V 10 měsících odmítá UM, kaše, jogurt, pečivo

29
28.7.21 09:50

V 10 měsících odmítá UM, kaše, jogurt, pečivo

Ahoj maminky, syn v 10 měsících odmítá UM, kaše, jogurt, pečivo. UM pil jen v porodnici, doma už byl jen na MM a když jsme pak zkoušeli UM cca ve 3 měsících tak ho odmítal a nedokázal ani pít MM z lahve. V 6 měsících jsme začali s příkrmy, teď v 10 m. jí dopoledne ovoce někdy s piškotem, na oběd masozeleninu s rýží/těstovinami, odpoledne ovoce, na večeři zeleninovou polévku, to vše prokládám kojením (chce jíst tak co hodinu až hodinu a půl). Usne jen při kojení, v noci se na kojení budí 2-3×. Zkoušeli jsme různé UM (Nutrilon, HiPP, Sunar) i kaše (rýžová, ovesná, krupicová), kaše jsem dělala s UM nebo i s vodou když UM odmítá, s ovocem nebo bez, jogurt s ovocem nebo bez, pečivo také nechce, kupované ovocné přesnídávky taky nechce a stalo se že po nich i zvracel( asi byly na něj moc kyselé). Ještě tak sní kukuřičné křupky, ale to je spíš pro zábavu…
Syn ale dobře prospívá, má cca 78 cm, 11 kg.
Moje otázka je, jestli něco dělám špatně že tyhle jídla odmítá, nebo jen moc tlačím na pilu? Kojila jste některá v tomhle věku dítěte tak často? Už jsem z toho docela vycuclá (bolí mě klouby, mám zcvrklou kůži…) ale takhle nemám čím to kojení nahradit… Všude čtu co ostatní děti v 10 měsících jí, je tu někdo u koho kojení pořád převažovalo nad normální stravou? Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5925
28.7.21 09:54

Proč do něj potřebuješ cpát UM když kojíš proboha??? Koj jak chce je mu 10 měsícu!!! Je to kojenec!!! Na jídlo má moře času. Dávej ochutnávat, zkoušej a koj, koj, koj…!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
28.7.21 09:57

Já bych ho nechala jíst, co chce teď, a občas nabídla něco nového. Buď ráda že pěkně jí aspoň ovoce, zeleninu a maso, některý děti se v tomhle věku jen kojí. S těma kašema bych počkala do roka a dělala pak pořádný z mlíka (kravskýho, postupně můžeš zkoušet i rostlinný), s ovocem a trochou medu, tady ty instantní s vodou jsou pěkně hnusný.
Moje dcera UM nikdy nechtěla ani neuměla pít z lahvičky, v roce jsem kojila 2-3× denně, ze dne na den jsem pak skončila a dcera UM furt plivala, tak jsem se na to vyprdla a od tý doby jedla prostě jen jídlo. Po tom roce můžeš taky zkusit dát obložený talířek - pečivo, zelenina a kvalitní sýr se šunkou (čím víc procent masa, tím víc adidas), dcera to milovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
28.7.21 10:03
@Veru1987 píše:
Proč do něj potřebuješ cpát UM když kojíš proboha??? Koj jak chce je mu 10 měsícu!!! Je to kojenec!!! Na jídlo má moře času. Dávej ochutnávat, zkoušej a koj, koj, koj…!!!

Nejde mi o to „cpát do něj UM“ ale když mu nechutná samotné UM tak ani kaše z něj udělaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882

Jo moc tlacis na pilu. Když kojis tak proč dávat UM. Kojeny děti ho stejně většinou nechtějí. Nabizej mu jídlo a kdyz nebude chtít tak kojení. Kojila jsem do roku hodně často, syn taky skoro nic nechtěl i jsem. u toho dokonce otehotnela a kojila jsem ještě dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925

Celkově nechápu… vždyť ti jí ovoce, zeleninu maso, zeleninové polévky… nepotřebuje k životu kaše a pečivo.. nic prospěšného… buď ráda že sní to podstatné maso, zeleninu, ovoce. Bílé jogurty můžete zkoušet třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
28.7.21 10:06
@beriveri píše:
Nejde mi o to „cpát do něj UM“ ale když mu nechutná samotné UM tak ani kaše z něj udělaná…

Však kaši vůbec k ničemu nepotřebuje. Není to nic bez čeho by se dítě neobešlo. Zeleninové polévky jsou mnohem lepší než kaše a zaplácnout žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
28.7.21 10:08

Kazde dite ma jinou potrebu kojeni a neni to jen o jidle…ja uz jsem v 10tim kojila jen rano a vecer pred spanim, od roka vubec, kamoska kojila do 2 let kdykoli, x krat za den :nevim:…zkousej um dal, zkus kendamil, ten je chutive fakt nejlepsi, pripadne muzes zkusit sunar ochuceny…prijde mi, ze tvuj syn ji ok, prosipva fakt pekne…to, ze neji pecivo je uplne fuk..mel by mit min pul litra mleka/mlecnych vyrobku za den, kdyz nechce jist jogurt, kase, syry, tak proste kojeni, pripadne nejaky UM, jestli na to pristoupi..od roka pak budes mit vic moznosti… hele jsou deti, ktere v 10ti m nechteji jist nic a jsou jen na mliku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
28.7.21 10:09

@Veru1987 jak píšu, kojím cca co hodinu s už mi to na zdraví moc nepřidává, samozřejmě v tom budu pokračovat když to jinak nejde. Chtěla jsem vědět jestli to tak mají i jiné maminky ptz všude čtu jak jiné děti už jí kdeco a jsou kojené třeba 3× za den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
28.7.21 10:10
@beriveri píše:

Dá se udělat i z mateřského mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
28.7.21 10:12

@JancaS84 ano, zkoušela jsem, ale nejde mi odsát/odstříkat, vždy dám jen cca 20 ml po 15 minutách snažení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
28.7.21 10:13

Děkuji všem za reakce, trochu jste mě uklidnily, nebudu to tolik hrozit a nechám tomu volný průběh ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16127
28.7.21 10:28

Hele, a toho normalniho jidla sni teda málo, ze dokojuješ? Dceru jsem v tomhle veku kojila asi 3-4× denně (rano a pak teda pred kazdym spanim, ne kvuli hladu), zato v noci klidně po hodině :roll:

A jak jíš Ty? A pijes dost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
28.7.21 10:41

To kojeni hodku/hodku a pul neni o jidle, ale o piti… zacni utinat kojeni a davej misto toho vodu, caj, klidne i hodne zredeny jablecny dzus, ale idealne jen tu vodu a caj.
A zkus treba do toho jogurtu dat presnidavku at to neni na nej kysely, pripadne zkus pridat namlety vlocky at to ma jinou texturu.

A pro sebe vic pit, pridej vitaminy pro tehotny a kojici abys mela z ceho cerpat, klidne si kup protejnak a davej si kazdej den protejnak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
28.7.21 10:59

Ahoj, mám desetiměsíčního chlapečka a taky kojím co hodinu a půl přes den, ale i v noci. Přes den dávám dětský čaj, přesnídávku, jogurt, zeleninu s masem a kaši. Jelikož kojím, ale nic neodstříkám, tak jsem koupila kaši od Sunaru, tam se přidává jen voda podle návodu. Teď jí banánovou a ta chutná i mně, takže ji po něm dojím. :palec: Jinak jsem byla v nemocnici na pokoji s paní, která měla patnáctiměsíční dítě a kojila stejně často jako já. Ono tam bude hrát roli asi i separační úzkost. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat