V 5. měsíci a nebyla jsem u gynekologa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valinka2000
Nováček 10 příspěvků 11.01.19 09:50
V 5 měsíci a nebyla jsem u gynekologa

Ahojte mám obrovskou prosbu… začnu od začátku… bydlela jsem se svoji matkou se kterou jsem nevychazela (domácí násilí, urážky a vyhrožování) a bratrem (fetakem co neměl všech 5 při hromadě) do 18 let. V 17 letech se k nám přistěhoval i můj přítel a my začali žít už v 17 jako plnohodnotný par (jen když jsme z hlavy vypouštěli mou matku a bratra). Bohužel funkčnost kondomu není dobra a nejspíš nám jeden musel propustit a já měla poslední MS v srpnu 2018. Těhotenství jsme zjistili o měsíc později dle tehotenskych testu potom co MS stále nikde. Za měsíc jsme zkusili další a to o dost dražší a zase se to potvrdilo. Jenže problém byl ze jsem nikdy nebyla u gynekolozky a již těhotná v 17 musel by to nahlásit mě matce což by pro mě znamenala smrt (a to doslova… co se dělo u nás doma jen málo kdo by pochopil…proste to bylo na socialku)takže jsme se rozhodli to risknout a vydržet. Teď ke konci prosince mi bylo 18 a já od matky utekla a nastěhovali jsme se kousek za Prahu a já teď řeším gynekologa. Jenže já neznám žádného, nevím co mu mám říct a dále ani nevím co a jak to bude s rodičovským příspěvkem proste vůbec nic nevím a potřebovala bych od vás pomoc a spoustu rad. Prosím neodsuzujte mě vážně to jinak neslo. Dekuji mockrát za všechny rady a hlavně pomoc :oops:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Alyss1
Závislačka 3015 příspěvků 4 inzeráty 11.01.19 09:56

Jsi mlada a snad zdrava. Najdi na internetu nejblizsiho gynekologa a zavolej tam. Pokud ti rekne, ze nebere tak se rovnou zeptej, jestli nevi kde berou.

pikola
Neúnavná pisatelka 19847 příspěvků 11.01.19 09:57

Oujee..
Koukej si rychle nějakého v okolí najít a hlavně doufej, že dítě je v pořádku, prošvihla jsi testy vývojových vad atd..
Chodíš aspoň do školy?

Lynette
Echt Kelišová 8069 příspěvků 11.01.19 09:58

Malo informaci na rady. Chodis do prace? Bydlis sama nebo s pritelem? Budete se brat pred porodem? Mas financni rezervu ze ktere poridis vybavicku?

Margit. Tomanova
Kecalka 171 příspěvků 11.01.19 09:58

Ahoj, je mi líto čím sis musela projít! Ale teď musíš myslet na sebe a hlavně svoje miminko, musíš co nejdříve zajít na gyndu. Hledej na netu v nejbližším tvém okolí, zavolej si tam a řekni, že jsi nová a jestli nabírají nové pacientky. Následně na prohlídce vše vysvětli a určitě ti pomůžou! Hlavně to už neodkládej. Držím tobě i miminku palce :kytka:

Valinka2000
Nováček 10 příspěvků 11.01.19 09:59

@Alyss1 dekuji moc ale já se i tam bojím jít a potřebovala bych poradit nějakou fantastickou gynekolozku Praha a okoli

Valinka2000
Nováček 10 příspěvků 11.01.19 10:01

Finance na miminko mam, do školy nechodím a bohužel se vzít s přítelem asi nestihnem a něco málo si privydelavam.

free333
Generální žvanilka 21865 příspěvků 11.01.19 10:01

@Valinka2000

Ahoj, kdybys měla problém s gynekologem, tak se zkus zeptat na své zdravotní pojištovně.

Já jsem šla k dr. ve 4. měsíci těhotenství a všechno bylo v pořádku, doktorka to vůbec neřešila.

Jsi mladá a zdravá, bude to dobré :kytka:

pikola
Neúnavná pisatelka 19847 příspěvků 11.01.19 10:04
@Valinka2000 píše:
Finance na miminko mam, do školy nechodím a bohužel se vzít s přítelem asi nestihnem a něco málo si privydelavam.

Takže školu máš hotovou? Asi těžko, co…
Budeš mít dítě, měla by jsi začít být zodpovědná a nestydět se jít k doktorovi, když už jste se rozhodli to tajit, tak si neste následky. Vem toho ňoumu sebou a běžte, co nejdřív.

carola
Kelišová 7258 příspěvků 11.01.19 10:04

Jak psala paní výše. Najdi si na internetu nejbližšího gynekologa. Zavolej tam,nebo zajdi osobně a určitě tě vezme,nebo ti někoho poradí. Pak zajdi na úřad práce sociální odbor a tam ti poradí ohledně rodičovského příspěvku,možná i dostaneš nějaké dávky v nouzi či něco takového. Pokud bude vše v pořádku,zajdi si na nějakou burzičku,bývají často a nebo pokud máš Fcb,často tam maminky darují oblečky pro maminky v nouzi. Výbavičku i kočárek na burzičce pořídíš za pár kaček a miminko toho do začátku potřebuje hodně málo. Hlavně jestli máte s přítelem kde bydlet a přítel pracuje,to je nejdůležitější. Vše ostatní se bude řešit postupně.

Lynette
Echt Kelišová 8069 příspěvků 11.01.19 10:05

No gynekologa se neboj. Maximalne bude mit hloupe reci ale uvidis svoje miminko na ultrazvuku a garantuju ti ze budes stastna jak blecha. Ja se na gyndu jako tehotna tesim vzdy. Nejradsi bych tam byla obden jen abych toho prcka zase videla. Nemas se ceho bat. Gynekolog neni zubar.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 11.01.19 10:05

jestli je to pravda, tak najdi nejbližšího gynekologa a vysvětli mu situaci :nevim: prohlídne tě, vysvětlí, jaká tě čekají vyšetření, pravděpodobně tě ani nezabije, žes přišla až v pátém ;) těhotenské prohlídky (pokud vím) nejsou ze zákona povinné, jsou tu proto, abys věděla, že jsi ty i dítě v pořádku.. pokud jde o rodičák, můžeš se předem zajít informovat na příslušný úřad, bez prostředků tě určitě nenechají, a pokud má přítel práci, tak se to dá zvládnout

marin
Echt Kelišová 9545 příspěvků 11.01.19 10:07

Najít si nějakého gynekologa, objednat se co nejdříve. A říct mu pravdu, nemyslím o rodině, ale že jsi zatím nikam nechodila a menstruaci už nemáš od srpna a máš zdravotní problémy. Nemusíš říkat, že víš, že jsi těhotná. Někdo to zjistí také až později. Objednej se co nejdříve, protože se ještě musíš i registrovat do porodnice a jsou kontrolní ultrazvuky a testy, ale těch už asi stejně moc nestihneš.

ka2ka
Extra třída :D 13745 příspěvků 11.01.19 10:09

můžeš i na gyndu rovnou do nemocnice

Valinka2000
Nováček 10 příspěvků 11.01.19 10:13

Dekuji všem moc hned udělám… jinak prostředky, finance i místo já mám ale menší příspěvek se vždy hodí a potřebovala jsem radu ohledně toho kam zajít a o co požádat… dekuji moc

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >