V 6 tydnech nereaguje na hluk

Anonymní
20.4.20 22:48

V 6 tydnech nereaguje na hluk

Dobrý den maminky. Píšu za anonym, aby známí nevěděli, že to řeším tady, náhoda je blbec. Vím, že novorozenec v 6 týdnech toho umí velmi málo, ještě svět objevuje. Ale přeci jen. Naší malé je úplně jedno, jestli ji u ucha hraje mobil, jestli druhý dítě řve na celý barák, jestli mlátim talirema, když je uklízím z myčky.. na nic nereaguje. Vždyť by se měla aspoň leknout ne? Hodně pozoruje svoje okolí, furt kouká kolem sebe, někdy se zadívá i na me, směje se na me a i je videt, jakoby chtěla něco říct - zatím z ní vypadly jen samohlásky, což mi přijde normální v tomhle „věku“. Ale bojím se spíš o ten sluch. Je tu taky někdo, kdo měl dítě, u kterýho jste mohli vrtat zbijeckou a bylo mu to sumak? Nemůžu říct, že se nikdy nelekne, ale je to opravdu jen obcas. Například dneska jsem trochu kopla do stolu až zacinkaly talíře a malá se najednou začala vrtet. Ale pak přišel přítel a hodil klíčema na stůl hned vedle malé, rána a šramocení jako blázen, ale s malou to ani nehlo a to to bylo asi tak metr od ni. Nějaký hračky hrající a chrastící úplně přehlíží, absolutní nezajem. Já sama mám v téměř 30 letech vadu sluchu získanou během života - na jedno ucho mám sluch zhoršený o 70%, tak mě tohle přivádí k silenstvi, jak se bojím, aby malá neměla taky nějakou vadu.
A prosím komentáře typu „nejsi divná? Co bys chtěla po takhle malým dítěti?“ A podobný si odpusťte. Mě jen zajímá, jestli měl někdo taky takový dítě, kterymu byl kravál úplně jedno, ale sluch měl v pořádku :-) diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

841
20.4.20 22:53

A jak dceři dopadly ty testy na sluch v porodnici? Já mám doma skoro tříměsíčního a jsem někdy překvapená, při čem je schopný usnout - mám ještě dvě starší děti (5 let a cca 3 roky) a co vydávají za kravál a s malým to nic nedělá… Takhle malé děti milují bílý šum - nenaladěné rádio (syn u toho nejlépe spí), puštěný fén, vysavač atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
20.4.20 23:06

Řešila jsem to taky, malý snad až do tří měsíců nereagoval na chrastítka, neotáčel se za hlasem, že by se lekl hluku se stalo jen zřídkakdy, ale teď v půl roce už reaguje normálně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5612
20.4.20 23:08

Muj syn byl podobneho razeni ale jen, co se tykalo spanku, dokazal spat tak tvrde, ze jsem mu mohla vedle hlavy vysavat a ani sebou nehnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
20.4.20 23:17

My jsme tohle měly s dcerkou zhruba do cca 3měsíce. Byla i hodně spavá, nejevila příliš zájem o okolí a nějaký hluk? Vůbec…mohla jsme vklidu mýt nádobí, nahlas si s manželem povídat…mám dost hlučné bráchy, i mě kolikrát vadí jak jsou hluční (jsou to ještě děti 12 a 9) a s malou to ani nehnulo..ovšem u ní to bylo tím že se narodila o měsíc dřív, takže všechno měla jakoby posunuté..k tomu čtvrtému měsíci se to začalo zlepšovat a reaguje jako jiná stejně stará miminka..až na spánek, to ji nevzbudí nic, kromě hladu..za což jsem ráda :smiley: tak uvidíš..třeba se to časem srovná jako u nás..jinak, co ti na to řekla dr.? Konzultovala jsi to s ni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
20.4.20 23:26

Naše dítě netankovalo téměř nic, bylo mu pár dní, když začala rekonstrukce paneláku.. Spal, když z druhé strany vrtali 2 h do stěny atd.. A je zcela ok :mrgreen: any jsou zvyklé na hluk z břicha :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
21.4.20 00:03

Jo. Je to naprosto normalni. Takhle male mrne jsem mohla mit cely den v mistnosti, lde jsme naprosto normalne fungovali - televize, vareni vcetne mixeru apod. Starsi syn prospal I testovani pozarniho detektoru, to si pamatuji, kraval jak blazen. Sluch testuji v porodnici, ne? Nemate indikovanou nejakou dodatecni kontrolu, kdyz mas vadu sluchu (pokud je to geneticke?) Casem bude vnimat vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 01:37

S Dr jsem to zatím nekonzultovala, jdeme na kontrolu ve čtvrtek, ale trochu se bojím toho, aby mě nevysmala, že jsem jen hystericka.. jinak v porodnici sluch samozřejmě kontrolovali a sestry mi jen rekly, že to vše v pořádku. Ale někde jsem četla, že ty testy odhalí vady někde v zevním uchu a třeba já mám poruchu ve středním.
Ale koukám, že je víc dětí, které žádný hluk netankuje, tak snad bude vše v pořádku. Ale stejně se ve čtvrtek asi zeptám, seberu všechnu odvahu a aspoň budu klidnější, snad teda…

• Nahlásit
  • Citovat
2393
21.4.20 03:27

Normálně se zeptej na pořádně u doktorky. Od toho se poradny dělají. Lepší zbytečně než se trápit. Věřím, že to bude ok. Do cca 3 měsíce mi všechny moje děti vcelku ignorovaly rámus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
21.4.20 06:34

Nas mladej tusim na prohlidce v 6 tydnech jel svou rozcvicku (sermoval rukama nohama) a kdyz doktorka zkousela sluch ruznymi piskacimi hrackami, bylo mu to sumak. Az vzala trumpetku a zatroubila mu u hlavy, tak se zastavil a podival se jako co je? Dnes je mu 30 a slysi dobre. Ale urcite se na prohlidce zeptej, od toho doktori jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
21.4.20 06:46

Přesně, zeptej se doktorky, ona by mohla případně poznat náznak neceho.
Ale věřím, že to bude v pořádku :hug:
Moje druhá dcerka taky spala jak zabita, druhá, tehdy tříletá, tady řádila, mě tekly nervy a malinká se ani nehla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 16:08

Asi jo, ať se na mě klidně dívá divne, myslí si o mě, že jsem blázen, ale aspoň nebudu doma nad tím celý dny přemýšlet.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
760
21.4.20 16:13

Je to v pohode :-) nase mimco reagovalo jen na urcite zvuky..hlavne smrkani, kaslani a tlaskani a piskani..vlastne jakykoli nelidsky zvuk nezajem..az mi to chybi :lol: ted v roce se boji vysavace, fenu, mixeru atd a pres den ho vzbudi zavrzani dverma :lol: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama