V 18 letech těhotná ve 2. ročníku SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

naty365
Nováček 7 příspěvků 21.04.18 21:22
v 18letech těhotna a 2ročník sš

Zdravím potřebuji poradit :.. v dubnu 12 jsem měla teprve 18… a na gynde mi zjistili že jsem uz v 8 týdnu.. mám přítele od ledna.. z nejlepšího kamarádství po 7 letech se stal vztah… a oba studujeme.. oba jsme v 2… mamka stojí u mě že mi bude trochu pomáhat a s taťkou to mám tak všeljak. jak udělám školu jak se o mimi budu starat a tak.. teď už dodělám druhák.. a uvažuji že od 3. ročníku si dám odklad… jak je to s financemi.. jinak je tam otázka nechat nebo nenechat protože já s přítelem se bojíme že nám skončí život.. už žádne výlety.. vstávání neustále.. teď že si už nic nekoupíme..prostě konec života, konec mládí… jak to vydíte vy? vím své pro a proti.. ale nedokážu se rozhodnout.. na jednu stranu bych chtěla ale zas na druhou ne:.. jsme s přítelem krátce.. a ve vztahu ho začínám víc poznávat… tak ať na to nezůstanu pak sama… :( (omlouvám se jak píšu.. mám teď hodně otázek myšlení a tak : ) tak vám to zkrátím a dodám otázky
1. Jak je to ze školou, co teď
2.Jaké budou finance co odložím školu a nastoupím na pár měsíců do práce a pak porodné a mateřská
2.když odložím školu co vše musím oblítat
3. v takových podmínkách že oba s přítelem studujeme a on chce ještě pokračovat na další školu jestli nemám jít na potrat..
4.jsem po mole hydatidosa je to pár měsíců a díky tomu mi roční vztah skončil to znaméná že už bych měla 2 zásahy do těla.. jestli bych mohla mít ještě vůbec děti.. protože ja za 3 letý vztah nikdy nepouživala ochranu nic ani přítel a nikdy nic s tím ročním co měl už jednu dceru to byla ta mola.. a teď ten to a pozitivní… tak že otázka jestli by to po 3 vůbec šlo…

Příspěvek upraven 21.04.18 v 21:42

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12755 příspěvků 21.04.18 21:24

To si představujete, že škončíte školu a půjdete dopráce? Kdo vás zaměstná se základním vzděláním a v jiném stavu? To už bych spíš chodila do školy, dokud to jde. A pak přešla na individuál.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 21.04.18 21:26

Mám se na to vyškalat a dát to pryč…?! To zní teda…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.04.18 21:30

@naty365 vykašlat se na školu? to myslíš vážně? co budeš se zš? kdo myslíš, že tě jako těhotnou zaměstná? z čeho chceš žít atd.. mmchdm, není to to, je to základ dítěte.. jestli po potratu budeš moct mít další Ti nikdo neřekne..

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 21.04.18 21:30

@naty365 nebylo jednodušší si tyhle otázky klást předtím a zajistit si antikoncepci. Zvlášť když si už jednou těhotná byla. Nechápu to, na sex rozum máš a na to, aby sis došla k doktorce, to ne. Promiň, v tomhle si musíš poradit sama, každopádně nevěřím, že tě v 18 ti letech někdo těhotnou zaměstná a na rodičák budeš mít nárok jen na minimální, řekla bych. Co se týká toho, že by ti,,skončil " život, na diskotéku a podobně se dost dlouho nepodíváš. Musíš sama vědět, jestli bys to zvládla. :nevim:

Lizatko15
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 21.04.18 21:31

Máš soukromou zprávu :)

medunka23
Kelišová 7054 příspěvků 21.04.18 21:36

1. ve škole jde většinou zařídit individuální plán, to by bylo první na co bych se informovala
2. nejsem si jistá, do práce nastupovat nemusíš, od ledna mužeš volit výši rodičáku i když nemáš odpracováno, opravdu bych se snažila spíš dostudovat
3 to musítě zvážit sami, toto ti nikdo nedokáže říct, nejlépe by bylo, když byste se sešli všichni, tvoji rodiče, jeho rodiče a vy dva a domluvit se na bydlení, financování, hlídání atd, bez podpory to půjde těžko
4. EDIT teď jsem si to přečetla, takže tys už jednou otěhotněla a i tak nepoužíváš antikoncepci?? Pokud nepočítám s těhotenstvím, tak se proboha chráním :roll:

Příspěvek upraven 21.04.18 v 21:39

naty365
Nováček 7 příspěvků 21.04.18 21:39
@medunka23 píše:
1. ve škole jde většinou zařídit individuální plán, to by bylo první na co bych se informovala
2. nejsem si jistá, do práce nastupovat nemusíš, od ledna mužeš volit výši rodičáku i když nemáš odpracováno, opravdu bych se snažila spíš dostudovat
3 to musítě zvážit sami, toto ti nikdo nedokáže říct, nejlépe by bylo, když byste se sešli všichni, tvoji rodiče, jeho rodiče a vy dva a domluvit se na bydlení, financování, hlídání atd, bez podpory to půjde těžko
4. pokud máš gynekologické problémy, je asi zázrak že jsi otěhotněla?? Nevím, neznám tuto diagnozu, to musíš vědět sama co ti lékaři řekli

no řekli mi že to je riziko pro mě ne pro dítě… že ten plod tu molu může schovat.. jelibo kdyby po tom zákroku tam něco nechali udělá se z toho zhobný nádor..ale je to prej mále procento co se to vrátí

Celeste97
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 21.04.18 21:40

Já bych na tvém místě asi šla na potrat :? Si mladá, vůbec nevíš jestli to dítě chceš, studuješ a přítel taky tudíž finance nic moc. Krom toho na mateřskou a porodné nemusíš mít vůbec nárok a ono se 7000 rodičáku (průměrně) se žije špatně…Takové ty názory že skončí život a výlety…podle mě nejsi na dítě připravená a potřebuješ si ještě užívat :think: a že už si jednou těhotná byla také o něčem svědčí, proč si nedáš pozor? No prostě bych riskla potrat(znovu :roll: ) a na dítě si počkala…

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 21.04.18 21:44

Do prace asi tezko, kdo vas tak na rychlo zamestna tehotnou a bez vzdelani? Pravdepodobne budete mit narok na porodne (13tis) a rodicovsky prispevek (220000), ktery si muzete rozlozit az do 7500 mesicne, bez dokladani prijmu. Prispevek na dite (500kc mesicne), dejme tomu ze byste mohla mit 8tis mesicne, pritel nejakou brigadu a vy sem tam take, pokud muzete bydlet u rodicu financne se to da zvladnout, pokud byste chteli bydlet sami treba v najmu, tak to date horko tezko, tam byste mohla zadat jeste prispevek na bydleni, ten se odviji od vyse prijmu a nakladu na bydleni. Skolu byste si mela v kazdem pripade dodelat, lepsi s individualem, kdyz to odlozite, tak se blbe vraci. Pokud budete mit hlidani od babicek, tak skolu muzete dodelat i s mimcem.
Mate ted vyhodu prazdnin, kdy oba muzete jeste hodne zamakat na brigadach a udelat si nejake uspory.
Predne bych si ujasnila, jestli dite chci, jestli ho chce partner a zda mam podporu v rodine, co se tyce hlidani a treba i financi. Pak bych se sla poptat na pracak, na co presne mate narok, at v tom mate jasno a pak na studijni oddeleni do skoly, kde vam taky nabidnou moznosti, co a jak udelat. Az to vsechno zjistite, pak bych se rozhodla, zda je to pro vas schudne a mimco si nechate, nebo pujdete na potrat. Zvladnout se da vse, kdyz se chce. Zvladly i jine za horsich okolnosti, ale lehke to nebude, detstvi, volnost, uzivani si proste skonci a nastanou povinnosti.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25045 příspěvků 21.04.18 21:45

Ty kraso, kdyby blbost kvetla…je ti 18. Uz jsi jednou tehotna byla, nechranis se, jsi tehotna znova, nemas dostudovano, nemas nic. Blba jak stoudev s prominutim?????????­???
Byt tvoje matka, tak se propadnu do zeme :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
Myslim, ze dite by jsi si nechavat nemela. :roll: :roll: 8) :roll:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 21.04.18 21:45

I kdybys teď nastoupila do práce, tak na mateřskou stejně nárok mít nebudeš, radši dál dělej školu a pak individuál. Jako nepoužívat antikoncepci a pak jít na potrat je přinejmenším nerozumné.

Peczka
Extra třída :D 13171 příspěvků 21.04.18 21:46

Je to tezke rozhodovani. Plus je, ze mas oporu v mamce. Ja za sebe bych si v tvem veku dite nenechala.
Zas na druhou stranu, je to narocne starat se o dite, hlavne v zacatcich nez si vse sedne.., ale cestovat muzes i s malym ditetem. My s manzelem podnikame ruzne vylety ted s prckem casteji nez kdyz jsme ho nemeli. Treba dalkove studium by neslo?
Jinak se divim, ze se nechranis. Ja od 16 brala HA a jeste jsme s partnerem vetsinou pouzivali kondom.

Příspěvek upraven 21.04.18 v 21:51

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.04.18 21:48

Vzhledem k tomu, jak uvažuješ, tak nejlepší co můžeš udělat i pro dítě i pro tvůj život, je jít na potrat.. Ty nejsi zralá mít dítě ;) Kor když tady napíšeš, že se nijak nechráníte.. Podívej se na nějaké videa o včeličkách, jak se rozmnožují a pak budeš třeba moudřejší ;)

lachtanice86
Kelišová 6426 příspěvků 21.04.18 21:52

Podle toho jak píšeš bych doporučila ukončení těhotenství. Nejsi na to připravena psychicky, fyzicky a finančně už vůbec. Navíc nechápu, proč ses nechránila.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >