V jaké nemocnici jste byly na odstranění dělohy?

64
5.4.21 17:53

V jaké nemocnici jste byly na odstranění dělohy?

Je mi 45 let. Začínám mít problémy s menstruací a několik let mám v děloze myom, který sice pomalu roste, ale zatím nezlobí. Vždy mi lékařka říkala, že stačí hlídat, ale teď po poslední návštěvě a vynechané menstruaci se mě ptala, jestli jsem neuvažovala o odstranění dělohy. Když mi začíná vynechávat menstruace, tak by mi byly odstraněný i vaječníky nebo se jich tento problém netýká? Vždycky jsme si říkala, že pokud to jen trochu půjde, tak operaci nechci a hlavně ne v téhle době. Ale nějak se to začíná kupit a já mám velký strach co bude dál. Zajímalo by mě, jestli jste po zákroku v pohodě nebo máte nějaké problémy-inkontinence atd. Děkuji za vaše rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.4.21 18:35

@monika166 Jsem půl roku po operaci, odstranili mi dělohu a vejcovody, vaječníky nechali kvůli hormonům. Taky jsem měla myom a hlavním problémem byla extrémně silná menstruace. Samotná operace proběhla standardně, spíš než bolest mě víc trápilo nafouknuté břicho po laparoskopii. U mě se, bohužel, vyskytly komplikace v podobě krvácení, takže jsem musela na reoperaci. V nemocnici jsem byla 14 dní, ale u mě se jedná o přidružený problém k jiné nemoci. Jinak paní, co se mnou byla na pokoji, té vzali vše včetně slepého střeva, šla domů za týden. Po operaci jsem se opravdu hodně šetřila, fyzicky dobře jsem se cítila asi za měsíc, úplně fit jsem si připadala tak za 2 měsíce. Teď po půl roce mi zjistili cysty na vaječnících, ale nepociťuju žádné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
5.4.21 18:57

@trojskahelena A můžu se zeptat, kde jste byla a jak jste byla operována? Jestli přes řez břicha nebo laparoskopicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 20:08

Byla jsem u Apolináře. Nástup v neděli, v pondělí operace a ve čtvrtek jsem byla doma. Vaječníky laparoskopicky, dělohu spodem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 11:52

@monika166 Byla jsem v HK. Po operaci jsem se hodně dlouho šetřila a i tedˇpo půl roce se šetřím, nic nezvedám, netahám. Ono se to nezdá, ale i po poměrně dlouhé době to prostě pobolívá. Nechali mi vaječníky, ale dělají se mi cysty co rostou, takže se to asi bude muset řešit. Pořád mě bolí a píchá v podbřišku a je to opravdu otravné. Na druhou stranu je fajn, že už nemusím řešit vložky atd, to je veliká výhoda.

• Citovat
  • Nahlásit
8.4.21 13:09

@monika166 Byla jsem v Boskovicích a bylo to laparoskopicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat