V březnu sázet jahody?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1706
18.3.15 09:07

v březnu sázet jahody?

Muž přinesl z Lidlu sazenice jahod, ale přijde mi brzy je už dávat do země. Vygooglila jsem, že se sazenice sází v dubnu nebo květnu. Myslíte, že přežijou, když je už píchnu na záhon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.3.15 09:14

Já myslím, že je ještě brzy, bývají přízemní mrazíky a mohly by zmrznout, ale to se může stát koneckonců i v dubnu. Příroda je dnes nevyzpytatelná, jeden den je skoro 18 stupňŮ a druhý o 10 méně :nevim:. Pokud bych je vysazovala ven, přikryla bych je alespoň folií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
18.3.15 09:22
@bubulina píše:
Muž přinesl z Lidlu sazenice jahod, ale přijde mi brzy je už dávat do země. Vygooglila jsem, že se sazenice sází v dubnu nebo květnu. Myslíte, že přežijou, když je už píchnu na záhon?

preziji…

• Citovat
  • Nahlásit
1706
18.3.15 09:23

Kacko, tys je sázela? a musí být nějak zakryté? zrovna dnes v noci tu bylo pod nulou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
18.3.15 09:25
@bubulina píše:
Kacko, tys je sázela? a musí být nějak zakryté? zrovna dnes v noci tu bylo pod nulou

nechala bych je tak jak jsou, na chranene misto dala…a sazim v kvetnu ;)ja je mela takhle urcite koupene taky mesic, nez jsem zasadila.na noc zakryvej…pres den nechej ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1706
18.3.15 09:27

Si říkám, jestli nejde o nějaký spešl odolný druh, když je prodávají v březnu. :lol: no bude to pokus, doma mi dva měsíce nevydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11694
18.3.15 09:36

@bubulina
Záleží odkud jsi… :)
Tady u nás, bych to ještě nedělala (Vysočina), může klidně ještě sněžit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
18.3.15 09:38
@bubulina píše:
Si říkám, jestli nejde o nějaký spešl odolný druh, když je prodávají v březnu. :lol: no bude to pokus, doma mi dva měsíce nevydrží

neboj se, na chranene misto.na noc a pro mrazu prikryt netkanou textilii…tam jd eo to ze jsou v malo hline…nemuze se jim jinak nic stat :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
49331
18.3.15 10:10

Vše sázím az po zmrzlých, to je v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
18.3.15 10:13

Ok, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1983
18.3.15 10:17

@bubulina dyť jahody jsou mrazuvdorný, mám je na záhoně celý rok.. takže vydrží.. jen si dávej pozor, abys při sázení měla venku takový malý výrůstek, který by měl být dole mezi stonky.. nevím, jak to jinak říct..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
18.3.15 10:26
@bubulina píše:
Ok, díky

jahody se rozhodne az po zmrzlych sadit nemusi..
http://www.hobbybydleni.cz/…azet-jahody/
http://www.top.cz/…vysazkdy.htm

• Citovat
  • Nahlásit
18.3.15 10:27

Taky je mám a přemýšlím zda s nimi ven nebo ještě ne. Ale nevím no. :think: Jinak tomu melému co má zustat venku se myslím říká srdíčko. Tak nějak mě to učila mamka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
18.3.15 17:30

Srdíčko, hmm. díky. v receptáři jsem našla o něm toto: při výsadbě nesmí být srdíčko pod zemí. Pak se totiž na jahodách dobře daří škůdci roztočníku jahodníkovému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat