V 9 měsících se neplazí, ani neleze. Vůbec nejde na kolena

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
17.5.22 19:18

V 9 měsících se neplazi, ani neleze. Vůbec nejde na kolonka.

Ahoj holky, mam skoro 10ti měsíční holčičku, narozenou o měsíc dříve a stále neleze, ani neperuje na kolinkach.
Mate doma taky nějaká takového lenocha? Mužů být v klidu? Začínám mít trochu obavy 🥺 děkuji za každou zprávu a zkušenost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2239
17.5.22 19:41

@Angeeliika A dela druhé vzpřímeni? Vojtovku nenávidím, ale určitě by pomohla. Nam pomohla vzdy do několika dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
17.5.22 19:43

Hned zítra bych obvolala dětské rehabilitace a co nejdřív s ní někam vyrazila. My ti to tady nezhodnotíme, ale lepší trošku poplašená maminka, která se nenchá odbýt a „prudí“, než mít později nějaké problémy, ne nadarmo se u dětí sleduje psychomotorický vývoj, jedno souvisí s druhým… to ti píšu jako maminka dítěte, které nelezlo, jen se nestandardním způsobem plazilo a pak rovnou na 10M chodilo… dodnes (jsou mu 4,5) máme další na to navazující problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 19:47

Ahoj nechci tě strašit, naše malá byla „líná“ a ve finále z toho byla hypotonie trupu a opožděný psychomotoricky vývoj. Na 12 mesicich i na 15 mesicich ji to stale neurolozka psala do papirů…Vyšetření doteď nic neprokazala. Ale ona do pul roka delala vse i se naucila otacet, pak uz ale zacala valet sudy a dal uz nemela ani snahu na kolinka. V prosinci ji byly dva, zatim leze a teprve teď si začala klekat do vysokého kleku…strasili nás DMO, neprokazano. Ale jako vůbec to nemusí být váš případ, ale naše je to první a kdyby člověk věděl, tak po všem víc šlapal. My chodili sice na rhb, ale tam nám tvrdila, že není potřeba vojtovka, do toho přišel covid a vše zavřeli :zed: takže nám se to takhle blbě seslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
17.5.22 19:54

@suzka1 druhé vzpřímeni má, točí se kolem osy a odstrkuje se dozadu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 19:59
@Angeeliika píše:
@suzka1 druhé vzpřímeni má, točí se kolem osy a odstrkuje se dozadu

Tak tohle dělala taky a válela k tomu ty sudy. Pro jistotu bych si vyzadala rhb, kde ti ji zkontroluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
17.5.22 20:01

Moje dcera na tom byla skoro přesně stejně, myslím, že se trošku plazila, ale vůbec nešla na kolena. Někdy kolem 9ti měsíců jsem radši zavolala fyzioterapeutce, kam jsem chodila se starší dcerou a ta nás hned vzala, cvičily jsme jen jednoduchý cvik na stole, kdy zvedala koleno nahoru na stůl, pomohlo to docela rychle, rozlezla se v 10 a půl měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
17.5.22 20:07

Moje dcera se teda plazila od 7 měsíců, ale na kolenou nepérovala ani nelezla až do roka. Ale chodili jsme od 3m k fyzio, tak byla pod dozorem. Ale je to zdravá holčička, jen byla línější.
Určitě je na místě konzultace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
17.5.22 20:09

@Helca83 na Rhb chodíme a prý je vše v pořádku :roll: další kontrola až za měsíc a to chodím k vedoucí fyzioterapie. Už jsem z toho na palici. Moc dekuju za zprávu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 20:42
@Angeeliika píše:
@Helca83 na Rhb chodíme a prý je vše v pořádku :roll: další kontrola až za měsíc a to chodím k vedoucí fyzioterapie. Už jsem z toho na palici. Moc dekuju za zprávu

Tak to bude snad v pohodě. A cvicite vojtovku? my ji zacli cvičit právě až po tom 15 měsíci kdy jsme se dostali k jiné fyzio. Mezitím si dcera sedla, takze pry objevila svět opačně a museli jsme ji dostat zpět do nižší pozice. O to to bylo složitější a zatím stále cvičíme a do toho chodíme na hipoterapii a čím je starší tím je to cviceni horší :roll: vojtovku jsme nedávno zrušili ptz tu již úplně bojkotovala a byla celá jakoby zaťatá jak nechtěla, což už bylo kontraproduktivní :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 20:49

Dcera 10,5mesice se plazi, jinak nic. Dnes dg od fyzio hypermobilni, je zdrava, ale vse dlouho potrva kvuli volnym kloubum. Chodit bude tak v 1,5-2 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
3921
17.5.22 22:26

@Angeeliika zkuste si najit neco od specialni pedagozky Emmerlingove, ma prednasky kde popisuje, kam az to muze vest (ADHD, dys poruchy atd)… my taky chodili na rehabilitace a neuhlidali jsme to. Je asi fakt potreba hledat skutecneho odbornika, ktery si vse pospojuje a nasadi odpovidajici metody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
17.5.22 22:48

Mam syna, nyni mu je 9,5 mesice.Od 5 mesice chodime na fizio.Je narozen v 35 tydnu.Je to tyden co zacal perovat na kolinkach ale pak sebou svihne na zem a plazi se dopredu.Kdyz u neceho je, nebo u me vzprimi se.Jen se mu zatim nic vic delat nechce. Vypada to komicky, boucha hlavou o zem jak na rockovem festivalu ve snaze se dostat dopredu. Nechavam tomu cas a vedem ho.Na fizio ti poradi cviky jak ji pomoct v te dane poloze ukazat smer. Posilnit svaly. Treba to jeste tak neovlada a neveri si. Nehrotila bych to, pokud je jinak sikovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
18.5.22 08:33
@Angeeliika píše:
Ahoj holky, mam skoro 10ti měsíční holčičku, narozenou o měsíc dříve a stále neleze, ani neperuje na kolinkach.
Mate doma taky nějaká takového lenocha? Mužů být v klidu? Začínám mít trochu obavy 🥺 děkuji za každou zprávu a zkušenost :srdce:

Ahoj,
co tady čtu tě asi moc neulidnilo 🙈 Tak já přidám svou zkušenost - syn začal lézt 14 dní před 1. Narozeninami, pak až si sedl. A dnes jsou mu 4- lyžuje, jezdí na kole. Jen se do nových věcí nikdy moc nežene :wink: Na fyzio nás poslali v 9m a tam mi spíš doporučila dát mu na zem překážky - polštářky, deky, sednout si s dítětem na zem aby přelézal tvé nohy. Hračky do krabice s měkkým okrajem, aby se o to nemohl zapírat. Teď máme druhého draka a ten je ve všem napřed :D Tak držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
18.5.22 08:49

Určitě můj příspěvek nebyl myšlen, abych tě strašila, spíš jen pro obezřetnost, kdyby člověk nevěřil tomu, že všechny děti prostě polezou a budou chodit, tak znovu bych určitě nečekala do roka, protože přece treba kamarádky holčička taky do roka válela jen sudy a pak si rovnou stoupla :nevim: jak jsem psala po zkušenostech už bych byla pro vojtovku dávno před rokem. Ale tak sama uvidíš jaký má efekt to cvičení co jsi psala, jaké dělá pokroky. Já když to zpětně srovnám tak ač jsme vojtovku začali cvičit pozdě tak ty pokroky proti tomu cvičení na míči a podobne jsou nesrovnatelné kor po tom, co nás strasili, že by nemusela vůbec chodit, protože se to jevilo jako ta DMO. Ale opravdu tím jak se rozlezla, se jí vše začalo uvolňovat a věříme, že až ji rozchodime tak vše ostatní dožene. Neurolog nás poslali i k psycholozce a ta zkonstatovala, že psychika je napřed proti motorice. I když tam toho moc nepředvedla, protože asi po 20 min si usnula, asi věděla proč :P v lázní nám říkali, že někdy trva než se propojí psychika a motorika, protože ona je to takový nás Mimoň :srdce: ale je vidět že rozumi, ale prostě nechce dělat nic na povel jako opice. Ale opravdu od toho co se rozlezla ohromné skoky ve všem. Jen opravdu starší děti rozchodit je ohromná fuška protože už si samozřejmě na sebe dává větší pozor. Ale zase vše dělá na jistotu. Žádné pérování u nás nebylo, prostě jeden den z ničeho nic ulezla asi metr a pak najednou lezla jakoby to uměla dávno. U nás má tedy ještě taky tu hypermobilitu kloubů. Asi po mě, takže se nám toho pridruzilo víc takže nevíme proč ten opožděný PMV, ale zatím se jeví, že vse dozene :potlesk: a to je pro nás hlavní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat