V jaké náladě chodí vaše dítě ze školky?

115
3.2.21 16:15

V jaké náladě chodí vaše dítě ze školky?

Dcrea téměř 3 roky, od ledna začala chodit do školky. Od 2 let prakticky nemá denní spánek, ve školce začala znovu spinkat. Spí 13:30-14:30 A chodí domů dost unavená. Většinou když přijde, chce pustit TV a polehava tak hodinku, než zase nabere nový dech. Uvažují poprosit, ať jí nechají spát do 15h anebo nevím…třeba to tak maji všechny deti..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24132
3.2.21 16:19

Byly unavenejsi, u nas to tedy vedlo k hysterakum. Jestli jen pokehava, tak si muzes gratulovat. :jazyk: Spanek do 15h byl z organizacnich duvodu nemozny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 16:20

Syn také nebyl zvyklý doma spát a taktéž problém. Půl hodina navíc ničemu nepomůže- naopak. On nešel vzbudit vůbec - prostě si tělo myslelo, že má spát celou noc, takže probuzení bylo pro něj jako kdyby vás probudili o půlnoci a chtěli ať se nasnidate a jdete do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
3.2.21 16:32

Dcera naopak byla zvykla po obede spat klidne 3 hodiny, ve skolce ale nikdy neusnula takze chodila domu sice nadsena, ale vzapeti na ni padla unava a byla nesnesitelne protivna
a ubrecena. Resila jsem to tak, ze jsem ji 2-3× tydne brala po obede, aby se dospala. Ted po roce se to zlepsilo, spi mnohem dele v noci (bezne 19-7) a pres den neni unavena. Jestli doma jen polehava a nejeci unavou, tak jste v pohode :) k TV pekne ovocnou svacu, at ma zdravy cukry a energii, a jste v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11753
3.2.21 16:37

No, Vsechny deti to tak nemaji. Treba moje :zed: :mrgreen:. Starsi deti (uz skolaci) ve skolce nikdy neusnuly, doma jsem spis nasledne pozorovala premiru energie, protoze ve skolce musely hodinu prolezet. Nejmladsi kdyz tam nahodou usne, tak si pak premiru jeji energie uzivame do 22:30-23 :? :mrgreen:. Budim je 6:45, na nekoho brzo, na jineho pozde. Usinaji cca: 3r 20:30, 6r 21:00 a 8r 22:00 nebo i pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33380
3.2.21 16:39

@KaterinaDo U nás ve školce už jsou od podzimu do zimy a od jara do léta znovu venku ve 14.30. Děti nespí od dvou let, proto jsem vybrala školku, kde dodržují pouze hygienické minimum. Tato diskuze mě znovu utvrzuje v tom, že třídy ve školce by měly být podle věku, předškoláci zvlášť, což máme a netrilete děti do klasické školky nepatří.

Ale co vím z okolí, některé školky ven odpoledne už nechodí a děti se nechávají dospat. Tak jedině zkusit hledat jinou školku :nevim:

Nemůžeš si ji brát domů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
3.2.21 18:17

Syn nespal asi půl roku před nástupem do školky. Nikdy nebyl problém s únavou, naopak. Ale ve školce je ten program přece jen jinej. Chodil každý den po obědě a pak jsme vždy rvnou zůstávali na hřišti. On byl čím dál unavenejsi a někdy v listopadu mi usnul na hřišti na lavičce. Od té doby dvakrát týdně ve školce spaval. A postupně se to zlepsovalo, letos už nesli zase vůbec, jen když chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8298
3.2.21 18:45

@KaterinaDo Všechny moje děti byly ve školce unavenejší, než při „domácím“ programu, i když v našem podání to znamená většinou celé dopoledne venku. Školkový program je ale zmohl vždycky více. U nás se ale spí delší dobu - 2 hodiny. Hodina by mým dětem také nestačila.

@Pears206 Jak to souvisí se smíšenými nebo dělenými třídami? U nás jsou smíšené třídy, děti obědvají ve 12, kolem 12:30 už se ukládají, budí je po 14:30, takže kdo potřebuje, má na spaní 2 hodiny. Kdo spát nechce nebo spí kratší dobu, jde si ke stolečku tvořit, skládat, nebo předškoláci si dělají pracovní listy. Jediná podmínka je, že u toho nesmí řvát, ale co říkaly učitelky, nemají s tím problém, děti se vyblbnou během dopoledne a jsou rády, když se můžou do něčeho v klidu zabrat. Po půl třetí se vstává a za pěkného počasí jdou na zahradu, v létě tam i svačí. Vyhovovalo to předškolákovi i čerstvě tříletému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
3.2.21 21:07

Naše děti chodí po obědě, ve školce jsou 8.30 - 12.15 a tříletý bývá úplně grogy… Pětiletá to snáší líp, ale taky je unavená.

Po příchodu domů ("Unavenej, odpocívat ci!) si vlezou společně do postele, prohlíží si knížky ( :srdce:) a já jim tam dám jablka. Leží půl hodiny i dyl, já zatím naobedvam sebe a batole, nakojim batole a dám ho spát. Pak si jdeme lehnout na gauč a tam se další půl hodinu určitě po mě a po sobě navzájem valí a vykládají mi, co bylo ve školce. Pak teprve jsou schopni nějaké činnosti, po víc než hodině. A to v té školce nejsou ani čtyři hodiny 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11753
3.2.21 21:21

@Platanka Skoro zavidim, to bych chtela zazit. Ja kdyz dovedla ze skolky unavene dite, tak melo do hodiny horecku. Ale ja je dost mordovala na RD, my byli porad na vzduchu, hodne chodili, doma hodne aktivit… Moje deti unavi jen intenzivni venceni a to ve skolce - rekneme si to uprimne - nehrozi. Leda v lesni, to by asi byvalo bylo neco pro me deti. Jsem unavenej jsem mockrat neslysela, zato nejsem vubec unavenej denne :zed: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
3.2.21 21:28

Máme lesní školku, děti tam jsou často do čtyř, domu chodí unavené a zralé tak na ten seriál… A to včetně mladšího, který spí - a z nás není problém nechat děti tu hodinu a půl, dvě spát… Když starší začínal, párkrát jsem vyzvedávala spící dítě i v půl čtvrté :mrgreen:

Horší vlastně je, když jdou po o, to jsou zdrchaní, ale chybí jim ten školkový odpočinek a pak jsou pěkně protivní :)

Asi bych klidně učitelky poprosila o delší spaní, třeba to zvládnou zařídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17920
3.2.21 22:06
@KaterinaDo píše:
Dcrea téměř 3 roky, od ledna začala chodit do školky. Od 2 let prakticky nemá denní spánek, ve školce začala znovu spinkat. Spí 13:30-14:30 A chodí domů dost unavená. Většinou když přijde, chce pustit TV a polehava tak hodinku, než zase nabere nový dech. Uvažují poprosit, ať jí nechají spát do 15h anebo nevím…třeba to tak maji všechny deti..?

Kluk chodí jeden den a naposled to zabalil na zemi v obýváku. No po ty nudě doma s mámou je tam toho na něj moc, pořádně nejí, nepije…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
3.2.21 22:24

No ani ne, prechazime rovnou na hriste, kde jsme do vecere. Prijde mi ze skolky naopak nevylitany.

Pres den uz bezne nespi, ale ve skolce se necha strhnout davem, takze pres tyden chodi spat o neco pozdeji nez o vikendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
4.2.21 13:06
@Hoa Mai píše:
@KaterinaDo Všechny moje děti byly ve školce unavenejší, než při „domácím“ programu, i když v našem podání to znamená většinou celé dopoledne venku. Školkový program je ale zmohl vždycky více. U nás se ale spí delší dobu - 2 hodiny. Hodina by mým dětem také nestačila.@Pears206 Jak to souvisí se smíšenými nebo dělenými třídami? U nás jsou smíšené třídy, děti obědvají ve 12, kolem 12:30 už se ukládají, budí je po 14:30, takže kdo potřebuje, má na spaní 2 hodiny. Kdo spát nechce nebo spí kratší dobu, jde si ke stolečku tvořit, skládat, nebo předškoláci si dělají pracovní listy. Jediná podmínka je, že u toho nesmí řvát, ale co říkaly učitelky, nemají s tím problém, děti se vyblbnou během dopoledne a jsou rády, když se můžou do něčeho v klidu zabrat. Po půl třetí se vstává a za pěkného počasí jdou na zahradu, v létě tam i svačí. Vyhovovalo to předškolákovi i čerstvě tříletému.

V nasi skolce je to naproto stejne. Nastesti. Pamatuju si, jak jsme ve skolce museli lezet, i kdyz jsme neusnuli, a kolikrat nas nechali i pocurat, jen abychom zustalo lezet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat