Reklama

V 8 měsících nechce příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 16.01.17 19:22
V 8 měsících nechce příkrmy

Mile maminky, jsem uz bezradna. Vim, ze je tu diskuzi na toto tema uz dost, ale ja nemam cas prohledavat vsechny diskuze a taky potrebuju poradit s konkretnim problemem. Dceri je 8 mesicu, od 5,5 mesice zkousim davat prikrmy, ale proste bezuspesne a stale je plne kojena. Zkousela jsem vsechny druhy zeleniny, ale proste ji to bavi jist tak dva dny a pak zamkne pusu a nemuzu ji tam tu lzicku za boha nacpat. Ani kdyz delam blbosti, kdyz ji zapnu pohadku, proste s ni nic nehne, tak ze to pak leti do kose. Ani kdyz jsem ji kazdy den varila jine druhy zeleniny, tak jsem neuspela. Moje mamka mi poradila zkusit rozmackany banan nebo podusene jablicko, ale po jablicku se desne oskliba a nejede ji to a u bananu delala jak ji hroznr davi, i kdyz jsem ji dala jen na spicku lzicky a pak uz to opet odmitala a zamkla pusu. Zkusila jsem dat u zeleninu s masickem, opet ji to davilo, tak ze jsem 3/4 sklenicky vyhodila. Dnes jsem ji zkusila dat ovocnou presnidavku v tech vymackavacich saccich a nejdriv se desne osklibala, pak delala, ze ji to davi a nakonec se tak pozvracela, ze jsem se uplne klepala strachy, ze se mi zadusi! :( A to ji davam uplne pidi porcicky na spicku jazyka, ale stejne :( Zkusila jsem ji i parkrat dat do ruky kukuricnou krupku, ale jakmile uzuzlala malej kousicek, tak se zase davila a skoro dusila. Jediny, co do obcas dostanu a co docela basti, je mlecna ryzova kasicka, ale po tom ji zas tlaci brisko a place :( Zkousime uz 2 mesice naucit aspon na lahev a UM, aby mohl nekdy pohlidat tatinek nebo babicky, ale z flasky to proste neumi, hraje si s tim v puse a hrize to. Ale chut UM ji nevadi, to jsme uz odzkouseli. Ja bych uz tak chtela pomalu prestavat s kojenim, ale hrozim se jak dlouho bude jeste zavisla na prsu :( Kojim kazde dve hodiny a uz mi z toho po 8 mesicich uprimne hrabe. Prosim poradte jak ji naucit normalne papat :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 16.01.17 19:44

U nas to slo trochu metodou BLW (kousky jidel do ruky, jednodusse receno), ale neuklidnim, protoze nase mala cca do roka a pul plne kojena. Myslela jsem, ze ji budu kojit snad do 18, absolutne se toho nehodlala vzdat. Asi to chce jen cas a pockat. Nebo zkusit UM treba z hrnicku.

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 16.01.17 19:44

U nas to slo trochu metodou BLW (kousky jidel do ruky, jednodusse receno), ale neuklidnim, protoze nase mala cca do roka a pul plne kojena. Myslela jsem, ze ji budu kojit snad do 18, absolutne se toho nehodlala vzdat. Asi to chce jen cas a pockat. Nebo zkusit UM treba z hrnicku.

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 16.01.17 19:50

@aneta_ka Znám, mně se to změnit nepovedlo skoro do dvou let naší holčičky. Byla pořád na mém mléku, občas kaše a bolení bříška. Pak se to zlomilo a po druhém roce začala trochu jíst. A na tvrdo jsem jí odstavila, ze dne na den. Zavádění prikrmu u nas neprobehlo, co pak pozrela to jedla. Teď je jí skoro šest let a jí skoro vše, když se jí to dobře podá. Má váha na konci kojení byla 42kg, obvyklá 52kg a opravdu už to tak dál nešlo.

pamelka20
Kecalka 210 příspěvků 16.01.17 19:57

Moje malá od 4m do 6m strašně brečela u příkrmu. Potom jsem přestala vařit a davala jsem jí skleničky a začala papat v pohodě.

Jinak jsme u krmení dělaly kraviny, občas jsem jí krmila i ve stoje. Zkusila bych jí posadit a abyste jedla ten příkrm vy a třeba jí půjčit lžičku do ruky. Nebo ať zkusí nakrmit tatínek… co na to dr?

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 16.01.17 19:57

Odstav ji. Ona se spoléhá na kojení, je to pro ni nejjednodušší. Hlad ji donutí. Zkus prostě pomalu vysazovat jednotlivá kojení.
Nejsi první, ani poslední, slyšela jsem podobné peripetie od více mamin, důvod je to, že některé děti preferují jen MM.

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 16.01.17 20:02
@pamelka20 píše:
Moje malá od 4m do 6m strašně brečela u příkrmu. Potom jsem přestala vařit a davala jsem jí skleničky a začala papat v pohodě.Jinak jsme u krmení dělaly kraviny, občas jsem jí krmila i ve stoje. Zkusila bych jí posadit a abyste jedla ten příkrm vy a třeba jí půjčit lžičku do ruky. Nebo ať zkusí nakrmit tatínek… co na to dr?

Kupovane jsem uz taky zkousela, ale to nechce uz vubec. Ani se ji nedivim, kdyz to ma tak mdle chute. Vse co radite jsme uz zkouseli a nic proste :( u Dr jsme byli naposled v 6ti mesicich a to jeste moc neresila, ted jdem 25.1.,tak uvidim co mi na to rekne.

pamelka20
Kecalka 210 příspěvků 16.01.17 20:06

@aneta_ka nám doktorka doporučovala skleničky právě kvůli mdlé chuti, že mimča nemají vyvynuté chuťové buňky a domácí příkrmy mají výraznější chuť a můžou mimčo pálit v krku…nebo jak píše berry4 odstavit :)

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 16.01.17 20:07
@berry4 píše:
Odstav ji. Ona se spoléhá na kojení, je to pro ni nejjednodušší. Hlad ji donutí. Zkus prostě pomalu vysazovat jednotlivá kojení.
Nejsi první, ani poslední, slyšela jsem podobné peripetie od více mamin, důvod je to, že některé děti preferují jen MM.

A kdyz uz je nevrla a breci hlady, tak ji mam proste nechat hladovou? To se mi moc nezamlouva :( Jeste kdyz je docela hubenour :(

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 16.01.17 20:09

Ja uz ji zkusila proste nechat trochu vyhladnout, ale ona pak zacne bejt silene protivna, rve jak pavian a flasku nechce uz vubec jak je vztekla :( tak te to pak stejne skonci u prsa. By mi ani neusla hladova :(

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 16.01.17 20:11
@pamelka20 píše:
@aneta_ka nám doktorka doporučovala skleničky právě kvůli mdlé chuti, že mimča nemají vyvynuté chuťové buňky a domácí příkrmy mají výraznější chuť a můžou mimčo pálit v krku…nebo jak píše berry4 odstavit :)

Dovoluji si nesouhlasit, domácí jsou domácí, jen se nesmí solit a mám dost dobré zkušenosti je do začátu jemnit UM. Je to bližší chut´ pro začátečníka.-)

mission84
Kecalka 397 příspěvků 16.01.17 20:12

Já asi úplně neporadim, ale to dávení měl můj kluk taky hlavně ze začátku přišla jsem na to, že musím mixovat úplně do vodnata. Vadili mu velký kusy. Zkusila si ji vařit? Píšeš totiž o skleničkách. Ovoce bych nedávala dokud nemá alespoň trochu zmáknutou zeleninu. Zbytečně ji učíš na sladký, i když chápu že ani tu moc nebaští. Možná bych zkusila ty příkrmy osolit někdo mi radil i cukr. Holt ji trochu očůrat. Držím palce ať se holčina rozbaští. Já pořád bojuji s ovocem kamarádka mi říkala jak mu bude určitě chutnat a on nic. Ale teď mu rostou zuby ta možná i proto moc nejí.

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 16.01.17 20:13

@aneta_ka v 8 mi měsících by už dávno měla umět jíst ze lžičky…
vykašli se na sklinky, začni vařit a experimentovat. Zkoušej.
Možná bych ji v tvém případě dala na víkend k babičce, ta by si jistě poradila. Dítě samozřejmě hlady vydrží, neumře. A v cizím prostředí by možná normálně začla jíst, kdyby necítila tvé mléko.

Příspěvek upraven 16.01.17 v 20:17

Lenka 6dětí
Závislačka 2715 příspěvků 16.01.17 20:14

Nenuťte, jen nabízejte. Mám stejnýho kojence, a tomu jsou už dva. S jídlem se rozjedl až ted poslední měsíc. pokud prospívá, tak se nestresujte. Ono to přijde. Náš malej, jen tak pro porovnání vážil v roce a půl 10,2 kg. Je drobnější, mudrovi jsem to říkala, že nechce moc jíst, jen tak ďobne a problém s tím neměl. Malej teď teda hlavně ujíždí na polívkách :mrgreen:

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 16.01.17 20:15

Ja bych nabidla a kdyz by zacala delat to daveni, tak sup na zem a jdi si. Za hodinu zase do zidlicky a prikrm. At se nauci, ze ji hned nedas prso, kdyz zrovna nechce co je. At ma vuvec cas trochu vyhladnout.
Co konzistence, neni moc tuha? Mladsi syn vubec nemohl brambor a vsechny prkrmy jsem musela redit, byly to spis takove hustsi polevky.
Jak je na tom se zvukovymi projevy, zvatla a opakuje slabiky? I to muze souviset, pokud vyvoj „reci“ je opozdeny, muze to byt nejakou hypotonii v oblasti jazyka a zvykacich svalu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama