V 7 měsících má miminko ruce v pěst

30
6.6.21 06:18

V 7 měsících má miminko ruce v pěst

Ahoj maminky, mám dotaz jestli jste to někdo měl taky tak a jak jste to řešily. Malý čerstvě 7m má ruce v pěst - když ho chovám nebo když pase, či se plazí. Když si hraje s hračkou tak je vše ok. Hezky hračku uchopí a hraje s ní. Jinak pohybově je na tom dobře, už si začíná i sedat. Jen ty ručičky v pěst :roll: předem díky za vaše příběhy, postřehy atp. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8493
6.6.21 06:20

No a? Já mám taky ruce v pěst jen co se podívám na nějaké zprávy o politice z naší kotliny. Holt se připravuje na budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
6.6.21 06:28

@Marelinka co na to pediatr? Myslím, ze na to doporučuji cvičení (Vojtovu). Jestli to tvůj lékař neřeší, nech se doporučit jinam, my tu máme např super lékaře v rehabilitačním stacionari

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
6.6.21 06:50

@Elishka1 no my chodíme na fyzio, tak pediatra na to nic, ona věci moc neřeší pokud si neřeknu sama, na fyzio, říkala hladit hřbet rukou aby prsty natahovat, to dělám ale zatím není moc zlepšení, ani fyzio to nijak nehrotila. Spíš mě zajímalo jestli to někdo měl taky a kdy to povolilo. Malej má pořád problémy s bříškem, tak fyzio říkala, že to vypadá jak má tenzi v těch střevech, tak se mu přenáší do těch pěstiče :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
6.6.21 06:54

@Marelinka vyřešit asi nejdřív bříško, jestli se to přenáší z něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
6.6.21 06:55

My jezdili na fyzio, dostali jsme masáž - ručičky se hladí na dlani, otvárají a rozmasírujou s olejíčkem. Tohle u nás zabralo docela rychle. Ale nejlíp jemně masírovat taky celé ručičky a celého prcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
6.6.21 07:07

@Capelucia ok, zkusíme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
6.6.21 07:12

Co je na tom špatně? Mám tu vedle sebe stejně starého a má ruku v pěst taky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
6.6.21 07:13

Syn měl taky trošku déle ruce v pěst, než je běžné (než říkají vývojové tabulky). Také u pasení. Doporučili nám na fyzio to hlazení hřbetu ruky. Ona fyzioterapeutka pozná, jestli jsou pěstičky známkou nějaké vážné patologie, nebo prostě jen „pomaleji otvírá“. Pokud chodíte na fyzio, viděla by na něm, že není OK třeba i v jiných směrech. A píšeš, že je i pohybově v pohodě. Synovi teď je 1,5roku a na nějaké pěstičky už si nevzpomenu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
7.6.21 06:30
@Marelinka píše:
Ahoj maminky, mám dotaz jestli jste to někdo měl taky tak a jak jste to řešily. Malý čerstvě 7m má ruce v pěst - když ho chovám nebo když pase, či se plazí. Když si hraje s hračkou tak je vše ok. Hezky hračku uchopí a hraje s ní. Jinak pohybově je na tom dobře, už si začíná i sedat. Jen ty ručičky v pěst :roll: předem díky za vaše příběhy, postřehy atp. :palec:

Mozna novy Muhamad Ali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
7.6.21 06:41

@Pavlik Morozov to manžel taky říká :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
7.6.21 06:43

@martina.se no jemu to vadí, že kvůli tomu, že má pěst, tak nemůže rozložit váhu a špatně se mu takhle udrží rovnováha na 4 a při šikmém sedu to taky není úplně to pravý ořechový zvedat se z pěsti :? Tak pro to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
7.6.21 08:17

@Marelinka to by mi nenapadlo, díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
7.6.21 09:33
@martina.se píše:
@Marelinka to by mi nenapadlo, díky :kytka:

On ty pesti treba neurolog sleduje, ma to vliv ve vyvoji. Je nejaka tabulkova norma, kdy je mimino uvolnuje. Vetsinou to vubec nic neznamena a naprosta vetsina maminek to ani nevi a nevnima. 99,99% deti z toho „vyroste“. Na druhou stranu muzou znacit nejaky zasadni problem, tezkou hypertonii, coz kdyz pujdu do extremu je treba u DMO. Ale to neni tento pripad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
7.6.21 11:00

@Mutlice jasný.. Díky za info.. Mi by to vůbec nenapadlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu