V jake formě rajčata, maliny, borůvky atd. ročnímu dítěti

1403
1.7.15 13:31

V jake forme rajcata, maliny, boruvky atd. rocnimu diteti

Ahoj, jak davate rocnimu diteti mini rajcatka, boruvky, tresne atd.? Mixujete nebo to muzou jist normalne? Nase by se tim asi davila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2616
1.7.15 13:38

Nemixovala jsem, v 10 měsících jedl bez problémů všechno na malé kousky. Záleží, jestli má už nějaké zuby. Vypeckoval a nabídnout, hlídat a uvidíš, jestli si s tím poradí. Nebo namixovat a do flašky jako koktejl nebo do jogurtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
1.7.15 13:42

@Lenca27 můj má jen 2 tesáky, takže včera dostal borůvky namačkané.. sám pohryže leda kulový :mrgreen: :lol: jinak mixuju oběd, ale už né zcela do hladka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
1.7.15 13:48

@Lenca27 Vloni touto dobou se syn cpal tresnema (jen jsem publika a vyndala pecku), boruvkama, rybizem (ten si sám trhal a jedl ) uplne normalne. Malini mu moc nejely, Ty az koncem léta.
Měl jen šest předních zubů.

Příspěvek upraven 01.07.15 v 13:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4089
1.7.15 13:49

Záleží jestli mu vadí nebo nevadí kousky. Třešně, borůvky, rybíz a tady ty malé kuličky dávám vypeckované celé, nedělá mu to problém. Meruňky, broskve a pod si ukusuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
1.7.15 13:49

Nase ma prave taky jen dva tesaky a obcas se davi rohlikem nebo chlebem… Dala bych ji i rajcata, ale podle me by nerozkousala tu slupku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.7.15 13:50

Moje roční má čtyři zuby, ale i předtím zvládala lecos rozžužlat. I s jedním zubem se snažila okousat mrkev, kterou jsem jí studenou dávala na zklidnění prořezávajících se zoubků :lol:
Borůvky a třešně bych dávala normálně, třešeň vypeckuješ, čímž ji narušíš a mrně ji pak rozžužlá, no a borůvky, maliny, jahody… můžeš třeba zmačknout, aby se jim to líp v tý pusince pak rozmělňovalo. Co se týče dávení, tak toho se neboj. Malé děti mají silný dávivý reflex právě kvůli tomu, aby se neudusily jídlem, když se učí jíst. Naopak čim dřív člověk začne, tím rychleji a bezpečněji se naučí jíst. Proto se doporučuje třeba takové natural křupky dávat už kolem šestého měsíce, aby si dítě navyklo na „kousání“.
Jo a jinak řiď se dítětem. Pokud chce jen mixované, tak mixuj a k tomu sem tam prostě zkus něco strčit do pusinky neumixované (třeba zrovna to ovoce). Takhle se moje mrně pomalu převedlo na jen pomačkané vidličkou a já bych přitom klidně ještě mixovala, mně to nevadí, ale ona už dává přednost kouskům. U předchozího dítěte to bylo naopak. Já chtěla zavádět kousky a ono chtělo jen mixované. Mixovala jsem do dvou let a pak se to zlomilo a teď jí úplně normálně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27419
1.7.15 13:50

Naše má 10m a 2 zuby a v pohodě sní kousky jahod, třešní, borůvek, melounu, broskve - prostě toho co je měkké. Ale neměla nikdy problémy s tím, jak pozřít kousky, jí i rohlík a chleba a donedávna měla jen 1 zub. Záleží na dítěti.
Ročnímu bych zkoušela už nabídnout vcelku a nebo pomačkané, mixované už mi přijde škoda, ale jestli jinak nejí, tak asi není zbytí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
1.7.15 13:51

Ji nevadi nic a sni vsechno, jen to daveni neni nic moc, uz mame spatnou zkusenost :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
1.7.15 13:54

Prave mame zkusenost, ze uz se nam jidlem dusila… Do te doby jedla normalne kousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.7.15 13:55
@Lenca27 píše:
Ji nevadi nic a sni vsechno, jen to daveni neni nic moc, uz mame spatnou zkusenost :(

To dávení je reflex. Mně malá občas i nějaký ten kousek vyzvracela, když se jí „zasekl“. Eliminuj to krájením na hodně malé kousky a ono se to časem poddá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
1.7.15 13:58
@Lenca27 píše:
Nase ma prave taky jen dva tesaky a obcas se davi rohlikem nebo chlebem… Dala bych ji i rajcata, ale podle me by nerozkousala tu slupku.

u nás to samé.. náš se dáví i piškotou :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 14:01

@Lenca27 já nechávám malé kousky a trochu i větších. Podle toho, jak je ovoce tvrdé. Třeba banán si už sám ukousne, takže nemačkám, jen když ho chci s něčím smýchat. Máme 2 zuby. Rohlíky, chleba jí jako ďas i větší kousky, hodně teda zapíjí.

@Amys Souhlasím..řídit se dítětem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
1.7.15 14:04

@Amys ja vim, obcas se davi a za chvili v pohode, nikdy jsem to neresila, ale jednou to nemohla dostat ven a dusila se, museli jsme volat sanitku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.7.15 14:05
@Lenca27 píše:
@Amys ja vim, obcas se davi a za chvili v pohode, nikdy jsem to neresila, ale jednou to nemohla dostat ven a dusila se, museli jsme volat sanitku.

Tak to muselo být fakt hrozné. To tvůj strach opravdu chápu. Strach máme všechny, ale málo která si prožije něco takového :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama