V 8tt na utz minimální srdeční činnost

4
22.6.21 10:29

V 8tt na utz minimální srdeční činnost

Ahoj všem, v první řadě mně zajímají vaše příběhy s dobrým koncem :), třeba mě to trochu uklidní. Jsem těhotná po půl roce snažení. První den poslední menstruace byl 23.4. 28.5. pozitivní testy. Na první vyšetření jsem šla 14.6. s tím, že už by mohlo být vidět srdíčko atd. Na vyšetření vnitřní utz doktorka mě hned vyplašila, že je celý utz zamlžený, že těhotná jsem, ale mělo by to vypadat jinka plod by měl být větší atd. A že tomu moc šance nedává. Za týden tj 21.6. jsem šla na další kontrolu. Mimi bylo větší, cca třikrát uviděla srdce utz pěkné nezamlžené. Koukala tam na mně fazolka, ale pak už ten tlukot na utz nenašla. Prý trochu zvětšený žloutkový váček než by měl být a že pravděpodobně o to přijdu. Takže s těmito zprávami se teď musím vyrovnávat, tak čekám jestli někdo nemá podobný příběh s dobrým koncem. Pořád mi doktorka připomíná, že jsem mohla otěhotnět déle a mimi je vlastně hrozně malé, ale hned na to mi řekne, že není velká šance, že bych ho donosila. Bolesti žádné nemám, nekrvacim,. občas lehká ranní nevolnost. Plod se za týden vyvinul, tak nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10183
22.6.21 10:34

Jsi cca 8+4coz je 9tt. bohuzel to nevidím moc dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
22.6.21 10:39

Záleží jak kvalitní na Dr ultrazvuk a kdy jsi měla ovulaci. Já taky měla první pozitivní test koncem května a včera už na utz krásné srdíčko a fazolka ve tvaru miminka. Ale ten začátek je buď a nebo vždycky, zatím bych to nevzdávala. Mohla se Dr přehlédnout, pokud nemá moc kvalitní utz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
22.6.21 10:52

@Venulee může být menší, ještě počkej co na příští kontole, dobré je to, že roste, každopádně počítej i s tou horší variantou, v probíhajícím 9tt už by měla být krásně zřetelná srdeční akce, a ani to není vždy výhra. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
22.6.21 11:05

@Laba123
To já počítám určitě, ale chodit každý týden na kontrolu s větou, že to určitě nevyjde mně drtí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
22.6.21 11:09
@Kriss Tina píše:
Záleží jak kvalitní na Dr ultrazvuk a kdy jsi měla ovulaci. Já taky měla první pozitivní test koncem května a včera už na utz krásné srdíčko a fazolka ve tvaru miminka. Ale ten začátek je buď a nebo vždycky, zatím bych to nevzdávala. Mohla se Dr přehlédnout, pokud nemá moc kvalitní utz.

Ovulace se mi teď dva měsíce velmi špatně počítala ( pouze aplikace) měla jsem nepravidelnou menstruaci, jednou jsem meškala deset dní, pak zase tři. :nevim:
Vím, že je to buď a nebo, ale ten tlak na srdci každý týden před kontrolou, když mi doktorka neustále opakuje, že to špatně dopadne, je strašný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
22.6.21 11:10

Bohužel pro tebe dobrý konec nemám, na jedné kontrole byl slabý tlukot srdíčka, na další už žádný,… může to být opravdu jen tím, že jsi otěhotněla později než si myslíš, ale raději se připrav i na tu druhou možnost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
22.6.21 11:16
@Nickjmeno píše:
Bohužel pro tebe dobrý konec nemám, na jedné kontrole byl slabý tlukot srdíčka, na další už žádný,… může to být opravdu jen tím, že jsi otěhotněla později než si myslíš, ale raději se připrav i na tu druhou možnost :nevim:

To je mi líto. Připravuji se na vše, ale stresovat se nebudu, pokud má plod minimální šanci, nebudu mu ji ještě zmenšovat a brát tím, že budu brečet a nervovat se. Jen se strašně bojím, že bych pak musela na nějaký zákrok. Raději bych, kdyby se s tím tělo vypořádalo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
22.6.21 11:26
@Venulee píše:
To je mi líto. Připravuji se na vše, ale stresovat se nebudu, pokud má plod minimální šanci, nebudu mu ji ještě zmenšovat a brát tím, že budu brečet a nervovat se. Jen se strašně bojím, že bych pak musela na nějaký zákrok. Raději bych, kdyby se s tím tělo vypořádalo samo.

Určitě, pořád je tu naděje a je tu hodně příběhů kdy byl plod prostě jen mladší než ukazuje tabulková ovulace a dopadlo to dobře. Já jsem zastánce toho, že lepší když se to vyřeší takhle, než mít postižený dítě - o to líp jsem se s tim smířila - a teď čekáme další a vše je od začátku v pořádku, takže neměj strach, že kdyby to náhodou nevyšlo, tak se to bude opakovat, je to opravdu jen náhoda co se bohužel někomu stane, ale není to konec všeho, jen se musí přejít ten prvotní šok a pak se zase posuneš o kus dál, ber jako „výhodu“ že jsi vlastně připravená na nejhorší a mužeš být maximálně mile překvapená, věř, že je to lepší než obráceně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
22.6.21 11:27

@Venulee Určitě se nestresuj, to ti stejně nepomůže, takhle na začátku je to vždy buď a nebo a ty to nijak neovlivníš. A neboj, dočkáš se, pokud ne teď, tak příště :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
22.6.21 12:49

Podle datumu pozitivního testu je to min 8 týden, z toho důvodu mladší těhotenství být nemůže. Srdeční akce je na kvalitním ultrazvuku zřetelná od 6+0- 6+2. Moc šancí bych tomu nedávala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 15:00

Bohužel nemám příběh s dobrým koncem. Já měla plod se zpomalenou srdeční akcí minulý týden. Dnes kontrola a už bez akce. Ve čtvrtek je naplánovaná revize. Jsem 9 tt. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 00:32
@Venulee píše:
Ahoj všem, v první řadě mně zajímají vaše příběhy s dobrým koncem :), třeba mě to trochu uklidní. Jsem těhotná po půl roce snažení. První den poslední menstruace byl 23.4. 28.5. pozitivní testy. Na první vyšetření jsem šla 14.6. s tím, že už by mohlo být vidět srdíčko atd. Na vyšetření vnitřní utz doktorka mě hned vyplašila, že je celý utz zamlžený, že těhotná jsem, ale mělo by to vypadat jinka plod by měl být větší atd. A že tomu moc šance nedává. Za týden tj 21.6. jsem šla na další kontrolu. Mimi bylo větší, cca třikrát uviděla srdce utz pěkné nezamlžené. Koukala tam na mně fazolka, ale pak už ten tlukot na utz nenašla. Prý trochu zvětšený žloutkový váček než by měl být a že pravděpodobně o to přijdu. Takže s těmito zprávami se teď musím vyrovnávat, tak čekám jestli někdo nemá podobný příběh s dobrým koncem. Pořád mi doktorka připomíná, že jsem mohla otěhotnět déle a mimi je vlastně hrozně malé, ale hned na to mi řekne, že není velká šance, že bych ho donosila. Bolesti žádné nemám, nekrvacim,. občas lehká ranní nevolnost. Plod se za týden vyvinul, tak nevím :nevim:

Nevím :nevim: ale tím, že bylo moje embryo o něco menší, než by mělo být tak se srdeční činnost ukázala o něco později. Byla jsem po IVF. On ten embryonální vývoj je vždy stejný, ale když je malý, je špatně měřitelný…

Doktorka ať si zaostří UTZ :lol: a příště budeš chytřejší. Ale kdyby mi tohle říkala moje doktorka, rozhodně bych si šla (později) pro jiný názor jinam.

Já jsem teď naštvaná pro opačnou věc. V CARu jsem byla kvůli špinění a doktorka řekla, že je všechno v pořádku. A náhodou jsem o den později šla na gyndu na preventivku a doktor začal… Cysta, hematom, Tohleto, tamto a já si říkám, proč mě v CARu tohle všechno jako neřekli??? :cert:

Samozřejmě to může dopadnout i špatně, ale to už víš… :nevim:

Hlavně klid a výdrž. Nic víc neuděláš

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat