Uznání českého titulu v zahraničí (Itálie)

Anonymní
20.11.19 12:13

Uznání českého titulu v zahraničí (Itálie)

Zdravím :mavam:,
až dodělám vysokou školu, chtěla bych se přestěhovat do Itálii. Chtěla bych se zeptat, jestli tady má něterá z Vás zkušenost s uznáváním titulu, kerý jste získaly tady v ČR. Byl s tím problém. Budu ráda když se podělíte o zkušenosti. Nemusí to být nutně z Itálii, ale celkově uznávání českých titulů v zahraničí. Budu i ráda, pokud se podělíte o jakékoliv úřední záležitosti a na co si dát pozor, pokud se chci stěhovat do Itálie. Moc Vám děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.19 12:39
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:,
až dodělám vysokou školu, chtěla bych se přestěhovat do Itálii. Chtěla bych se zeptat, jestli tady má něterá z Vás zkušenost s uznáváním titulu, kerý jste získaly tady v ČR. Byl s tím problém. Budu ráda když se podělíte o zkušenosti. Nemusí to být nutně z Itálii, ale celkově uznávání českých titulů v zahraničí. Budu i ráda, pokud se podělíte o jakékoliv úřední záležitosti a na co si dát pozor, pokud se chci stěhovat do Itálie. Moc Vám děkuji :hug:

Ahoj dostávala jsem k diplomu i nějakou evropskou verzi, kde byly všechny předměty, co jsem absolvovala, známky, zápočty a i závěrečné zkoušky, vše v AJ, to by mělo stačit a mělo by to být uznáváno…ale dost záleží o jaký obor jde, pokud by to bylo něco specifického typu právo, tak asi záleží na co tam máš specializaci, přece jen české právo by ti v Itálii bylo k ničemu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 13:01
@welovefashion píše:
Ahoj dostávala jsem k diplomu i nějakou evropskou verzi, kde byly všechny předměty, co jsem absolvovala, známky, zápočty a i závěrečné zkoušky, vše v AJ, to by mělo stačit a mělo by to být uznáváno…ale dost záleží o jaký obor jde, pokud by to bylo něco specifického typu právo, tak asi záleží na co tam máš specializaci, přece jen české právo by ti v Itálii bylo k ničemu :-)

Studuju přírodní vědy, konktrétně enviromentální geografii, tak snad by s tím nebyl problém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2055
20.11.19 13:06

Nejspis po vas budou chtit uredne overeny preklad do jejich jazyka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 13:18
@jensarka píše:
Studuju přírodní vědy, konktrétně enviromentální geografii, tak snad by s tím nebyl problém :)

vůbec netuším, co si pod tím představit, nebo i představit jo, jen netuším jakou práci s tímto oborem budeš dělat, ale řekla bych, že by to mělo být ok, tohle bude všude stejné, nebo dost podobné :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 13:24
@welovefashion píše:
vůbec netuším, co si pod tím představit, nebo i představit jo, jen netuším jakou práci s tímto oborem budeš dělat, ale řekla bych, že by to mělo být ok, tohle bude všude stejné, nebo dost podobné :D

Většinou to jsou úřední práce, například na Katastru nemovitostí nebo podobné institce. Otázka je, jestli budu mít uplatnení tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2055
20.11.19 13:37

@jensarka tak to bych asi resil primo s instituci, kde budete chtit pracovat. Jelikoz do te doby po vas stejne nikdo nic chtit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47225
20.11.19 15:21

Jestli ma CR a It. mezinarodni smlouvu, tak kazdy titul uznaji. Napr. CR a Slovensko, CR a Polsko ma 100%. Vyhledej si dalsi staty (je jich hodne). Pokud by nebyla smlouva, tak to jde pres nostrifikaci v tom statu, kde planujes pracovat.
Tyhle dotazy bych resila primo na MSMT a ne na e-miminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 16:06
@Kelsey píše:
Jestli ma CR a It. mezinarodni smlouvu, tak kazdy titul uznaji. Napr. CR a Slovensko, CR a Polsko ma 100%. Vyhledej si dalsi staty (je jich hodne). Pokud by nebyla smlouva, tak to jde pres nostrifikaci v tom statu, kde planujes pracovat.
Tyhle dotazy bych resila primo na MSMT a ne na e-miminu.

Samozřejmě to budu řešit potom přes úřady, ještě mi pár let zbývá do ukončení studia. Teď se spíše předběžně informuju jak postupovat a jaké zkušenosti s tím mají ostatní lidé. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
20.11.19 17:12
@jensarka píše:
Samozřejmě to budu řešit potom přes úřady, ještě mi pár let zbývá do ukončení studia. Teď se spíše předběžně informuju jak postupovat a jaké zkušenosti s tím mají ostatní lidé. :lol:

V Italii ti diplom uznaji. Spis ze tam obecne neni moc prace, ani pro italy a spatne prac. podminky, smloiva na rok bez pojisteni a tak. Statni job je terno, chtelo by ti tlacenku, mas tam rodinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama