V čem spinká váš novorozenec? Zavinovačka nebo bez ní?

65
29.11.20 12:48

V čem spinká Váš novorozenec? Zavinovačka nebo bez?

Máte péřovou zavinovačku, nějakou rychlozavinočku z jiného materiálu nebo peřinku či spací pytel pro malé mimčo do 1 měsíce? Malej nám spinká dobře, ale začal se nám propínat a zaklánět, když je venku na tvrdé podložce a začne plakat tím pádem nemůžeme cvičit koníky ani otočky jak je nervózní, dělá to už třetí den… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15011
29.11.20 12:57

Jako úplné novorozeně spal ve swadle me zavinovačce, cca po šestinedělí pak bez ničeho na péřové zavinovačce, jako na polštáři, nikdy jsem ji nezavazovala. Tak spal strašně dlouho, snad do 3/4 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9722
29.11.20 13:30

A proč je proboha potřeba cvičit s novorozencem otočky 8o? A koníky se mi obě děti naučily pást na hrudníku, oba nesnášely ležet na břiše. Jinak syn spal ve spacím pytli, ale až později. Dcera v zavazovací zavinovačce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9334
29.11.20 14:00
@Niffu píše:
Máte péřovou zavinovačku, nějakou rychlozavinočku z jiného materiálu nebo peřinku či spací pytel pro malé mimčo do 1 měsíce? Malej nám spinká dobře, ale začal se nám propínat a zaklánět, když je venku na tvrdé podložce a začne plakat tím pádem nemůžeme cvičit koníky ani otočky jak je nervózní, dělá to už třetí den… :nevim:

Ja to nejak nechapu, jak souvisi zavinovacka s polohou na brise..??

Deti mi spaly v normalni rychlozavinovacce na suchac, na bricho jsem je davala bez ni.

Plus nechapu tu potrebu „cviceni“, to je mysleno jak…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2311
29.11.20 15:41

První syn spal v rychlozavinovačce cca do 3 měsíců, pak přikrytý peřinkou. Druhý spal až do 8 měsíců pevně zavinutý v kokonku. Třetí spal jen v pyžamku v hnízdečku byl letní a nesnesl být ničím přikrytý, doteď spí odkrytý. Čtvrtý ve spacím pytli v hnízdečku.

Všichni 4 se během noci stěhovali ke mně do postele a spali u mě pod peřinou. Třetí (3,5 roku) a čtvrtý (8 měsíců), tak spí doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
29.11.20 16:02

@Lucie_Sx Náš malý se začal propínat a zaklánět, když je na rovném, třeba když si vykládáme na posteli před spaním chvíli nebo cvičíme koníky, dle Dr. máme trénovat min 6× denně. Krásně jsme tak fungovali a teď místo „cvičení“ se propíná a brečí. Kamarádka mi tvrdí, že je to tím, že je na tvrdém nebo že ho bolí bříško a že oni spí v péřové zavinovačce a jsou happy. Protože mě to propínání opravdu stresuje, zkouším analyzovat vše…my spíme v normální zavinovačce (rychlozavinovačka), v péřové se mu nelíbilo, ale kdyby to mělo změnit, že je teď nervozní mimo spánek, tak bych koupila lepší peřovou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
29.11.20 16:02

Děkuju za příspěvky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
29.11.20 16:06

Já teda nevím, ale miminka se začínají dávat na bříško pást koníčky až myslím ve třech měsících, to nám teprve tou dobou řekla pediatrička, že ho máme párkrát denně otočit na bříško a začít pomalu pást. Syn spal myslím do konce šestinedělí v zavinovačce, protože nám řekli v porodnici dávat spát na bok a střídat strany. Ono se to v té zavinovačce hezky natočí to miminko na bok, navíc se v tom cítí hezky. Pak z toho vyrostl po měsíci a půl, začal spát na zádech a prikryvali jsme jen dekou, samozřejmě bez polštáře a na středně tvrdé až tvrdší matraci (jak radí ortopedove), teď má 6 měsíců a spinká pod svou peřinou bez polštáře až do jednoho roku. Existují o tom jakési články na netu. Nebo se zeptat ortopeda, jak se chodí na kyčle. Co vím i kamoskam dali ty samé rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9334
29.11.20 18:27
@Niffu píše:
@Lucie_Sx Náš malý se začal propínat a zaklánět, když je na rovném, třeba když si vykládáme na posteli před spaním chvíli nebo cvičíme koníky, dle Dr. máme trénovat min 6× denně. Krásně jsme tak fungovali a teď místo „cvičení“ se propíná a brečí. Kamarádka mi tvrdí, že je to tím, že je na tvrdém nebo že ho bolí bříško a že oni spí v péřové zavinovačce a jsou happy. Protože mě to propínání opravdu stresuje, zkouším analyzovat vše…my spíme v normální zavinovačce (rychlozavinovačka), v péřové se mu nelíbilo, ale kdyby to mělo změnit, že je teď nervozní mimo spánek, tak bych koupila lepší peřovou..

Asi takhle, jakmile dite zacne na brise brecet a byt nestastne, tak ho proste otocim na zada. A je po problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.11.20 20:27

@Milada84
Proč by nemohli mít polštář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
29.11.20 21:25

@leeeeeena
Miminka nemají spát na polštáři kvůli vývoji páteře. Nedoporučuje se to minimálně do jednoho roku a poté čekat až jestli si dítě samo o něj řekne nebo si ho vezme. Jsou o tom články na netu, i náš ortoped mi to potvrdil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
29.11.20 21:32

@leeeeeena
https://www.babyweb.cz/…polstar-9608

Nechci nikoho poučovat nebo tak. Vím, že spousta maminek polštář miminku dává, je to každého věc. Já ho určitě svému miminku nedám a našemu ortopedovi v tomto plně duveruji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14567
29.11.20 21:36

Nám zase v porodce polštář nedoporučovali kvůli riziku syndromu náhlého úmrtí. Že mimco se náhodou může přetočit na bříško a obličej se mutu chvíli zaboří do toho polštáře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9334
29.11.20 21:41
@MartinaIrena píše:
Nám zase v porodce polštář nedoporučovali kvůli riziku syndromu náhlého úmrtí. Že mimco se náhodou může přetočit na bříško a obličej se mutu chvíli zaboří do toho polštáře

To ale neni sids, ale uduseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14567
29.11.20 21:46
@Lucie_Sx píše:
To ale neni sids, ale uduseni.

Jo, to je celkem možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit