V 9. měsíci vysoký krevní tlak, i když na něj beru léky

2.5.17 21:29

v 9. mesici vysoky krevni tlak i kdyz na nej beru leky

Posledni dva dny mam tlak kolem 160/100 i kdyz beru 5 dopegytu ( lek na tlak) denne. Mam se hodne znepokojovat? A jak to muze ublizit miminku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.5.17 21:34

Co otoky, neotekla jsi teď nějak víc? Od dr. nemáš instrukce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
2.5.17 21:38

Zajdi si k mudr zvýší ti dopegyt, jaký jsi týden?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 21:39

Doted jsem nemela, ale prave s tim vysokym tlakem citim mirne napuchle prsty na rukach a nohy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 21:42

35. tyden, kardiolog mi rekl, ze pro nej je hotovo, ze si o tom ma rozhodovat gynekolozka, protoze uz jsem v bezpecnem tydnu na vyvolani porodu… ta to ma uplne na haku, nad papirem z kardia jen mavla rukou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
2.5.17 21:44
@V-nika-G píše:
Posledni dva dny mam tlak kolem 160/100 i kdyz beru 5 dopegytu ( lek na tlak) denne. Mam se hodne znepokojovat? A jak to muze ublizit miminku?

A krev Ti brali kvůli preeklamsii?? Já měla vysoký tlak taky až od 9. měsíce a brala taky Dopegyt, 3× denně a s ním to bylo jak kdy, někdy v pohodě, někdy vyšší. A otekla jsem taky, ikdyž jsem myslela, že ne, tak po porodu jsem poznala sakra rozdíl když jsem splaskla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
2.5.17 21:44

@V-nika-G tak se nech přeředit do nemocnice kde budeš rodit když se ti ty dvá nevěnují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 21:46

Zadne testy na preeklamsii mi nedelali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
2.5.17 21:54
@V-nika-G píše:
Zadne testy na preeklamsii mi nedelali

Tak to by ale měli, to není žádná sranda. Kam to chodíš 8o Mě jak obvodní Dr. naměřila vysoký tlak, tak mě „propustila“ a šla jsem na další kontrolu už do porodnice, kde mi brali krev a předepsali mi ten Dopegyt, ale prvně jsem musela čekat na výsledky krve než jsem si ho mohla vzít, protože kdyby to preeklampsie byla, tak bych musela na hospitalizaci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 22:05
@V-nika-G píše:
Doted jsem nemela, ale prave s tim vysokym tlakem citim mirne napuchle prsty na rukach a nohy

Já tě určitě nechci strašit, nebo nějak vyhoukat, ale opravdu to může být preeklampsie..já byla označena za rizikovou, protože jsem měla vždy v poradně vysoký tlak, ale vešla jsem se do 150/90, takže bez medikace..doma jsem ho měla vždycky nízký, otoky tak nějak normálně..ale zkrátka si mě víc hlídali..ale instrukce od dr. byly, že pokud bych začala víc natékat, nebo mi tlak vylítl přes těch 150/90, mám radši vyrazit do nemocnice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
2.5.17 22:08

@V-nika-G Ahoj, to bych teda nepodcenovala a hned zítra bych šla znovu na gyndu- nechte si přeměřit TK tam. A nenechala bych se odbýt!!! Testy jako jaterní a ledviny + srážlivost krve by teda měli udělat hned. Od 36ty už budete chodit do porodnice- klidně bych tam i zavolala a zkusila se poradit tam. Proboha kam to chodite? Mně naměřili 1× 140/90 a musela jsem čekat na kontrolní tlak a i mě ihned nabrali krev- bylo to ale už v porodnici cca ve 37 týdnu. Vše bylo OK, ale 160/100 je fakt dost a kdyby tedy bylo na mě, klidně bych jela do porodnice teď a nechala se radši hospitalizovat… Nezahravala bych si…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
2.5.17 22:10

@jakákoliv moje slova!!! Naprosto souhlasím, na rozdíl od zakladatelky máte normálního gynekologa!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 22:18

Holky ja do porodnice na kontroly chodit nebudu, na monitor ozev a kontroly do porodu mam chodit jen na gyndu… kazdopadne hned rano tam budu volat… diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
2.5.17 22:23

Ahoj, ja brala dopegit myslim 5-6× denne v 9.mesici. Jednou jsem byla hospitalizovana s 170/110 a to se mi jeste divili, ze je otravuju…gyndar mi rekl, ze dokud neni bilkovina v moci, tak by to melo byt ok. Otoky jsem mela velky, nevlezla jsem se do zadnych bot. Jinak na vyvolani jsem nemusela, proste to uz telo neustalo a praskla mi voda 37.tt a vse bylo ok :) Uvidis, bude to dobry!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 22:34

Mě v Podolí při tlaku 170/115 okamžitě hospitalizovali, přes noc nechali na kapackach a ráno vyvolavali porod, já bych šla normálně na pohotovost do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama