V 5ti měsících leze po čtyřech a stoupá si na kolena

47
11.11.19 11:51

V 5ti mesicich leze po čtyřech a stoupá si na kolena

Mile maminky, Jeníkovi bude teprve 6mesicu 21.11. A už nyní leze po čtyřech sedá si do sikmeho sedu a stoupá si na kolínka. Měla jste to taky některá?? Nebyli pak nějaké problémy s klouby?? Nebo jiné problémy?? Jen doufám že ještě bude pár týdnů pouze lozit a ne chodit kolem nábytku. Taky jste to tak měli některá?? Předem díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

PHV
1068
11.11.19 12:05

Našemu malému teď bylo 7 měsíců a už dobrý měsíc leze a sedí 8o A cca 14dni si stoupá u věcí a v postýlce. Doktorka říkala, zem dávat o jednu kapku vitamínu D navíc, jinak v poho když to dělá sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1110
11.11.19 12:07

@Jejey Úplně až takhle ne. Ale před šestým měsícem už syn také trochu lezl, sedět a stát začal v sedmém měsíci, chodit sám do prostoru v desátém. A oproti mě a některým příbuzným byl šnek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9851
11.11.19 12:19

Dcera byla taky takhle rychlá, na všechny 4 už ve 4m, v 5ti poměrně aktivně lezla a stoupala si, v 6ti obcházela nábytek a poprvé šla sama před koncem 9.měsíce. O to hůř, že byla poměrně „těžká“. Volila jsem pevné boty na doporučení pediatričky, kvůli možnosti propadu kotníčků, ale naštěstí je úplně bez následků :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.11.19 12:24

@unuděná přesně takhle to máme my. Je to Teda dost náročné a občas závidím těm maminkám kdy miminka se v 5 začínají pomalu pretacet a ne že aktivně leze a aktivně si stoupá na kolínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9851
11.11.19 12:25

@Jejey Tak u nás to bylo druhé dítě, takže zrychlený vývoj byl poměrně žádoucí. Taky, co si budeme povídat, už ve dvou letech motoricky dohnala o 3 roky staršího bráchu ;) Ale ber to tak, že pořád lepší rychlé mimčo, než v roce a půl řešit, že ještě ani nechodí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1110
11.11.19 12:43

@Jejey Tak mě to naopak přišlo lepší, mě přišlo, že syn se strašně nudil, když jenom ležel. V sede toho šlo dělat mnohem více a že se pro něco dítě doleze nebo dojde se mi zdá taky fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.11.19 12:47

@unuděná tak to je paráda. No my máme první tak jsem pak zvědavá jak to bude u druhého. Jestli stejně nebo podle tabulek :lol: :lol: d

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.11.19 12:50

@Hlaholice je to určitě fajn. Jen doufám že do budoucna nebudeme mít nějaké problémy. Ale procitala jsem různé články a všichni se shodují že pokud to dítě dělá samo tak by mělo být vše ok. Tak uvidíme co řekne dr :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7062
11.11.19 15:28

@Jejey Kamaradciny deti obe takove. Zacali samy chodit v necelych 10 mesicich. Jedine, co bylo jine, ze meli v batolecim veku ona strasne nohy do O, ale hrozne. Ale srovnalo se to samo, ted je maji normalni, rovne. Jinak vse ok, zdrave deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
11.11.19 16:15

@Jejey ahoj,měla jsem to tak u prvního dítka, už v porodnici malá pásla koníčky, na konci 6.mesice běhala kolem nábytku, občas nějaký ten krok bez drze.Ani nemůžu říct, kdy začala chodit, ona začala rovnou běhat. S klouby problémy nemáme, ani nic jiného, jen je to živel už od mala, hodně sportuje, rozhodně to není klidne dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
11.11.19 21:52

To je rychlík, naše tohle dělala až v 8/9 měsíci. Pro jistotu bych zašla na nějaké fyzio. Poradit se, jestli to co dělá, dělá správně. Aby nemělo dítko nějaké špatné návyky, které se těžko napravují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
11.11.19 23:18

Malej stoupal a obcházel nábytek v 7m. Tělo na to nebylo připravené a dlouho měl páteř do C i když pak další skoro 4m lezl než začal plně chodit. Bohužel je i dost hubený a vylejzala mu strašně páteř. Teď už je na první pohled srovnany, ale uvidíme co v budoucnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
11.11.19 23:34

Moje taky chodila uz v 6. měsíci. Mrskala se v břiše, pak i v porodnici, proste to slo rychle, ale proslavsemi fazemi. Je uplne v pohode. Starší bracha zacal chodit v 10 mesicich, fo te doby v podstatě ležel, pak chvili sedel a rovnou chodil, ten ma kotniky x a ted se jeste hrbi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 23:36

Jee to můj mladší v 6 m ležel jak placka a max pasl kone :P v 9 měs válel sudy.. Na 4 sel až v roce, kdy pak lezl dlouhých 6 měsíců. No byla to nuda už :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama