V 8. měsících se pořád neopírá o dlaně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 01.08.09 10:06
V 8. měsících se pořád neopírá o dlaně

Ahojte mamky,máte některá doma dítko,které se ještě v 8. měsících neopíralo v poloze na bříšku o dlaně,ale jen o lokty?Díky moc za každou odpověď

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.09 08:53
KLID

Moje miminko se o dlaně začalo opírat v roce, kdy začalo lézt po čtyřech. Do té doby se jen plazilo po bříšku. Nezanechalo to na něm žádné následky, chodit začalo v 15 měsících a dál už bylo všechno podle tabulek :-)
 Aghata

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 12:26
Nás poslali na neurologii

Ahoj,
můj 5,5měsíční syn má zase problém s držením hlavičky při přitahování za ruce a rovněž se nijak přesvědčivě neopírá o dlaně. Dětská doktorka nás poslala na neurologii, kde jsem se dozvěděla, že by se měl už bez problémů na dlaních do pasu vzpírat. Začal to dělat asi 2 dny před vyšetřením, ale neuroložce to samozřejmě nepředvedl. Každopádně konstatovala, že to celkově není nijak tragické a že záleží na nás, zda chceme na rehabilitaci či nikoliv. Řekla jsem si, že rehabilitací nic nezkazíme a tak dnes jdeme.
Už jsme jednu takovou mini-rehabilitaci absolvovali a byla ku prospěchu. Malý se totiž, když byl ještě mladší, neudržel na bříšku ani na loktech. Je pravděpodobně trochu línější a co mu neukážeme, na to sám asi jen tak nepřijde - dělal tzv. letadlo a prohýbal se v zádech. Rehabilitační sestřička mi ukázala, jak mu správně strkat ručičky pod sebe a taky, jak ho vlastně správně chovat, aby byl nucený hlavičku držet sám. Je to mé první mimčo a tak jsem na něj asi víc než dost opatrnější a hlavičku jsem mu při chování stále přidržovala. Tak to je má dosavadní zkušenost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >