V 8. měsících se pořád neopírá o dlaně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sjuzan
Stálice 59 příspěvků 01.08.09 10:06
V 8. měsících se pořád neopírá o dlaně

Ahojte mamky,máte některá doma dítko,které se ještě v 8. měsících neopíralo v poloze na bříšku o dlaně,ale jen o lokty?Díky moc za každou odpověď

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.09 08:53
KLID

Moje miminko se o dlaně začalo opírat v roce, kdy začalo lézt po čtyřech. Do té doby se jen plazilo po bříšku. Nezanechalo to na něm žádné následky, chodit začalo v 15 měsících a dál už bylo všechno podle tabulek :-)
 Aghata

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 12:26
Nás poslali na neurologii

Ahoj,
můj 5,5měsíční syn má zase problém s držením hlavičky při přitahování za ruce a rovněž se nijak přesvědčivě neopírá o dlaně. Dětská doktorka nás poslala na neurologii, kde jsem se dozvěděla, že by se měl už bez problémů na dlaních do pasu vzpírat. Začal to dělat asi 2 dny před vyšetřením, ale neuroložce to samozřejmě nepředvedl. Každopádně konstatovala, že to celkově není nijak tragické a že záleží na nás, zda chceme na rehabilitaci či nikoliv. Řekla jsem si, že rehabilitací nic nezkazíme a tak dnes jdeme.
Už jsme jednu takovou mini-rehabilitaci absolvovali a byla ku prospěchu. Malý se totiž, když byl ještě mladší, neudržel na bříšku ani na loktech. Je pravděpodobně trochu línější a co mu neukážeme, na to sám asi jen tak nepřijde - dělal tzv. letadlo a prohýbal se v zádech. Rehabilitační sestřička mi ukázala, jak mu správně strkat ručičky pod sebe a taky, jak ho vlastně správně chovat, aby byl nucený hlavičku držet sám. Je to mé první mimčo a tak jsem na něj asi víc než dost opatrnější a hlavičku jsem mu při chování stále přidržovala. Tak to je má dosavadní zkušenost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >