V 9 měsících se neplazí

Anonymní
11.6.21 09:04

V 9 měsících se neplazí

Zdravím, jdu si pro názory a zkušenosti.
Jsme sledovaní na neurologii, rizikové poradně, rehabilitacích atd. Podle Dr. je psychický vývoj přiměřený, ale motorický opožděný. Ale nic se s tím nedělá :nevim:
Dcera se v 9 měsících totiž ještě neplazí… Má teda mírnou hypotonii, ale dřív byl vývoj přiměřený, v některých věcech byla i napřed, ale od 6. měsíce se vývoj hodně zpomalil. Na bříšku má nějaké snahy o pohyb, různě se kroutí, zvedá zadeček, ale nic z toho. V poslední době to vypadá že se jí na bříšku ani nelíbí, což je možná tím jak se jí furt snažíme motivovat a navádět.
Prý na to dřív nebo později přijde a že je důležitější ten psychický vývoj :think: A já myslela že psychický vývoj jde ruku v ruce s motorickým, tak nevím no..
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Že se dítku nechtělo plazit? Kdy se nakonec rozplazilo a bylo jinak v pořádku? Nebo nemáte někdo tip jak ji k tomu dovést?
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
283
11.6.21 09:10

Syn se taky neplazil, začal lozit v 10ti měsících. Dítě se nemusí nutně plazit, spousta jich to nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20764
11.6.21 09:24

Vydrž, dítě nemusí jít podle tabulek. Taky jsem měla „opožděný“ dítě a neurolog razil názor, že jí máme dát čas a netlačit na ně. A měl pravdu, dítě si jelo podle svýho, ale postupně zvládlo všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12431
11.6.21 09:52
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si pro názory a zkušenosti.
Jsme sledovaní na neurologii, rizikové poradně, rehabilitacích atd. Podle Dr. je psychický vývoj přiměřený, ale motorický opožděný. Ale nic se s tím nedělá :nevim:
Dcera se v 9 měsících totiž ještě neplazí… Má teda mírnou hypotonii, ale dřív byl vývoj přiměřený, v některých věcech byla i napřed, ale od 6. měsíce se vývoj hodně zpomalil. Na bříšku má nějaké snahy o pohyb, různě se kroutí, zvedá zadeček, ale nic z toho. V poslední době to vypadá že se jí na bříšku ani nelíbí, což je možná tím jak se jí furt snažíme motivovat a navádět.
Prý na to dřív nebo později přijde a že je důležitější ten psychický vývoj :think: A já myslela že psychický vývoj jde ruku v ruce s motorickým, tak nevím no..
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Že se dítku nechtělo plazit? Kdy se nakonec rozplazilo a bylo jinak v pořádku? Nebo nemáte někdo tip jak ji k tomu dovést?
Děkuji :kytka:

Pokud cvičíte třeba Vojtovku a jste sledovaní na neurologii, tak není důvod k obavám. Dceři pomohlo plavání, cvičení na míči (položit na míč a pohybovat do stran, na zemi byli plyšáci, které měla rukou sbírat…) A motivací k plazení byli kukuřičné křupky pro děti. ;) Pak měla problém s řečí také kvůli slabým svalům jazyka, na logopedii chodila 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
11.6.21 10:08

Syn se neplazil, za to presne na roce zacal lezt. Nijak extra se neotacel - parkrat ukazal, jako ze to umi a tim to haslo. Chodit zacal na 20. mesicich. Lenoch no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2075
11.6.21 10:16

Můj syn se neplazil (snahu měl, ale vypadal spíš jak raněný voják) v 10 měsících stoupnul v postýlce a v 11 měsících začal chodit kolem nábytku a v roce sám.

Nevím kolik máš děti, ale můžu ti říct, že co není teď, může zítra být. A buď ráda, že nemáš doktorku plašana jako my. Náš hnala v 6. TYDNECH na Vojtovku, že malý neotáčí hlavu, na Vojtovce nam řekla, že je úplně v pořádku a do týdne ji začal otáčet. Pak nás poslala na oční, že malý šilhá a špatně (podle ní) vidí, na oční nám řekla lékařka, že nesilha a po měření zjistila, že dokonce ani špatně nevidí. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Nejsme nijak nejzkušenější matka, ale už si stojím za tím, že prostě každé dítě nemusí být tabulkové, chce to čas, někdo ho potřebuje méně a někdo více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
11.6.21 10:32

Dcerka má 7 měsíců a je taky líná. Když ji dám na bříško tak se ji to nelíbí a mrskne zadečkem a otočí se zpátky na záda, ale ze zad se ji nechce. Vždycky jenom jednou se otočí a zpátky, a pak se chce nosit a řve. Když ji krmím v pololeže tak si sedá a ručičkama se chytá všude aby se přitáhla do sedu, ale otočit se to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 10:53

@Trashpanda @Janli Holky díky moc za uklidnění, tak budu doufat dál že brzy přijde nějaký pokrok :hug: Snad tady nebudu za pár měsíců psát že jsme se nikam neposunuli…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 10:58
@marin píše:
Pokud cvičíte třeba Vojtovku a jste sledovaní na neurologii, tak není důvod k obavám. Dceři pomohlo plavání, cvičení na míči (položit na míč a pohybovat do stran, na zemi byli plyšáci, které měla rukou sbírat…) A motivací k plazení byli kukuřičné křupky pro děti. ;) Pak měla problém s řečí také kvůli slabým svalům jazyka, na logopedii chodila 5 let.

Vojtovku u nás nedoporučují, dcera na ni špatně reaguje, takže máme spíš takové motivační cvičení. Děkuji za tip na cvičení na míči (my ji dáváme na sebe :D ) a jako motivace jídlo - to určitě zkusím :palec:
Na logopedii chodíme už dávno kvůli jídlu, počítám s tím že budeme chodit i kvůli řeči :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:00
@happy day píše:
Syn se neplazil, za to presne na roce zacal lezt. Nijak extra se neotacel - parkrat ukazal, jako ze to umi a tim to haslo. Chodit zacal na 20. mesicich. Lenoch no…

Teda ten si dal pěkně na čas… A byl jinak v pořádku, opravdu jen lenoch?

• Citovat
  • Nahlásit
64238
11.6.21 11:01

Starší byli oba lenosi, leželi jak placky, plazit se nechtěli a milion dalších věcí.. Teď jsem spíš v šoku, pac poslední je tryskomys a od půl roku za ním běhám, pořád ho někde lovim atd. Stačí se otočit a už je fuč.. U starších to dr nikdy neřešila, protože vývoj jako takový měli plus mínus stejný, vždy byl nějaký, aspoň malý posun.. Jinak nejstarší začal chodit v 16 měsících, prostřední se neplazil, nelezt, ale rovnou začal chodit ve 13 měsících. Tryskomysak má 7, 5 měsíce a už má tendence se stavět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:08
@alena1995 píše:
Můj syn se neplazil (snahu měl, ale vypadal spíš jak raněný voják) v 10 měsících stoupnul v postýlce a v 11 měsících začal chodit kolem nábytku a v roce sám.Nevím kolik máš děti, ale můžu ti říct, že co není teď, může zítra být. A buď ráda, že nemáš doktorku plašana jako my. Náš hnala v 6. TYDNECH na Vojtovku, že malý neotáčí hlavu, na Vojtovce nam řekla, že je úplně v pořádku a do týdne ji začal otáčet. Pak nás poslala na oční, že malý šilhá a špatně (podle ní) vidí, na oční nám řekla lékařka, že nesilha a po měření zjistila, že dokonce ani špatně nevidí. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Nejsme nijak nejzkušenější matka, ale už si stojím za tím, že prostě každé dítě nemusí být tabulkové, chce to čas, někdo ho potřebuje méně a někdo více.

Děkuji :hug: Je to moje první dítě a ikdyž vím že každé dítě není tabulkové a vím že se děti nemají porovnávat, tak jsem z toho dost nervózní. Ale jak tak čtu, tak to není zas taková tragédie.
Jinak my za sebou máme spoustu vyšetření, dcera má více menších problémů, ale na nic vážného se nepřišlo. No možná i kvůli tomu mě to opoždění znervózňuje…

• Citovat
  • Nahlásit
2437
11.6.21 11:10

Ale deti se vubec plazit nemusi..naopak, pokud si vzpominam, tak plazeni misto lezeni je spatne. Dite lezi na brise, prvni paseni, pak druhy, pak zadek nahoru, perovani, lezeni, stani, chozeni…zadne plazeni tam byt nemusi..dcera se nikdy neplazila a od vsech kamosek, co maji deti, to delalo snad jen jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
11.6.21 11:14
@alena1995 píše:
Můj syn se neplazil (snahu měl, ale vypadal spíš jak raněný voják) v 10 měsících stoupnul v postýlce a v 11 měsících začal chodit kolem nábytku a v roce sám.Nevím kolik máš děti, ale můžu ti říct, že co není teď, může zítra být. A buď ráda, že nemáš doktorku plašana jako my. Náš hnala v 6. TYDNECH na Vojtovku, že malý neotáčí hlavu, na Vojtovce nam řekla, že je úplně v pořádku a do týdne ji začal otáčet. Pak nás poslala na oční, že malý šilhá a špatně (podle ní) vidí, na oční nám řekla lékařka, že nesilha a po měření zjistila, že dokonce ani špatně nevidí. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Nejsme nijak nejzkušenější matka, ale už si stojím za tím, že prostě každé dítě nemusí být tabulkové, chce to čas, někdo ho potřebuje méně a někdo více.

Bud rada, ze peclivou doktorku :)..castejsi to byva naopak, kdy mohou pediatri problem bagatelizovat, vyckavat, nechteji psat zadanky..atd..jinak bych jeste v budoucnu na fyzio jen pro kontrolu zasla, faze lezeni je pro kojence dulezita a kdyz se preskoci rovnou k chuzi, muzou byt do budoucna nejake problemy..se zady, slabe bricho apod (nemusi, jen bych tam zasla preventivne)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2075
11.6.21 11:26

@Melodie91 Tak my k těm doktorům kam nás posílá musíme jezdit 150km daleko, já jsem navíc těhotná v 33. týdnu a už mě to prostě unavuje, když vím a vidím, že malému nic není. Lékařku budu měnit. Už jen za to, že mi stále doslova nutí abych si šla koupit sourozenecký kočár, že to jinak nezvládnu nebo mi tvrdí, že se malej bojí lidí (nikoho se nebojí, jen jí, když jde k němu s injekcí). No, prostě, to není nic pro mě. :lol: Ale to jen tak mimo téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat