Reklama

Uznávají se online kurzy ze seduo.cz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MŠSp
Nováček 8 příspěvků 30.07.18 20:05
Uznávají se online kurzy ze seduo.cz

Ahoj,
ráda bych se zeptala, zda např. v životopise má cenu uvádět online kurzy ze stránky seduo.cz?
Mnohokrát děkuji.

Reklama

Reakce:

Svetluska.Lulu
Kecalka 235 příspěvků 30.07.18 20:25

Uvedla bych, pokud je specificky k oboru (napr. vyuka dospelych kdyz chci skolit), PC znalosti pokud je nemas v praxi (delala jsem pokladni, chci do administrativy, udelala jsem si kurzy na xxx) a urcite kurzy mezilidskych dovednosti.

Pokud se jedna o neco jako zaklady ucetnictvi, tam nemam zkusenost. U jazyku (nevim, jestli na seduo jsou) bych uvadela jenom uroven, bez zdroje, pripadne certifikaty jako Cambridge, TOEFL…

Ovsem formulace „uznavaji se“ vybizi otazku, jestli nenahrazujes formalni vzdelani (jako treba u tech ucetnich).

O jaky obor se jedna?

chaela
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 30.07.18 20:45

Do životopisu si můžeš napsat cokoliv. Většinou se životopis upravuje podle toho, o jakou pozici žádáš. Ne vždy je třeba vypisovat všechny kurzy, které jsi kdy v životě absolvovala. Taky dost záleží na úrovni kurzů. Pokud je to něco, kam pravidelně docházíš, pak splníš test a dostaneš nějaký uznávaný certifikát, tak se ním samozřejmě můžeš prokazovat. Ale ohánět se třeba online kurzem, kde ti stačí přečíst pár stránek, napsat online test na abcd, kterej navíc lze vygooglit a certifikátem je pouze papír od oné firmy, není dobrý nápad.
A hlavně, ať je kurz jakýkoliv, nenahrazuje vzdělání.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 03.08.18 14:34

@chaela
Co jsem na seduo (zvlášť ty neplacené) viděla, tak mi přišla úroveň nevalná.
Klidně se zmiň, ale nic extra od toho nečekej. Hlavně tam nevypisuj, že si dělala kurzy všeho druhu. Spíš ukazuj, že se chceš zdělávat v oboru.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama