Reklama

V čem jste začaly podnikat na MD/RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verunbr
Kecalka 110 příspěvků 26.08.18 10:34
V čem jste začaly podnikat na MD/RD

Ahoj maminky, prosím o inspiraci v čem jste začaly :mavam: podnikat na Mateřské popr. následně na rodičovské dovolené? :andel: Par nápadu mam, ale třeba me jeste neco trkne :andel:
Snad nebude vadit a pochlubite se mi :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8157 příspěvků 26.08.18 10:39

Ahoj, nejsem maminka, ale mohu prispet? :) Ja pracoval normalne z domova a behem toho jsem si udelal e-shop a to cele delam take z domova.
Rekl bych, ze tedy to muzes delat take pri md/rd.

peeli
Stálice 65 příspěvků 26.08.18 10:39

Já jsem si udělala eshop

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 26.08.18 10:46

Holky a kolik vam to mesicne vydelalo?vidim soustu maminek co napriklad sijou, kresli,pecou… chci se zeptat za predpokladu ze mate ochotneho manzela a hodne deti…da se s tim uzivit nebo to delate jen tak obcas a pokid byste se tomu venovaly vic,neuzivilo by vas to? Treba kdyz pecete dort na svatbu nebo k narozeninam tak je to mile,ale ten privydelek se nejspis ani vzdalene neblizi platu, ktery byste si vydelaly pri minimlni mzde v Tescu?

Emimin7
Echt Kelišová 8157 příspěvků 26.08.18 10:52

@Niemeyer Prvnich par mesicu absolutni almuzna, to nestoji za rec. Pak kolem vanoc to neco hodilo. Behem dalsiho roku to zacalo pomalu narustat a tak to slo dal. No a dnes, coz je asi tri a pul roku od zalozeni e-shopu, je to muj hlavni prijem a dari se porad vic a vic. A nezabere to skoro zadny cas. Delam k tomu porad tu druhou praci.

Kriss Tina
Závislačka 4737 příspěvků 26.08.18 10:58

@Niemeyer třeba tchyně peče, dělá krásné dorty, ale to jsou už umělecká díla a stačí když jich udělá třeba 6 měsíčně a už ji to něco vynese, jsou to kousky v hodnotě i několika tisíc, ale u toho už člověk musí mít fakt talent a zkušenosti. Chodí k tomu Teda do práce, ale celá rodina ji říká ať s prací sekne, protože ty dorty by ji v pohodě uživily. Ale péct nějaké dortíky na dětské oslavy za pár stovek, to bys musela mít dort každý den, jinak se asi neuživíš :nevim: jinak znám holky, co šijou třeba povlečení pro děti, tee pee, mantinely do postýlek, nebo třeba pečou na zakázku vánoční cukroví, ale to jsou malé přivýdělku právě k tomu rodičáku nebo při práci. Nevím že by se tím někdo vyloženě uživil :think:

Diana69
Stálice 78 příspěvků 17 inzerátů 26.08.18 11:10

Já jsem na RD začala s LR. :palec:

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 26.08.18 11:15
Holky a kolik vam to mesicne vydelalo?vidim soustu maminek co napriklad sijou, kresli,pecou… chci se zeptat za predpokladu ze mate ochotneho manzela a hodne deti…da se s tim uzivit nebo to delate jen tak obcas a pokid byste se tomu venovaly vic,neuzivilo by vas to? Treba kdyz pecete dort na svatbu nebo k narozeninam tak je to mile,ale ten privydelek se nejspis ani vzdalene neblizi platu, ktery byste si vydelaly pri minimlni mzde v Tescu?
@Emimin7 píše:
@Niemeyer Prvnich par mesicu absolutni almuzna, to nestoji za rec. Pak kolem vanoc to neco hodilo. Behem dalsiho roku to zacalo pomalu narustat a tak to slo dal. No a dnes, coz je asi tri a pul roku od zalozeni e-shopu, je to muj hlavni prijem a dari se porad vic a vic. A nezabere to skoro zadny cas. Delam k tomu porad tu druhou praci.

Jasne…takze pocitat s tim,ze je treba tak 3 roky minimalne proste vydrzet.. a muzu se zeptat co na eshopu prodavas? Ja se obavam treba tec podminek. Ze musim odvadet jako osvc penize,plnit podminky zalozeni eshopu fakturovat,uc­tovat,danit… jesti mi vubec neco zbyde :nevim: a kolik hodin tydne zhruba ta starost da… :nevim: jako jasne ze kdyz jen prpdavas tak muzes mit i druhou praci. Ale treba pokud cces opravdu pect dorty nebo byrabet sperky…eshop ti nikdo nenajde,musos platit reklamu,prppagovat, jezdit na trhy se stankem a prodavat tam,atd…

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 26.08.18 11:21
@Kriss Tina píše:
@Niemeyer třeba tchyně peče, dělá krásné dorty, ale to jsou už umělecká díla a stačí když jich udělá třeba 6 měsíčně a už ji to něco vynese, jsou to kousky v hodnotě i několika tisíc, ale u toho už člověk musí mít fakt talent a zkušenosti. Chodí k tomu Teda do práce, ale celá rodina ji říká ať s prací sekne, protože ty dorty by ji v pohodě uživily. Ale péct nějaké dortíky na dětské oslavy za pár stovek, to bys musela mít dort každý den, jinak se asi neuživíš :nevim: jinak znám holky, co šijou třeba povlečení pro děti, tee pee, mantinely do postýlek, nebo třeba pečou na zakázku vánoční cukroví, ale to jsou malé přivýdělku právě k tomu rodičáku nebo při práci. Nevím že by se tím někdo vyloženě uživil :think:

Jasne. To si prave myslim. A ono i tak ty prenadherne umelecke dorty, taky muze byt obdobi,ze po nich nebude poptavka atd. Ja mam prave strach ze se do toho pustim a zjostim ze bych musela delat denne dort,a stejne byc se neuzivila…a ze by treba takova poptavka nebyla,no.. kalo me by stacilo vydelat si treba 12 tis mesicne s tim ue na danich clovek musi odvest 4,5 tisice z prijmu za soc. A zdrav. Takze by mi zbylo 7,5 tis. a to by me k zivotu stacilo a byla bych stastna… jenze zatim jsou zakazky jen tak,ze si vydelam v prumeru tak 200 mesicne… (kdyz sectu obkednavky za rok)a to nevim zda se na to nevykaslat… ale necxi, je to muj sen…

Emimin7
Echt Kelišová 8157 příspěvků 26.08.18 11:46
@Niemeyer píše:Jasne…takze pocitat s tim,ze je treba tak 3 roky minimalne proste vydrzet.. a muzu se zeptat co na eshopu prodavas? Ja se obavam treba tec podminek. Ze musim odvadet jako osvc penize,plnit podminky zalozeni eshopu fakturovat,uc­tovat,danit… jesti mi vubec neco zbyde :nevim: a kolik hodin tydne zhruba ta starost da… :nevim: jako jasne ze kdyz jen prpdavas tak muzes mit i druhou praci. Ale treba pokud cces opravdu pect dorty nebo byrabet sperky…eshop ti nikdo nenajde,musos platit reklamu,prppagovat, jezdit na trhy se stankem a prodavat tam,atd…

Ja prodavam vlastni pletovou kosmetiku. To fakturovani, uctovani atd. nic hrozneho neni. Zalozeni zabralo asi 3 mesice intenzivni prace. Od te doby je to tak hodina denne.

Lifka
Kecalka 259 příspěvků 1 inzerát 26.08.18 12:10

Pěkné poledne, toto je přesně téma pro mě. Já by jsem začala podnikat hned, už mám vymyšleno i v čem, ale pořád se bojim. Chtěla by jsem šít oblečení, ale ten strach je silnější.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 26.08.18 12:56
@Emimin7 píše:
Ja prodavam vlastni pletovou kosmetiku. To fakturovani, uctovani atd. nic hrozneho neni. Zalozeni zabralo asi 3 mesice intenzivni prace. Od te doby je to tak hodina denne.

A jako hodina denne i vcetne vyrabeni te kosmetiky,posilani postou a vyrizovani objednavek a propagace?tomu neverim…ja stravim hodinu denne jen propagaci na instagramu…

Verunbr
Kecalka 110 příspěvků 26.08.18 13:52
@Diana69 píše:
Já jsem na RD začala s LR. :palec:

Co to prosím je? :oops:

Emimin7
Echt Kelišová 8157 příspěvků 26.08.18 15:14
@Niemeyer píše:
A jako hodina denne i vcetne vyrabeni te kosmetiky,posilani postou a vyrizovani objednavek a propagace?tomu neverim…ja stravim hodinu denne jen propagaci na instagramu…

Vyroba se dela asi trikrat rocne, to si vzdy maknu asi dva dny, propagace je automaticka formou vyzadane reklamy, takze vlastne jen vyrizuju objednavky. Posilani jsem do toho zapomnel zapocitat, takze jeste tak 15-20 minut ta posta. Pokud to nahodou zakaznik nechce prepravni sluzbou, to si pro to kuryr prijede.

malá_holka
Závislačka 4987 příspěvků 26.08.18 15:18

@Emimin7 pošli odkaz do sz :pankac: a ty ses chemik nebo tak něco? jak jsi k tomu došel ty jo? vlastní kosmetika je drsný

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama