V 16 letech bez mámy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:11
V 16 bez mámy

Dobrý den. Mám takový docela větší problém. Moje máma je alkoholička bez práce. Žije s přítelem který taky nepracuje. Už od 13 let se střídám v bydlení. Chvíli jsem bydlela u sestry chvíli u babičky pak zase u sestry pak zase u babičky. Našla jsem si přítele. Babičce se to nelíbilo tak mě vyhodila z bytu. Tak jsem šla k sestře jenže to se nelíbilo jejímu přítel tak jsem se nastěhovala ke svému příteli kdy mi bylo 15. Máma od té doby mi nedala ani korunu na to abych mohla studovat jezdit do školy a ani na svačinu. Jako od mého přítele mamka mi na vše dává ale je to divný protože to je jako kdyby cizí osoba. Ale o to tady nejde. Mamka na mě bere přídavky. A vždycky jak jsem si přišla pro penize které mi patří, tak mi řekla že jsou to její peníze a že mi nic nedá takhle to šlo dal a dal. Pak jsem to vzdala a už jsem za ní přestala jezdit. Máma se jenom ozvala když potřebovala ve škole potvrdit papír aby ona dostala peníze. :,( jinak vůbec neměla zájem prostě se o mě nestará… A já chci dostudovat školu abych neskončila jako ona :,( můžete mi prosím poradit jak mám to zařídit tak aby mi ty přídavky chodily na můj učet? Ona na mě dostane něco přes 5500,– a ona mi stoho nechce dávat ani blbe 200,–poradite mi prosím jsem úplně v koncich :zed: :pocitac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
 
Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 10.04.18 08:17

Obávám se ze by se o vás měla zajimat socialka, neni ti 18 a tvoje máma za tebe zodpovídá. Pochybuju, že jentak můžeš vzit příspěvky..

 
Tereza... 222
Povídálka 41 příspěvků 10.04.18 08:20

Jenže já se mám u přítele dobře jen mě štve že máma bere peníze na mě když mi nedává ani korunu. A socialka by mě strčila do decaku a tam já vážně nechci už bych to nezvládla prsichicky

 
Hadumi
Extra třída :D 13512 příspěvků 10.04.18 08:22

Pokud nebudeš soudně svěřena někomu, kdo o tebe bude pečovat, tak máš smůlu. A opravdu nemusíš jít do děcáku, slyšela si něco o pěstounské péči na přechodnou dobu?

 
Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 10.04.18 08:23

@Tereza… 222 a co když tě přítel vyhodí? Kam půjdeš jako "dítě "? Chodíš aspoň pravidelně do školy? Chápu, že nechceš do decaku ale musíš mít někoho kdo se o tebe postará, ať už rodinu nebo nekoho cizího ale takhle jak ty to děláš to nejde.

 
Tereza... 222
Povídálka 41 příspěvků 10.04.18 08:24

Nene neslyšela jak to probíhá?

 
pannda
Kelišová 6583 příspěvků 35 inzerátů 10.04.18 08:26

Tvé matce bych žádné potvrzení nedala, když už je taková…zkus si najít brigádu, ať nejsi závislá na mámě přítele a pokud to nechceš řešit přes sociálku, budeš to muset do 18let polátat takto.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:26

@Jj.Mm
Chodím pravidelně do školy jen pokud nejsem nemocná. Jinak známky mám dobré všechno…

 
Tereza... 222
Povídálka 41 příspěvků 10.04.18 08:27

@pannda
Jenže já se bojím že když to neudělám tak na mě zavolá policii už to tak jednou udělala

 
mumisek79
Extra třída :D 12048 příspěvků 10.04.18 08:32

Holcinko to musíš mít těžké Super že máš podporu v rodině přítele. Nevzdavej své odhodlání držím všechny palce Jsi mladá a šikovná zvládneš to
K penězům- šla bych na příslušný úřad a situaci nastinila 15 ti už bylo tak pravá k samostatnosti nějaké máš
Drž se

 
Marcam
Kelišová 5067 příspěvků 10.04.18 08:32

Co tvůj tatínek? Tak ještě, že jsi si našla tak hodného přítele. :hug: Jedině, že by si tě vzala ta mamka toho přítele do pěstounské péče na přechodnou dobu.

 
janickaIII
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 2 inzeráty 10.04.18 08:38

@Tereza… 222 nemohl by si tě vzit do opatrovnictvi někdo z jiný z rodiny? Je otázka, jestli by ses 2 roky v decaku neměla líp než žít takhle v nejistotě, jestli Ti máma přítele něco dá. Nebo zkus zavolat na linku bezpečí nebo na sociálku a probrat s nimi možnosti. V 16 už se k tobě budou chovat skoro jako k dospělé a budou respektovat tvoje zájmy.

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 10.04.18 08:42

Tak tak, jediné, jak z ní dostaneš peníze, je přes sociálku (matce možná seberou přídavky - mimochodem 5500,– je hodně, to nejsou přídavky na děti, to bude jiná dávka).
Máš nárok na výživné od obou rodičů, nicméně ta socka, je to ošemetná věc, jako nezletilá si nemůžeš bydlet jen tak někde, a pokud tvoje máma chlastá a táta je někde mimo, tak by se ti taky mohlo stát, že skončíš v dětském domově :think:
Asi bych to neměla úplně radit, ale někdy je lepší mlčet a těch pár korun si přivydělat na brigádě, a doufat, že to do osmnácti dokopeš (a pak, pokud bys ještě stále studovala, tak pak už můžeš oficiálně na soud požádat o výživné oba rodiče) a půjde to k tvým rukám.

Příspěvek upraven 10.04.18 v 08:55

 
Eule
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 10.04.18 08:44

Tak v první řadě Ti musím pogratulovat. Jsi vážně dobrá a klobouk dolů! Obrovský dík patří i mamince od přítele, je úžasná, že Tě finančně podporuje…
Bohužel nevím, co poradit :-( Kde bydlíš? Zkusila bych najít nějakou soc. pracovnici nebo někoho, s kým by sis mohla poradit - nebo někam zavolej, napiš. Můžeš si jít stěžovat na sociálku, ale aby Ti ještě pak neřekli, že máš být u mámy atp. :-( Chce to někoho, kdo umí kompetentně poradit, co a jak dál. Pěstounská péče je dobrý nápad, ale pro to asi taky musí být důvod, nevím, jestli je to tak jednoduché, že se někam zajde a řekne se, chci žít a příspěvky dostávat tam a tam…
Zjistila bych si info u nějakých odborníků (nějaké centrum pro rodiče s dětmi? ti u nás umí poradit). Pak bys třeba mámě mohla říct, že buď ty ty peníze dá nebo ji půjdeš udat na sociálku.
Pokud Ti ovšem máma nedává peníze a ani Tě nijak nezabezpečuje - jídlo atd., tak se dopouští trestného činu - https://www.vyzivne.cz/…dicu-k-detem. Má na Tebe prostě vyživovací povinnost dokud studuješ! Takže bych jí natvrdo řekla, buď mi ty peníze dej, nebo zajdu na policii ;-)

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 10.04.18 08:49

Jinak to opatrovnictví jinou osobou (třeba matka přítele), to není zase tak jednoduché, potáhne se to přes soudy, notabene pokud s tím vlastní matka nebude souhlasit, bude se dokládat její neschopnost se starat, nehledě na to, že ani pro „novou matku“ to nebude taková legrace, pokud vůbec do toho bude ochotná jít. A než se tohle všechno vyřeší, ty budeš dělat co a kde? Já nevim, no…Pokud tam nedochází vysloveně k nějakému ohrožení dítěte, tak předběžné opatření (rychlý soud) nemusí projít a v běžném režimu se to může taky táhnout rok. Pak záleží, na jakou sociálku narazíš, ale přicházely by do úvahy jakékoliv možnosti od vrácení do péče matky, přes „děcák“, až po nějaký výchovný ústav, pokud by holka od mámy pořád utíkala za přítelem a máma na ní volala policajty.
Je to prostě komplikované a sebrat dítě matce a dát ho do péče cizí ženské, to není taková švanda…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >