V čem dáváte zmrazit odstříkané mléko?

6429
22.7.04 11:03

V cem davate zmrazit odstříkané mléko?

Ahojky,

chtěla jsem se poradit, jak řešíte zamrazení mateřského mléka - v čem a i jaký hygienický postup dodržujete.. Odstříkala bych do vyvyřené lahvičky a pak to přelila a dala zamrazit - ale v čem?

Někde jsem něco snad četla o speciálních sáčcích na MM.. na jednotlivé dávky… nevíte o tom něco?

Díky za rady,

Efina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

595
22.7.04 11:18

Ahoj Efino,
v lékárnách prodávají sáčky od Avent. http://www.aventbaby.cz/ Ale možná se dají sehnat i jiné od jiných firem.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
22.7.04 15:32

Diky za odkaz, moc mi pomohl! :D
Efina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1184
22.7.04 22:26

Ahojky,

já jsem používala na zmrazení mlíčka skleničky od dětských
přesnídávek. Později jsem do toho mrazila i jídlo.
Mlíčko by se mělo spotřebovat max do 3 měsíců.

Ajka a Lenička 23 měsíců a Lukášek 36tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
22.7.04 23:27

Skla se bojím, v návodu na mrazák sklo důrazně zakazují, aby neexplodovalo.
Na odkazu AVENTu jsem tedy našla nějaké jednorázové sáčky, tak snad v nich to půjde mrazit, výslovně to tam tedy neuvádí, ale nic jiného jsem neobjevila. Zeptám se ještě v lékárně…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
23.7.04 00:55

Ahojky Efi,
já jsem používala pytlíky od firmy Medela - je levnější než Avent, ale stejně kvalitní. Bylo tam přímo napsáno, že v jsou určeny na mražení a daly se připojit přímo na odsávačku. Takže se mražení v sáčku neboj, určitě to jde i s těmi od Aventu.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
23.7.04 06:58

Efi,
skla se neboj. Pokud skleničku nenaplníš po okraj, tak nepraskne. Sklo v mrazáku neexploduje, jen praskne a když se to rozmrazí, tak se rozpadne. Mám vyzkoušeno. :lol: Vařím polívčičky ve větším množství a pak pár porcí mrazím právě ve skleničkách od přesnídávek. Ale na to mlíko bych radši použila pytlíky. Jsou sterilní a řekla bych, že i skladnější. Pokud je před zmrazením správně narafičíš.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.04 07:21

Ahojky,

musím říct, že se mi sklenička nikdy nerozpadla a to je používám i opakovaně. Mlíčko jsem dala do vyvařené skleničky. Jiné sklo než od přesnídávky bych rozhodně do mražáku nedala.

Ajka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
595
23.7.04 13:20

Prasknutí skleničky nezávisí na tom jestli se používá opakovaně, ale pouze na tom, zda se má mrznoucí tekutina kam roztáhnout. Pokud se nechá dostatek volného místa, není problém. To samé platí i pro umělohmotné nádoby a taktéž pro pytlíky. :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.04 13:28

Ahoj Efino!Zatim dítě nemám,ale moc si ho přeju!Tak ti posílám adresu kde mají něco pro tebe:
http://9mesicu.inshop.cz/inshop/shop.asp?…
Trochu ti závidím,ale snad to také přijde! :roll: Ahoj Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
48
24.7.04 00:22

Ahoj já dávala mlíčko také do skleniček od přesnídávek dokonce mi to bylo doporučeno v porodnici. Vždy jsem je dal na 10 - 15 min vyvařit.
Taky se mi nikdy nestalo, že by praskla tak nevim.
Mě ty skleničky vyhovovaly, ale záleží na Tobě co si vybereš :lol: , pytlíkama taky nic neskazíš.
papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.9.04 22:35

Sáčky na mlíčko

Ahojte holky,
taky jsem odstříkávála a zamrazovala mlíčko. Mám odsávačku (myslím od Aventu) a s ní jsem dostala nabídku dalšího zboží této firmy. Hned jsem se ptala v lékárně právě na tyhle speciální sáčky na mlíko do mrazáku a dost jsem se zhrozila nad jejich cenou. Paní magistra v lékárně mi doporučila používat obyčejné igelitové sáčky, je to vlastně úplně stejné. Než jem do něj mlíko přelila, sáček jsem vypláchla a navlíkla na hranatou plastovou misku.Zmrzlé mlíko v „hranaté podobě“ jsem vyklepla z misky (ať ji můžu znovu použít) a nalepila na něj datum.Nové igelitové sáčky jsou čisté,ve srovnání s běžně prodávaným ovocem a zeleninou jsou určitě neškodné a proti speciálním sáčkům k tomu určeným stojí asi 100× míň.Mimochodem - nemá cenu dělat velké zásoby, kvalita a složení mlíčka se tvoří podle věku a potřeb miminka,4měsíčnímu miminku asi těžko udělá dobře mlíčko odstříkané týden po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
1460
1.9.04 22:52

Ahojte!

Moje švagrová je laktační poradkyně a říká, že stačí i čisté mikrotenové sáčky.

Já jsem zamražovala do skleniček od výživy, ale přiznám se, že jsem to mlíko nikdy nespotřebovala… Skelničky musí být vyvařené a nesmí se dávat moc plné, zamražené mléko se má spotřebovat do tří měsíců.

Otázkou je, na to vlastně zamrazovat. Odstříkáváním se zvyšuje tvorba mlíka, které ale dítě nepotřebuje. Platí, co píše Benda - mléko se mění s věkem miminka a přidávat do manželovi do kávy… :o) - není to zbytečný přepych?

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.9.04 08:16

Ahoj Efino,
ja jsem taky resila do ceho davat mlicko na zmrazeni,a jelikoz jsem si porizovala odsavacku od Aventu,tak jsem si dokoupila i prislusenstvi na zmrazovani.Takze pro tvoji informaci,sacky jsou jiz predsterilizovane,ty se daji do specialniho drzacku(vypada jako lahev) a muzes odsavat rovnou z odsavacky do nich.Sacku potom vyjmes z drzacku a zasvorkujes,popises a das zmrazit.Kdyz je budes chtit pouzit,tak po rozmrazeni,zase ukotvis do tohoto drzaku a rovnou z nich krmis jako z lahve,akorat na tento drzacek musis mit jiny dudlik (svetle modry).Je to velmi pohodlne a bez prace.Je pravda,ze je to financne nakladnejsi,ale to rozhodnuti je uz na tobe.Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.9.04 08:17

Ahoj Efino,
ja jsem taky resila do ceho davat mlicko na zmrazeni,a jelikoz jsem si porizovala odsavacku od Aventu,tak jsem si dokoupila i prislusenstvi na zmrazovani.Takze pro tvoji informaci,sacky jsou jiz predsterilizovane,ty se daji do specialniho drzacku(vypada jako lahev) a muzes odsavat rovnou z odsavacky do nich.Sacku potom vyjmes z drzacku a zasvorkujes,popises a das zmrazit.Kdyz je budes chtit pouzit,tak po rozmrazeni,zase ukotvis do tohoto drzaku a rovnou z nich krmis jako z lahve,akorat na tento drzacek musis mit jiny dudlik (svetle modry).Je to velmi pohodlne a bez prace.Je pravda,ze je to financne nakladnejsi,ale to rozhodnuti je uz na tobe.Iva

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama