Uznávají se online kurzy ze seduo.cz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MŠSp
Nováček 8 příspěvků 30.07.18 20:05
Uznávají se online kurzy ze seduo.cz

Ahoj,
ráda bych se zeptala, zda např. v životopise má cenu uvádět online kurzy ze stránky seduo.cz?
Mnohokrát děkuji.

Reakce:

Svetluska.Lulu
Kecalka 301 příspěvků 30.07.18 20:25

Uvedla bych, pokud je specificky k oboru (napr. vyuka dospelych kdyz chci skolit), PC znalosti pokud je nemas v praxi (delala jsem pokladni, chci do administrativy, udelala jsem si kurzy na xxx) a urcite kurzy mezilidskych dovednosti.

Pokud se jedna o neco jako zaklady ucetnictvi, tam nemam zkusenost. U jazyku (nevim, jestli na seduo jsou) bych uvadela jenom uroven, bez zdroje, pripadne certifikaty jako Cambridge, TOEFL…

Ovsem formulace „uznavaji se“ vybizi otazku, jestli nenahrazujes formalni vzdelani (jako treba u tech ucetnich).

O jaky obor se jedna?

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 30.07.18 20:45

Do životopisu si můžeš napsat cokoliv. Většinou se životopis upravuje podle toho, o jakou pozici žádáš. Ne vždy je třeba vypisovat všechny kurzy, které jsi kdy v životě absolvovala. Taky dost záleží na úrovni kurzů. Pokud je to něco, kam pravidelně docházíš, pak splníš test a dostaneš nějaký uznávaný certifikát, tak se ním samozřejmě můžeš prokazovat. Ale ohánět se třeba online kurzem, kde ti stačí přečíst pár stránek, napsat online test na abcd, kterej navíc lze vygooglit a certifikátem je pouze papír od oné firmy, není dobrý nápad.
A hlavně, ať je kurz jakýkoliv, nenahrazuje vzdělání.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 03.08.18 14:34

@chaela
Co jsem na seduo (zvlášť ty neplacené) viděla, tak mi přišla úroveň nevalná.
Klidně se zmiň, ale nic extra od toho nečekej. Hlavně tam nevypisuj, že si dělala kurzy všeho druhu. Spíš ukazuj, že se chceš zdělávat v oboru.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >