V čem se dá využít obor zahradnické práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
27.6.22 17:07

V čem se dá využít obor zahradnické práce

Dobrý den,
Mám možnost od září studovat na nové škole od 2. ročníku obor zahradnické práce aranžerství kde budu mít možnost v rámci výuky získat i řidičský průkaz což je super :palec:
První ročník již mám za sebou, ale liší se v oboru studovala jsem obor aranžér, kde se spíše obor zajímal o aranžmá výloh a propagační design.
Kvůli stěhování musím změnit obor a chtěla jsem se zeptat zda se dá uplatnit v oboru zahradnické práce a kde budu mít příležitost se uchytit jestli s tím máte popř. nějaké zkušenosti s touhle prací (oborem) tak budu ráda, když se semnou podělíte
Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.6.22 18:20

Základem je zahradnictví. Takže kdekoliv v zahradnictví, dendrologické školce atd. Plus jako aranžér taky ve floristice. Pokud jde o maturitní obor což asi ano. Nabízí se pokračovat zemědělkou. Nebo samozřejmě úplně ven z oboru. Jal třeba šla studovat sociálně právní VOŠ. A nakonec pracuji ještě v úplně jiném oboru.
Anonym podle tohoto už bych byla k poznání.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21480
27.6.22 18:32

No buď jako zahradnice - tedy někde pěstuješ rostliny, staráš se o parky či zahrady, nebo jako floristka - tedy pracuješ v květinářství, pečuješ o ty kytky co tam prodáváte a vážeš kytice.

Je to výrazně praktičtější, než jenom aranžování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16078
27.6.22 18:35

Mám střední zahradnickou a zdrhla jsem od toho. Těžká mizerně placená práce.
Ale třeba kámoška se chytla, sla na vysokou a má svůj obchod v centru Brna. Ale většina spolužáků šla dělat něco jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59857
27.6.22 19:14

Osobní zkušenost nemám. Ale četla jsem, že aranžéři se chytají v úpravě hrobů. Pracují na živnost. Někteří lidé pro to nemají cit. Nebo nemají třeba sílu klečet u hrobu a sázet. Takže si zaplatí úpravu hrobu.
Pak to podobné předzahrádky nebo zahrady. Vím, že jedna dělá různé vazby na oslavy, svatby. Můžeš pracovat v nějakém květinářství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37238
27.6.22 21:25

@Hadria Víš, že jdeš pravděpodobně studovat učňák typu E? Víš, co to je a pro koho je primárně určen? Můžeš dělat jen pomocné práce pod vedením.
Možnosti uplatnění nic moc, zůstala bych u původního oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41207
27.6.22 21:33
@Pears206 píše:
@Hadria Víš, že jdeš pravděpodobně studovat učňák typu E? Víš, co to je a pro koho je primárně určen? Můžeš dělat jen pomocné práce pod vedením.
Možnosti uplatnění nic moc, zůstala bych u původního oboru.

Eckove obory nebudou mit v ramci studia ridicak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
27.6.22 21:40

@Pears206 co? :lol: většina ucnaku nabízí nástavbu, klidně může pokračovat na VŠ. Aranžér vylohář je už od mého vyučení mrtvý obor :lol:
Zahradni práce jsou sice ze začátku docela špinavá a nudná práce, ale když ji to bude bavit a bude kreativní, tak má slušné šance pokračovat v zajímavé činnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37238
28.6.22 06:09

@vokishka Éčkové obory jsou nazývány „práce“ Skoro vždy, aby se odlišily od ostatních.
Nevím, kam přesně jde, proto píšu pravděpodobně. Po tolika nadšených příspěvcích jsem považovala za vhodné ji upozornit, ať se pořádně podívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41207
28.6.22 06:18

@Pears206 tak jsem si nasla par skol a jo, jsou to éčka. A i tak některé skoly nabízejí ridicak, ale ne zdarma, za zvyhodnenou cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41207
28.6.22 06:19

@Hadria jestli jsi nevysla z prakticke skoly, tak do eckoveho oboru bych nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat