší že se to zmenšuje, řekla tak že mi dá termín na 26.7 když to tam pořád bude tak mi stoho něco budou odebírat a pak se uvidí co to přesně je. Zatím to mám 1 měsíc a nějaké dny a je to menší ale zvětšuje se a pak zase zmenšuje.

Starší dcera měla něco v třísle, taky si mysleli, že by to mohla být spíš uzlina (bylo to k uzlině napojené). Kolísalo to velikostí i barvou.
Poslali ji nakonec na vyříznutí a ve finále odstraňovali celou uzlinu i s nádorem, který na utz prostě vidět nebyl. Naštěstí to zhoubné nebylo, ale prostě byl to nádor na uzlině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat