V 15ti měsících přepadla v noci z postýlky

987
16.8.06 11:41

V 15ti měsících přepadla v noci z postýlky

Nemáte někdo zkušenost s dítkem, které se v ani ne 1,5 roce naučilo přelézat postýlku? Kačka mi z ní v noci tedy asi spíš vypadla, než že by přelezla :( . Naštěstí má hned vedle pěnové puzzle, takže když jsem tam v noci, po té ráně, přiletěla, ležela za řevu na nich - ale vedle je skříň, křeslo apod. takže trnu, co dál. Na velkou postel, jak jsem si přečetla i v nedávné diskuzi, mi přijde ještě malá. A navíc v noci hrozně rotuje po celé postýlce, takže by spíš musela být na zemi na matraci, ale to mi zas bude lítat po celém pokoji. Co byste poradily? Teď jsem jí uložila na odpolední spánek a postýlku obložila peřinami. Co bude v noci, zatím netuším :? .

Díky za radu
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7708
16.8.06 11:43

My jsme právě kvůli tomuto zrušili postýlku v roce :? Než ránu na hlavu, tak raději postel…když dáte vedle postýlky matraci, tak stejně co s tím když pak přeleze, bude ji muset dát někdo zpátky. A co jsem četla, tak dost dětí je od roka na velké posteli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
16.8.06 11:50

Ahoj, malýmu ještě rok a půl není, ale asi 2 měsíce spí ve své větší posteli (ikea). Už mu začala být postýlka malá a jak říkáš rotoval v ní a pořád se budil se zapasovanýma nohama mezi šprušlema. Máme i boční zábranu a jak psala Ashley, když dáte vedle matraci, tak si nic neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
16.8.06 11:56

Terko, taky bych v tom případě šla už do normální postele, myslím, že se dělají dětské snížené, aby se nepadalo z takové vejšky:-) Kámoška má takovou střední postel-není to ještě klasika dospělácká, má dvě čela a na bocích lišty, takže není úplně otevřená a trochu brzdí v rozletu (i když na Kačku paragána by to asi neplatilo:-)
K tomu na zem peřiny nebo něco měkkého a v pohodě, když žuchne, tak se nic nestane. nebála bych se toho:-)

Pusu Kačce, Jazzi a Mates

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
16.8.06 12:38

Ahoj, tak mě Honzík takhle poprvé vypadl z postýlky, když mu bylo asi 14 měsíců. Prostě se vzepřel o postýlku a kotoulem mi šel po hlavě dolů. Takže jsem ho „odcestovala“ do cestovní postýlky, pokojík už za dva měsíce bude mít snad hotový, tak pak se uvidí, jestli bude chtít jít do velké postele nebo jestli si ještě ponechá cestovní. Ale teď poslední dobou už začíná i zjišťovat, že se i z té cestovní dá vylézt ven :wink: a to nemáme odepínatelnou stranu :roll: :P . Takže opravdu v tom nejsi sama.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
16.8.06 12:41

Nám tohle začala dělat dcera podstatně dřív než dosáhla roku. Normálně se postavila na špičky, chytla se rukama nahoře postýlky (je velmi drobná tak sotva dosáhla) přitáhla se a vyskočila po hlavě jako kapr. Vyřešili jsme to zakoupením takové té postýlky, co se z ní dají vyndat dvě šprušle a tím vznikne „vchod“ na vylézání. Je dost malý na to, aby nepadala ve spánku a postýlka je kousíneček nad zemí, takže i když v té době ještě normálně nechodila, tak když chtěla ven, už neskákala, ale vklidu se vyplazila ven (klidně i hlavou napřed). Sice jsem ji už nemohla nechat ani 10 vteřin bez dozoru, ale už to nepáchala pokusy o sebevraždu :roll: . Asi je to v manžově rodině, protože svagrové kluci to dělali taky, ta je zas poutala kšírama, ale to mi nesedí :roll: , bála bych se že se nějak blbě zamotají a něco si přiškrtí, a taky si myslím, že to dost omezovalo otáčení ve spánku. Mimochodem je to ta mediálně dosti kritizovaná polská postýlka od drevexu, ale pro naši cácorku pak byla jedinná bezpečná díky tomu, že má maraci v nejnižší poloze jen 25 cm nad zemí.
Bludička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
16.8.06 12:44

jo a ve dvou letech šla do normální velké postele a nepadala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
16.8.06 12:48

M ymáme postel iz Ikei (70×160), volili jsm menší z neodstatku místa, vyšla na necelých 1500,– včetně roštu a matrace, má i boční zábradlí…předtím měl Domča udělanou postel ze staráé postýlky,ale jak začal spát v téhle,ani se tak nebudívá jak předtím. není moc vysoká, fakt super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
16.8.06 12:49

postýlka

Ahojky ,přesně to se mi stalo u nejstarší holčičky ,taky přepadla zhruba v 18 měsících ,nejdřív jsme to vyřešili taky peřinama okolo ,ale nakonec jsme ji koupili svojí postel .Pak nastal problém s usínáním ,protože věčně slejzala chodila do obýváku .takže jsem uspávala ,ale toho bych se neděsila ,holky mi couraj doted jak maj jít spát takže s toho asi nevyroste.

A co mi íkávala babička jak dítě vyleze s postýlky je čas na novou postel…asi na tom něco bude .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
16.8.06 12:57

Therro,
mne taky maly vyskocil z postylky ve 13-14m(+-),byl docela mrnavy a presto se dobre vyskrabal,rana do hlavy-jen to zadunelo :? Prve jsem hned dala k postylce druhou matraci a porad se strachovala,kdy zase vyskoci,pak jsem vydelala ty dve tycky a radeji mu nechala vchod-vychod volny.Radeji takhle,nez hlavou napred.
Asi 14dnu lital po pokoji misto spanku,ale pak se zase hezky vracel do postylky,i kdyz si tam tahal kde co..
Ve 22m sel do normal.velke postele a zadne zdrhani uz nenastalo..

hodne zdaru

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
16.8.06 13:23

Ahojky,

známí taky stěhovali do větší Ikeovské postele chvilku po roku a až na problém s usínáním a navštěvováním rodičů uprostřed noci. Jim spal celkem v pohodě. Teď už večer usne v klidu a spí celou noc.
U nich byl problém, že spal odděleně v pokojíku a jek cestoval po posteli tak se pak budil šprajclý s velikým křikem i několikrát za noc. A oni ho pak těžko uspávali znova.

Ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
17.8.06 12:13

Holky, děkuji za odpovědi! :D Kačka spí cca. od půl roku právě jen v cestovní postýlce (s normální matrací), protože se nám v dřevěné zasekávala do šprušlí a pořád se budila. V cestovní spinkala krásně. Zatím jsem to vyřešila obložením postele polštáři a jakmile seženeme nějakou síť, kterou bych obehnala spodní část palandy, kterou už má v pokojíčku, tak nastane přesun. O „výstup“ z postele se nebojím, dáme vedle ní druhou matraci, spíš mám strach z čela a nohou postele, kde jsou postranice, aby se v nich nějak nezasekla.
Ještě jednou díky za vaše zkušenosti, moc mi pomohly v rozhodnutí :wink:
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama