V čem chováte křečka zlatého?

339
20.6.21 19:49

V čem chováte křečka zlatého?

Ahoj,

uvažujeme o křečkovi zlatém. Chovatel nám doporučil plastový box s pletivem nahoře. Máte také box nebo je lepší klec? Předem díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
421
20.6.21 20:04

My měly nejdříve klec pak akvarko. Klec nedoporučuji pořád sem lítala se smetackem a shrabovala vyhazene piliny :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1574
20.6.21 20:09

Nejvíce se mi osvědčily na různou havěť tyto https://www.superzoo.cz/…o-piskomily/ Asi to bude to, co říká chovatel :wink: Tady muze i šplhat. Navic v akvarku je riziko přehřátí, protože tam neproudi vzduch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
20.6.21 20:12

Krasny den, hlavne at je to velke :-) syrsti krecci potrebuji hodne prostoru. Hlavne nekoukejte po tech malejch klecich ve zverimexech. Bude se trapit. Na youtube najdete hodne zahranicnich videji o peci o krecka. Hledejte v aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
20.6.21 20:18

My měli terárko/akvárko. Celkově klec je blbá protože rádi koušou ty mříže a tím si ničí zuby.
Hodně pilin-my dávali kolem 15cm výšky- dělají si tunel i doupě na spaní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
20.6.21 20:32

Je nutne mit krecka…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5727
20.6.21 21:09
@Lucie_Sx píše:
Je nutne mit krecka…?
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10080
20.6.21 21:13

V akváriu nebo teráriu. Klec je blbá, protože je všude bordel a hlavně se dá dobře kousat a to je dost otravný zvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
20.6.21 21:23
@AnastazieB píše:
V akváriu nebo teráriu. Klec je blbá, protože je všude bordel a hlavně se dá dobře kousat a to je dost otravný zvuk.

Jojo, otravný zvuk je mnohem horší, než trápení zvířete ve skleněném boxu, kde neproudí vzduch a nemůže šplhat, což je v tom malém prostoru jediná zábava, co má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
20.6.21 21:28

Ahoj, mám křečky v akvárku i plastovým terárku (o kterém se zmiňuješ), dříve jsem mívala i klec. Mohu doporučit klasické (větší) akvárko, stačí ho překrýt pletivem, za mě nejlepší volba. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10080
20.6.21 21:48

@Čičorečka tak věci na šplhání se snad dají dát i do akvárka ne? Já jsem je v teráriu vždycky měla, preferovala jsem přírodní vybavení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
20.6.21 22:03
@AnastazieB píše:
@Čičorečka tak věci na šplhání se snad dají dát i do akvárka ne? Já jsem je v teráriu vždycky měla, preferovala jsem přírodní vybavení.

A ten vzduch je tak nějak vedlejší, když dáš přírodní žebřík do terária. Jasněže terárium je pohodlnější pro majitele. Rozhodně ale ne pro zvíře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10080
21.6.21 00:01
@Čičorečka píše:
A ten vzduch je tak nějak vedlejší, když dáš přírodní žebřík do terária. Jasněže terárium je pohodlnější pro majitele. Rozhodně ale ne pro zvíře.

A ty jsi na tohle téma dělala nějaký výzkum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
21.6.21 01:21

Akvárko jsme taky zkoušeli, ale připadalo mi, že v něm bylo v teplém počasí strašné dusno, to mi bylo křečka líto (sama bych taky nechtěla být v létě zavřená ve skleněné nádobě). S klecí jsem zase měla zkušenost z minula, že z ní strašně lítala podestýlka a ještě ji pořád okusoval, Nám se nejvíc osvědčil plastový, který měl nahoře kovovou mříž. Nebylo v něm takové dusno, mohla se do něj dát vysoká vrstva podestýlky, aby si mohl hloubit nory, a nic z něj nelítalo okolo, ještě z toho vedly plastové tunely, ty mají křečci rádi :-) Měl tam nějaké přírodniny na šplhání, okusování a schovávání se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
21.6.21 09:15
@AnastazieB píše:
A ty jsi na tohle téma dělala nějaký výzkum?

Jo, empirický. Jednu chvíli jsem pracovala ve skleněný kukani uprostřed místnosti. A existovat se tam fakt moc nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat