V 10 měsících si nehraje na bříšku

68
19.7.21 23:15

V 10 měsících si nehraje na bříšku

Ahoj prosím máte s tímto někdo zkušenost? Mému miminku je 10 měsíců a poloha na bříšku pro něj pořád není to pravé. Od narození neměl rád polohu na bříšku. Teď se na bříško přetočí, plazi se za hračkami ale jakmile se k ní doplazí, vezme jí do ruky a hned se přetočí na záda a tam si jí prohlíží. Abych ho udržela dýl na bříšku musím mu pouštět různé zvukové hračky nebo kutálet před ním míček aby se díval. Lepime jedno ocicko kvůli mírnému šilhání, tak mě napadlo jestli to prohlížení hraček na zádech pro něj není lepší právě z tohoto důvodu, jako že líp vidí na zádech než na bříšku. Jinak mě nic jineho nenapadá, proč tam nechce být. Jiné děti tráví v podstatě celý den na bříšku, prohlíží si tam hračky, strkají je do pusy a u nás tohle neeexistuje. Dokáže si prohlížet hračku dlouho, všelijak jí otáčí, pak jí dá do pusy ale tohle všechno dělá na zádech :nevim:
A když se snažím udržet ho s hračkou v ruce na bříšku tak se různe začne kroutit nebo zabori hlavu do zeme a stoupne si jakoby na špičky a začne se vztekat a posouvat s hlavou po zemi. Takže ho musím zvednout jinak by si mohl ublížit. Nemáte někdo nějakou radu proč v tomhle věku pořád vede poloha na zádech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32792
19.7.21 23:17
@Karrollina píše:
Ahoj prosím máte s tímto někdo zkušenost? Mému miminku je 10 měsíců a poloha na bříšku pro něj pořád není to pravé. Od narození neměl rád polohu na bříšku. Teď se na bříško přetočí, plazi se za hračkami ale jakmile se k ní doplazí, vezme jí do ruky a hned se přetočí na záda a tam si jí prohlíží. Abych ho udržela dýl na bříšku musím mu pouštět různé zvukové hračky nebo kutálet před ním míček aby se díval. Lepime jedno ocicko kvůli mírnému šilhání, tak mě napadlo jestli to prohlížení hraček na zádech pro něj není lepší právě z tohoto důvodu, jako že líp vidí na zádech než na bříšku. Jinak mě nic jineho nenapadá, proč tam nechce být. Jiné děti tráví v podstatě celý den na bříšku, prohlíží si tam hračky, strkají je do pusy a u nás tohle neeexistuje. Dokáže si prohlížet hračku dlouho, všelijak jí otáčí, pak jí dá do pusy ale tohle všechno dělá na zádech :nevim:
A když se snažím udržet ho s hračkou v ruce na bříšku tak se různe začne kroutit nebo zabori hlavu do zeme a stoupne si jakoby na špičky a začne se vztekat a posouvat s hlavou po zemi. Takže ho musím zvednout jinak by si mohl ublížit. Nemáte někdo nějakou radu proč v tomhle věku pořád vede poloha na zádech?

V deseti měsících jen leží? Co na to pediatr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
19.7.21 23:23

@Russet
Nepíšu že jen leží ale že si nehraje na bříšku s hračkami ale doplazí se k hračce, vezme si jí a přetočí se na záda a tam jí prohlíží. Pediatr to neřeší a jinak chodíme na fyzio a cvičíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
19.7.21 23:24
@Karrollina píše:
@Russet
Nepíšu že jen leží ale že si nehraje na bříšku s hračkami ale doplazí se k hračce, vezme si jí a přetočí se na záda a tam jí prohlíží. Pediatr to neřeší a jinak chodíme na fyzio a cvičíme.

Mně syn v té době už chodil, takže mi opravdu přijde divné, že si při hraní lehá :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
19.7.21 23:32

@Russet
Mě můj první syn taky v této době už chodil a taky teď koukám u druhýho jako puk. Každý dítě je jiný. A taky jsem z toho už trochu na nervy, všechna vyšetření v pořádku, nikdo nic neví proč to dělá. A cvičení s ním taky není zrovna med. Spíš jsem chtěla vědět jestli s tím někdo nemá zkusenost proč by to mohl dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2345
19.7.21 23:35
@Karrollina píše:
@Russet

Tak co dělá, stoupne si, leze, atd…? Nebo se jen doplazí k hračce a zpět na zádíčka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
19.7.21 23:39
@Karrollina píše:
@Russet
Mě můj první syn taky v této době už chodil a taky teď koukám u druhýho jako puk. Každý dítě je jiný. A taky jsem z toho už trochu na nervy, všechna vyšetření v pořádku, nikdo nic neví proč to dělá. A cvičení s ním taky není zrovna med. Spíš jsem chtěla vědět jestli s tím někdo nemá zkusenost proč by to mohl dělat

Tak vleže na zádech lépe hýbe rukama a předmět si může otáčet. A netlačí si břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
19.7.21 23:40

@alena1995
doplazí se k hračce a přetočí se na záda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
19.7.21 23:45
@Karrollina píše:
@alena1995
doplazí se k hračce a přetočí se na záda

Spíš bych se ptala tam, kde rehabilitujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
19.7.21 23:47
@Karrollina píše:

Moje dcera byla to samé. Nikdy nechtěla být na bříšku, celé dny jsem jí pořád “násilím” přetáčela a motivovala být na bříšku. Taky se plazila kamkoliv, dokonce v 10m si i mírně začala stoupat u nábytku, ale jinak celé dny proležela s hračkou v ruce na zádech. A to až prakticky do 12 měsíců, kdy teprve začala sama sedět a lézt. Teď má 16m a teprve začíná sama chodit. A je naprosto v pořádku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
19.7.21 23:48

@Karrollina moje mladá si nikdy na bříšku nehrála. Nikdy. Nesnášela být na bříšku od narození. Nikdy se neplazila po kolenech, seděla tak v 7m, první krůčky v roce, běhala ve 14m. Už od mala spala 2×30min přes den, v noci max 4h v kuse. Dnes má skoro 3roky, nikdo ji nechce hlídat, ptž jí nikdo nestíhá, neustále vyžaduje pozornost, prostě ADHD jak vyšité (všichni říkají, já s ní nikam nejdu na posudek :lol: )Takže i když se tu dočteš, že v 10m některé děti už říkají básničky, čůrají na wc a umí malou násobilku, neznamená to, že tvé dítě je opožděné :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42502
20.7.21 00:57

Mám dvě děti a ani jedno pořádně nepáslo koníky a nebylo na břiše. Jedno chodilo okolo roku, druhé v 15 měsících.
Na zádech je to asi prostě pohodlnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
20.7.21 07:42

Tak to jsem ráda že tu jsou i maminky co s tím mají zkušenost protože já už jsem se fakt bála jestli je to normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
20.7.21 07:56

Vem si velký míč do rukou, lehni si na břicho a zkus si ho prohlížet. Je to šíleně nepohodlné. Taky bych se raději přetočila na záda, kdybych neuměla sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
25.7.21 09:28

Nema reflux? Moj neznasal polohu na bruchu, nerobilo mu to dobre. Moznost pretacania na brucho preto uplne ignoroval :lol: az som si myslela, ci netreba fyzioterapeuta :lol: inak ma uplne normalny vyvoj…v 9 mesiacoch stvornozkoval a v roku chodil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat