V čem mýt hračky a prát věci pro miminko?

1177
6.9.06 13:30

V čem mýt hračky a prát věci pro miminko?

Ahoj holky,
pro své miminko v bříšku jsem dostala od kamarádky spoustu oblečení a velkou tašku hraček. Vše si samozřejmě chci vyprat a umýt. Proto jsm se chtěla zeptat v čem nejlépe vyprát oblečení a jakou použít aviváž? Já doma zatím používám bezfosfátový prášek (ale pokukuji po mýdlovém slizu zmiňovaném v diskusi Ekologická domácnost ) a místo aviváže používám naředěný ocet (v poměru 1díl octu a 2 díly vody). Mohu oblečení pro miminko vyprat třeba v tom mýdlovém slizu a místo aviváže použít zředěný ocet a nebo je lepší pořídit si speciální prášek a aviváž pro miminka? A co se hraček týká - dostala jsem plastové i plyšové. V čem mohu plyšové hračky vyprat a plastové umýt, když předpokládám, že první co, tak je mimčo strčí do pusinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2107
6.9.06 13:42

Hasmandka,

ja periem v Lovele, 2× plácham navyše, aviváž nepoužívam vôbec.

čo sa týka dezinfekcie hračiek, môžem odporučiť tablety Milton (dostať v DM drogerii) - 1 tableta je na 5l vody, do roztoku všetko ponoríš a za 15 minút máš vystarané. Dezinfikujem tak aj cumle, hrnčeky s pítkom, odsávačku a pod.

Niečo podobné majú aj v MotherCare - ale je to tekutý roztok 1l, riedi sa s vodou.

Tie tablety sú výborné aj na cesty.

Baboo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
6.9.06 15:36

Ahojky, já na praní používám také prášek Lovela, problémy s osypáním nebyly žádné. Aviváž bych radši nepoužívala, připadá mi to jako zbytečná chemie navíc. Hračky myju v normální mýdlové vodě a pak pořádně opláchnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
6.9.06 16:19

Ahoj,

tak já jsem s Lovelou byla hodně nespokojená - zůstávaly fleky a oblečení. Takže pereme v Persilu Senzitiv a na máchání dávám trošku Octa (neutralizuje zbytky pracího prášku a neboj nesmrdí ti prádlo Octem)
A mácháme pak ještě jednou.

Hračky - většinou jen mýdlem a teplou vodou. Plyšáky co šlo jsem vyprala co nešlo alespoň otřela vlhkým mýdlovým hadříkem.

Dudlíky, lahvičky, atd… ve sterilizátoru do mikrovlnky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
7.9.06 12:23

Holky, děkuji za rady. Prací prášek pro mimčo nějaký pořídím a co se týká aviváže, tak já používám ten ocet (vím, že nesmrdí :) ), protože běžné aviváže mně a manželovi voní až příliš (i když jsou hodně zředěné) a vadí nám to. Jen jsem nevěděla jistě, zda ocet můžu použít i pro malé dítě. Jedna „zkušená“ maminka mi totiž tvrdila, že i zředěný ocet je určitě hodně agresivní a nezviklalo ji ani moje tvrzení, že se v roztoku z něho doporučuje máchat prádlo, když má dítě atopický exém. A za tipy v čem mýt hračky taky dík, to jsem neměla ani tucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama