V 16 letech bez mámy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:11
V 16 bez mámy

Dobrý den. Mám takový docela větší problém. Moje máma je alkoholička bez práce. Žije s přítelem který taky nepracuje. Už od 13 let se střídám v bydlení. Chvíli jsem bydlela u sestry chvíli u babičky pak zase u sestry pak zase u babičky. Našla jsem si přítele. Babičce se to nelíbilo tak mě vyhodila z bytu. Tak jsem šla k sestře jenže to se nelíbilo jejímu přítel tak jsem se nastěhovala ke svému příteli kdy mi bylo 15. Máma od té doby mi nedala ani korunu na to abych mohla studovat jezdit do školy a ani na svačinu. Jako od mého přítele mamka mi na vše dává ale je to divný protože to je jako kdyby cizí osoba. Ale o to tady nejde. Mamka na mě bere přídavky. A vždycky jak jsem si přišla pro penize které mi patří, tak mi řekla že jsou to její peníze a že mi nic nedá takhle to šlo dal a dal. Pak jsem to vzdala a už jsem za ní přestala jezdit. Máma se jenom ozvala když potřebovala ve škole potvrdit papír aby ona dostala peníze. :,( jinak vůbec neměla zájem prostě se o mě nestará… A já chci dostudovat školu abych neskončila jako ona :,( můžete mi prosím poradit jak mám to zařídit tak aby mi ty přídavky chodily na můj učet? Ona na mě dostane něco přes 5500,– a ona mi stoho nechce dávat ani blbe 200,–poradite mi prosím jsem úplně v koncich :zed: :pocitac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 10.04.18 08:17

Obávám se ze by se o vás měla zajimat socialka, neni ti 18 a tvoje máma za tebe zodpovídá. Pochybuju, že jentak můžeš vzit příspěvky..

Tereza... 222
Povídálka 41 příspěvků 10.04.18 08:20

Jenže já se mám u přítele dobře jen mě štve že máma bere peníze na mě když mi nedává ani korunu. A socialka by mě strčila do decaku a tam já vážně nechci už bych to nezvládla prsichicky

Hadumi
Extra třída :D 13726 příspěvků 10.04.18 08:22

Pokud nebudeš soudně svěřena někomu, kdo o tebe bude pečovat, tak máš smůlu. A opravdu nemusíš jít do děcáku, slyšela si něco o pěstounské péči na přechodnou dobu?

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 10.04.18 08:23

@Tereza… 222 a co když tě přítel vyhodí? Kam půjdeš jako "dítě "? Chodíš aspoň pravidelně do školy? Chápu, že nechceš do decaku ale musíš mít někoho kdo se o tebe postará, ať už rodinu nebo nekoho cizího ale takhle jak ty to děláš to nejde.

Tereza... 222
Povídálka 41 příspěvků 10.04.18 08:24

Nene neslyšela jak to probíhá?

pannda
Kelišová 6827 příspěvků 33 inzerátů 10.04.18 08:26

Tvé matce bych žádné potvrzení nedala, když už je taková…zkus si najít brigádu, ať nejsi závislá na mámě přítele a pokud to nechceš řešit přes sociálku, budeš to muset do 18let polátat takto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:26

@Jj.Mm
Chodím pravidelně do školy jen pokud nejsem nemocná. Jinak známky mám dobré všechno…

Tereza... 222
Povídálka 41 příspěvků 10.04.18 08:27

@pannda
Jenže já se bojím že když to neudělám tak na mě zavolá policii už to tak jednou udělala

mumisek79
Extra třída :D 12068 příspěvků 1 inzerát 10.04.18 08:32

Holcinko to musíš mít těžké Super že máš podporu v rodině přítele. Nevzdavej své odhodlání držím všechny palce Jsi mladá a šikovná zvládneš to
K penězům- šla bych na příslušný úřad a situaci nastinila 15 ti už bylo tak pravá k samostatnosti nějaké máš
Drž se

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 10.04.18 08:32

Co tvůj tatínek? Tak ještě, že jsi si našla tak hodného přítele. :hug: Jedině, že by si tě vzala ta mamka toho přítele do pěstounské péče na přechodnou dobu.

janickaIII
Závislačka 3572 příspěvků 10.04.18 08:38

@Tereza… 222 nemohl by si tě vzit do opatrovnictvi někdo z jiný z rodiny? Je otázka, jestli by ses 2 roky v decaku neměla líp než žít takhle v nejistotě, jestli Ti máma přítele něco dá. Nebo zkus zavolat na linku bezpečí nebo na sociálku a probrat s nimi možnosti. V 16 už se k tobě budou chovat skoro jako k dospělé a budou respektovat tvoje zájmy.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20778 příspěvků 10.04.18 08:42

Tak tak, jediné, jak z ní dostaneš peníze, je přes sociálku (matce možná seberou přídavky - mimochodem 5500,– je hodně, to nejsou přídavky na děti, to bude jiná dávka).
Máš nárok na výživné od obou rodičů, nicméně ta socka, je to ošemetná věc, jako nezletilá si nemůžeš bydlet jen tak někde, a pokud tvoje máma chlastá a táta je někde mimo, tak by se ti taky mohlo stát, že skončíš v dětském domově :think:
Asi bych to neměla úplně radit, ale někdy je lepší mlčet a těch pár korun si přivydělat na brigádě, a doufat, že to do osmnácti dokopeš (a pak, pokud bys ještě stále studovala, tak pak už můžeš oficiálně na soud požádat o výživné oba rodiče) a půjde to k tvým rukám.

Příspěvek upraven 10.04.18 v 08:55

Eule
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 10.04.18 08:44

Tak v první řadě Ti musím pogratulovat. Jsi vážně dobrá a klobouk dolů! Obrovský dík patří i mamince od přítele, je úžasná, že Tě finančně podporuje…
Bohužel nevím, co poradit :-( Kde bydlíš? Zkusila bych najít nějakou soc. pracovnici nebo někoho, s kým by sis mohla poradit - nebo někam zavolej, napiš. Můžeš si jít stěžovat na sociálku, ale aby Ti ještě pak neřekli, že máš být u mámy atp. :-( Chce to někoho, kdo umí kompetentně poradit, co a jak dál. Pěstounská péče je dobrý nápad, ale pro to asi taky musí být důvod, nevím, jestli je to tak jednoduché, že se někam zajde a řekne se, chci žít a příspěvky dostávat tam a tam…
Zjistila bych si info u nějakých odborníků (nějaké centrum pro rodiče s dětmi? ti u nás umí poradit). Pak bys třeba mámě mohla říct, že buď ty ty peníze dá nebo ji půjdeš udat na sociálku.
Pokud Ti ovšem máma nedává peníze a ani Tě nijak nezabezpečuje - jídlo atd., tak se dopouští trestného činu - https://www.vyzivne.cz/…dicu-k-detem. Má na Tebe prostě vyživovací povinnost dokud studuješ! Takže bych jí natvrdo řekla, buď mi ty peníze dej, nebo zajdu na policii ;-)

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20778 příspěvků 10.04.18 08:49

Jinak to opatrovnictví jinou osobou (třeba matka přítele), to není zase tak jednoduché, potáhne se to přes soudy, notabene pokud s tím vlastní matka nebude souhlasit, bude se dokládat její neschopnost se starat, nehledě na to, že ani pro „novou matku“ to nebude taková legrace, pokud vůbec do toho bude ochotná jít. A než se tohle všechno vyřeší, ty budeš dělat co a kde? Já nevim, no…Pokud tam nedochází vysloveně k nějakému ohrožení dítěte, tak předběžné opatření (rychlý soud) nemusí projít a v běžném režimu se to může taky táhnout rok. Pak záleží, na jakou sociálku narazíš, ale přicházely by do úvahy jakékoliv možnosti od vrácení do péče matky, přes „děcák“, až po nějaký výchovný ústav, pokud by holka od mámy pořád utíkala za přítelem a máma na ní volala policajty.
Je to prostě komplikované a sebrat dítě matce a dát ho do péče cizí ženské, to není taková švanda…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >