Uzliny po těle

Anonymní
30.6.15 11:13

Uzliny po těle

Ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o mojí zkušenost a slyšet vaše názory a rady. Příteli se dělají po těle uzliny, za ušima, na krku, u trapézů i na rukách. jsou to prostě bouličky velikosti skleněné kuličky na hraní (víte jakou myslím ne?),Má to třeba týden až 14 dní a bolí ho to, vždy když mu zmizí tak se mu v zápětí udělá jiná na jiném místě. Někdy má i tři najednou. Jeho obvodní lékař řekl že je to normální ale ani se mu na to nepodíval, mě to tedy normální nepřijde. Máte s tím někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11483
30.6.15 11:15

Měl by nutně trvat na vyšetření co nejrychleji, mohl by to být lymfom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
30.6.15 11:17
@kattie píše:
Měl by nutně trvat na vyšetření co nejrychleji, mohl by to být lymfom.

I když mu uzliny vždy zmizí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11483
30.6.15 11:20

I tak. Uzlinový syndrom si vždy vyžaduje podrobnější vyšetření. JSou i jiné možnosti, infekce třeba, které by to mohly být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.6.15 11:33

Vyměnila bych doktora, je to id.iot :pocitac:

Uzlina se mi zvětšila jen jedna a jen jednou a takové fofry u doktora jsem nezažila, okamžitě odběr krve a další vyšetření. Nesměla jsem do práce ani do školy, dokud nepřijdou výsledky (možnost infekční choroby), za cca 3 dny byly výsledky na lymfom, do týdne na ostatní nemoci. Ve výsledku infekce, která rychle odezněla.

Může to být banalita, ale také dost závažné onemocnění, požadovala bych odběry krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22312
30.6.15 11:44

Určitě krevní rozbor a další vyšetření. Mamka manžela má lymfatickou leukemii a měla podobné nálezy. Přišly na to náhodou při předoperačním vyšetření.
Každopádně bych vám přála, aby to byla banalita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22312
30.6.15 11:45
@luca241 píše:
I když mu uzliny vždy zmizí?

Tak rozhodně to není normální. Kdyby se ti objevovala a mizela třeba kožní vyrážka, taky by jsi to nenechala jen tak, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
30.6.15 11:49
@Aries6 píše:
Tak rozhodně to není normální. Kdyby se ti objevovala a mizela třeba kožní vyrážka, taky by jsi to nenechala jen tak, ne?

No to já jako nereagovala, že bych odporovala- řeším stejný problém jako zalkadatelka, tak mě to spíš děsí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11483
30.6.15 11:52

@luca241 Tak se taky nech co nejrychleji vyšetřit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.6.15 11:53
@luca241 píše:
No to já jako nereagovala, že bych odporovala- řeším stejný problém jako zalkadatelka, tak mě to spíš děsí…

Nemusí to být nic vážného, ale pokud je, tak čím dřív to zjistíš, tím lépe pro tebe, takže mazej k doktorovi na krev a nenech se odbýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.15 11:55

Děkuji všem za reakce a rady (zkušenosti) přítele hned doženu k doktorovi :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
2034
30.6.15 12:00

Já mám potvrzeného bacila v krku, léčba streptokoka zahájena, ale uzliny jsou pořád četnější. U doktorů jsem se dozvěděla, že je to z toho, krve mám v pořádku. Ale stejně mě to nepřestává děsit…hysterka, no :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11483
30.6.15 12:03

@luca241 ALe tak pokud je to vyšetřené, máš potvrzeného streptokoka v krku a léčí se to, tak to bude OK. Ty uzliny máš jen na krku? pod čelistmi? když tak ti můžou nechat udělat sono těch uzlin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
30.6.15 12:07
@kattie píše:
@luca241 ALe tak pokud je to vyšetřené, máš potvrzeného streptokoka v krku a léčí se to, tak to bude OK. Ty uzliny máš jen na krku? pod čelistmi? když tak ti můžou nechat udělat sono těch uzlin.

Na krku, pod čelistmi, pod bradou,…a otoky v podpaží, kde ale nejsou hmatné uzliny, tak nevím, co to je. a taky si říkám, že snad je to jen tím streptokokem, ale pak zas na mě dolehne splín a utvořím si katastrofiký scénář s lymfomem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22312
30.6.15 12:32
@luca241 píše:
No to já jako nereagovala, že bych odporovala- řeším stejný problém jako zalkadatelka, tak mě to spíš děsí…

Já to tak nemyslela, je to blbě napsaný :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama