V 15 měsících stále jen mlíko a nejí nic

6.4.17 16:56

V 15 měsících stále jen mlíko a nejí nic

Ahoj maminky. Možná si řeknete, že o nic nejde, možná ne, dítě mi prospívá podle doktorky normálně a to jsem ráda, ale jen na mrtvici. Pořád mi říkali, to se změní od roka a pořád nic. Absolutně nejí, už od začátku příkrmů. Kojila jsem do 8m a to ještě budiš, že nejedla, ale ted je na UM a nejí stále nic. Celý den pije jen mlíko a nebo má i kaši, nepije vodu ani čaj, z jídla občas jogurt, banán. Kdo to nezná, nepochopí a věřte mi, že jsem zkusila absolutně vše, taktikty různé, jídlo různé, jde o to, že ani neochutná a když si dá do pusy tak to chvíli převaluje a pak to plive ven. Opravdu jsem zoufalá. Vařím vše možné, dělám psí kusy aby jedla a stále nic.Zuby už rostou, ale to i když ještě neměla, tak nejedla. Už i moje okolí a rodina mi říkají, že aby v 15m byla jen na mlíku je hrozný. Ano to je a já už nemám nervy na ní. :nevim: Co už mám dělat? Nevařit? Nedávat mlíko vůbec? Tak to se celý den nenají ani nenapije. Děkuji za vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1647
6.4.17 17:02

@milackova84 moc zkušeností nemám, ale já že začátku zkoušela dát příkrm do flašky… Me ale malej ji dobře už od 4.mesice… Pokud je zvyklá na kaši z láhve, tak by mohla zkousnout i příkrm a až si zvykne na tu chuť tak to půjde i lžičkou… Jinak mě nic nenapadá. :nevim: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
6.4.17 17:03

Sledovala jsem teď pořád o holcicce, která nikdy nic nejedla, od narození měla dokonce sondu v břiše a v době, kdy už byla schopná jíst, tak odmítala, vím že je to extrémní příklad, nicméně na ni zafungovala až terapie hladem. Nevím, zda bych něco takového dokázala, ale vím, že zdravému dítěti půst jeden či dva dny nemůže ublížit. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
6.4.17 17:05

@milackova84 a abych byla upřímná, já nedávala jednodruhovou zeleninu protože to po mě taky plival :mrgreen:, ale jak jsem smichala 3druhy nebo maso tak krásně bastil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 17:06

@Almatka už se kolikrát odhodlám, že to udělám, i doktorka říkala ať to klidně zkusím, ale nedokážu to nikdy dotáhnout, vždy polevím a mlíko jí dám:-( těžké, ale asi by to fungovalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 17:06

@Mimis2017 do lahvičky jsme to už také zkoušeli, ani pití nechce, jak vidí, že to není mlíko, tak smůla:-( :,( děkuji za názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
6.4.17 17:09

@milackova84
Zkusila bych:
Dělat slabší mliko (min odmerek), možná dostane hlad…nebo dat jednickovou savicku, nebude ji to možná bavit, když nepoteče…nebo zkusit prikrm do lahve…
Celkove spíše dělat min psích kusu, já vím, je to těžké, ale je velká, hlad ji neuškodí a možná druhy den sní všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 17:14

V 15 měs. bych nechala mlíko max ráno a večer a zbytek dne nabízela jen klasické jídlo, nenutila jen nabízela. Ale když chtít nebude, mlíko už bych prostě nedala. Pokud jsi už vyzkoušela vše možné i nemožné, jiné východisko nevidím. A neboj žádné dítě dobrovolně neumře hladem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
6.4.17 17:28

Měla jsem doma něco podobného. Do roku dcera nejedla nic, jen byla plně kojená. Pak se lehce začala rozjídat na kupovaných skleničkách, ale byl to boj. Dávila se, kolikrát se pozvracela, protože neuměla kousat. Byla jsem zoufalá, takže to znám. Navíc na nejedení nevypadala - v roce měla 12 kilo. Začala jsem dávat pribiňáky- sice doktor brbla, ale já na to kašlala, já byla ráda, že jedla něco jiného než moje mléko. Zlepšilo se to až s nástupem do mš. Teď jí celkem fajn, ale ve škole vím, že hodně vyhazuje. Ovoce, zelenina -bojujeme dodneška. Jinak celkem jí. Plně chápu tvé zoufalství. Bohužel některé dětí baští a některé nakrmit je nadlidské úsilí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11959
6.4.17 19:50

Taky mám nejedlíka a jediná možnost je vyhladovět. Mlíko jen ráno a večer. Přes den jídlo nabízet. Mít v jejím dosahu mističku s nečím co jí už teď. A hlavně se obrnit trpělivostí. Ono UM je sladký a při pití z lahvičky se nemusí moc namáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
6.4.17 20:01

Syn byl to same. Kdyby bylo po jeho, na mliku bude snad jeste ve trech letech, normalni jidlo k zivotu nepotreboval,,ani ty kase nevzal na milost, jen jogurt. Pomohla tuha strava do ruky, kterou se mohl krmit sam a take to, ze sedel s nami u stolu a ve stejny moment dostaval k jidlu to same, co jsme jedli my. Vyrostl z toho, ted je mu deset a uspesne sezere na co prijde :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
6.4.17 20:05

@milackova84 Pokud jí vždycky ustoupíš a mléko dáš nemá důvod jíst něco jiného a upřímně, čím déle to budeš dělat, tím horší pro všechny pak bude zlom. Říkáš, že jsi zkusila už všechno…kromě hladovění. Jednoduché to nebude, ale jednou k tomu dospěješ, takže podle mě raději teď, když nejsou vedra a nehrozí rychlá dehydratace. Ale musíš se rozhodnout a pak už nepolevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 20:35

@BaMaK ano,bohužel vždy ustoupím a nakonec dám mléko, já vím. Hladovění ještě nebylo. Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
6.4.17 21:16

@milackova84
Zkusila si, te jste připravovali jídlo spolu? Aby si napr. Sama umyla mrkev, zamíchala kasi atd. Třeba by ji to mohlo zaujmout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 22:01

Kdyz sli zoubky nejedl mi taky, to jsem davala vyvar do flasky. mozna zkusit nove chute v tekute podobe a pak postupne pridavat kousky no.. asi nema jen rada konzistenci. snad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama