V jaké denní době brát hořčík?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.04.18 10:54
V jaké denní době brát hořčík?

Ahoj, poradili by jste mi prosím, kdy ho brát a popř ráno nalačno atd.?

Reklama

Reakce:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 13.04.18 10:59

Beru na noc a to z jediného důvodu, nemá se brát s mlékem a to piju přes celý den.

Xsvel
Kecalka 364 příspěvků 13.04.18 11:02

U hořčíku je nejlepší udržovat kontinuální hladinu, takže já ho beru 3× denně před jídlem, takhle mi pak nejlépe zabírá.

PeknyVlasy
Kecalka 161 příspěvků 13.04.18 11:06

@Františka85 to „přes celý den“ mě dost vyděsilo, kravské mléko obsahuje růstové hormony, které mají z telete udělat během pár měsíců dospělou krávu. Logicky to u člověka nemá co dělat, přečti si studie o rakovině prostaty, vaječníků a prsech a nadměrné konzumaci kravského mléka. Neříkám, vyřadit to úplně, ale všeho moc škodí - „přes celý den“?! 8o

Lenka_Hal
Závislačka 3388 příspěvků 13.04.18 12:55

Beru vecer, je to relaxant…
Mleko je v klidu…
 http://sciencedrivennutrition.com/hormones-milk/

Magdaleeena
Kelišová 5502 příspěvků 13.04.18 13:28

Beru také večer, je toho spousta, co vstřebávání ovlivňuje (u mě třeba kofein).

Desítky let zpátky jsem četla studii, kde zkoumali závislost dvou faktorů - výskyt rakoviny a konzumaci mléka, výsledek jasný, čím více mléka, tím větší riziko rakoviny. O x let později do toho někdo hrábl se závěrem, že je zajímavé, lidé se v těchto oblastech dožívají vyššího věku a jestli nemůže být pravděpodobnost výskytu rakovinu způsobena i tím vyšším věkem… To bylo „ještě“ v době bez netu. Dnes dohledáš na toto téma stovky studií navzájem si odporujících. Tímto rozhodně nebagatelizuji vědu či znalosti. Rozhodnutí je na každém.

Lenka_Hal
Závislačka 3388 příspěvků 13.04.18 13:48

Kazda studie je limitovana svou metodikou i daty a podle toho je nutne s ni nakladat. Bez slusnych znalosti jak interpretovat a pochopit studie tohle lze opravdu tvrdit o vsem. Dala jsem tenhle odkaz, protoze chlapik se s timhle tematem slusne „popral“..

Magdaleeena
Kelišová 5502 příspěvků 13.04.18 14:01

Jo, jo, díky, nemyslila jsem na Tebou zmiňovanou studii, ale na tvrzení o škodlivosti mléka
Edit: Četla jsem i studii, kdy se podařilo autorům z recese spojit dva faktory „zdánlivě“ nesouvisející - recese ekonomiky v závislosti na módní délce sukní. Znělo důvěryhodně 8)

@Lenka_Hal
@Lenka_Hal píše:
Kazda studie je limitovana svou metodikou i daty a podle toho je nutne s ni nakladat. Bez slusnych znalosti jak interpretovat a pochopit studie tohle lze opravdu tvrdit o vsem. Dala jsem tenhle odkaz, protoze chlapik se s timhle tematem slusne „popral“..

Lenka_Hal
Závislačka 3388 příspěvků 13.04.18 19:27

@Magdaleeena :mrgreen: Tak to je dobry priklad…a v podstate toho, co jsem tim chtela rict :lol:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 13.04.18 21:15

@PeknyVlasy Vypiju karton ( 12 litrů) týdně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama