V 18 letech čekáme miminko

Anonymní
4.3.20 20:12

V 18 letech čekáme miminko

Ahoj, chtěla bych se tu zeptat jak je to ohledně rodičovského příspěvku. Před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná, bylo to neplánované, ale na potrat na 100% nepůjdu. Střední školu jsem bohužel nedodělala, kvůli situaci doma, s mojí matkou. Byla jsem jinak pouze pár měsíců na brigádě, na ÚP taky bohužel už nejsem. Přítel pracuje, máme kde bydlet a vím, že o mimčo bude postaráno. Ale hodně lidí mi opakuje pořád tohle dokola, tak se na to chci zeptat, jsem v tomhle úplný nováček. Děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4027
4.3.20 20:16

Napiš mi SZ :mavam: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7585
4.3.20 20:18

Na rodičovský příspěvek má nárok každý bez ohledu na to, zda předtím pracoval. Je to 300 000Kč, pokud jsi nepracovala, nemůžeš si zvolit vyšší, než 10 000Kč na měsíc, pokud se nepletu. Nebudeš mít nárok jen na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10857
4.3.20 20:19

Na rp má po porodu nárok každá. Celkem to je 300.000,–kc. Pokud si nevydelavala tak tvoje maximum je 10tisic, ale lze částku upravit pres výdělek otce dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
4.3.20 20:21

Ty si za sebe platíš pojištění? Pokud nejsi na ÚP, tak bych se tam asi zase přihlásila. Za pojištění to nejsou malé částky. Můžeš je ušetřit a pořídit za to výbavičku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
4.3.20 20:21

Trochu jsem z toho pochopila, ze nemáš placené teda zdravotní pojištění… pokud je tomu tak, rychle na UP nebo vyřešit.. kamarádka skrz to ze má dluh na pojištění dostala rodicak pouze cca 7tis.

Ale zasla bych si na UP a zeptala se jak to je, tam ti vše vysvětlí a řeknou jak to je a kolik by si brala :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
4.3.20 20:22

Dobře si to rozmysli. Se základkou budeš celý život dělat jen podřadné práce a pokud tě přítel opustí, nebudete mít s dítětem co do pusy. :nevim: Jseš mladá, můžeš mít kdykoliv další. :pankac: Takhle budeš jen další kandidátka na sociální dávky a to doufám nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15820
4.3.20 20:31

Rodičák dostaneš, ale ten tě celý život živit nebude. Akorát sis podělala život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
4.3.20 20:38

Měsíčně 10 tisíc po dobu 30 měsíců ode dne narození dítěte budeš dostávat, to je momentálně tvá jediná životní jistota.
Zamysli se, co budeš dělat po dočerpání příspěvku. Dítě bude mít dva a půl roku, nebude chodit ani do školky. Abys mohla pracovat dvě dopoledne v týdnu, v Praze zaplatíš cca 5 tisíc soukromé školce, na Moravě totéž za všech pět dopolední :mrgreen: A co budeš dělat, čím se budeš živit? Čtyři roky poté půjde dítě do školy, budeš mít finance na kroužky, dovolenky, nájem, jídlo…? Kdo tě bude živit, když tě přítel opustí - a že tyhle mladý ucha to dělají s oblibou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
4.3.20 20:44

Klid, zvládnete to. Já také otěhotněla v 18. Střední školu jsem dodělala těhotná. Teď ma syn 3 měsíce a nelituju. :srdce:
Máš nárok na rodičovský příspěvek, možná na porodné a přídavky-záleží na příjmech partnera, předpokládám, že ty nemáš žádné příjmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.20 20:44
@Icestar píše:
Měsíčně 10 tisíc po dobu 30 měsíců ode dne narození dítěte budeš dostávat, to je momentálně tvá jediná životní jistota.
Zamysli se, co budeš dělat po dočerpání příspěvku. Dítě bude mít dva a půl roku, nebude chodit ani do školky. Abys mohla pracovat dvě dopoledne v týdnu, v Praze zaplatíš cca 5 tisíc soukromé školce, na Moravě totéž za všech pět dopolední :mrgreen: A co budeš dělat, čím se budeš živit? Čtyři roky poté půjde dítě do školy, budeš mít finance na kroužky, dovolenky, nájem, jídlo…? Kdo tě bude živit, když tě přítel opustí - a že tyhle mladý ucha to dělají s oblibou :nevim:

Práci u jedné firmy budu mít jistou, jen do teď jsem tam byla pouze brigádně. A s přítelem jsme už nějakou dobu a jak píšeš mladý ucha.. přítel je o dost starší než já, toho se u něj nebojím. Jenom mě zajímalo jak to s rodičákem je, protože od matky a babičky neslyším nic jinýho. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
13696
4.3.20 20:46
@Tazatel píše:
Dobře si to rozmysli. Se základkou budeš celý život dělat jen podřadné práce a pokud tě přítel opustí, nebudete mít s dítětem co do pusy. :nevim: Jseš mladá, můžeš mít kdykoliv další. :pankac: Takhle budeš jen další kandidátka na sociální dávky a to doufám nechceš.

Tak u nás jsou ty „podřadný“ dělnický profese placený líp než administrativní fifinky v kanclíku s maturitou. Takže toho bych se na místě zakladatelky fakt nebála… :mrgreen: Trochu zbytečný z ní dělat socku předem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
4.3.20 20:51
@Anonymní píše:
Práci u jedné firmy budu mít jistou, jen do teď jsem tam byla pouze brigádně.
Ne že bych chtěla malovat čerta na zeď - ale za čtyři roky (čili cca jaro/léto 2024) ta situace může být úplně jiná, firma může zkrachovat, na ta volná místa naberou jiné - matky s malými dětmi nikdo moc zaměstnávat nechce. Děti jsou věčně nemocné, nemohou do školky, matka s nimi doma - tím spíš pokud dosud jsi jen brigádničila a nemáš žádnou smlouvu. Jako přála bych ti to, ale realita bývá jiná. Máš plán B?
Jenom mě zajímalo jak to s rodičákem je, protože od matky a babičky neslyším nic jinýho. ;)

To je jasný, myslej to s tebou dobře. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
4.3.20 21:01

@Icestar To mě zaujalo… Ty máš plán B na rok 2024? Já teda ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7585
4.3.20 21:17

@Icestar tohle co píšeš se ale úplně stejně týká i čerstvých absolventek maturitních oborů a vysokých škol. Navíc si troufnu tvrdit, že,, podřadná " práce se hledá lépe, než práce v určitém oboru, navíc třeba bez praxe. Já osobně mám děti dvě a plán nemám ani A ani B, prostě beru život tak, jak přichází. @terien rodičák celý život ale neživí nikoho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama