V jakém případě je možnost příspěvku na dítě a bydlení?

Anonymní
8.8.11 11:40

V jakém případě je možnost příspěvku na dítě a bydlení

Dobrý den, v jakém případě je možnost pobírat příspěvek na dítě a bydlení? Sice převyšujeme životní minimum, ale máme splátky bance,platíme nájem,přišla mi exekuce na rodičák, a ještě splácím dvě bokem, že jsem se domluvila. Mám v tuto chvíli možnost,zažádat o něco? přiznají mi něco? kam se obrátit? Díky!Mar

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4694
8.8.11 11:42

jo tak to jsme se taky byli zeptat, uřednice jen řekla pracovali jste v loňském roce?? nemáte nárok :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
8.8.11 11:47

Splátky čehokoli se nezapočítají jako výdaj do příspěvku na bydlení, pro přídavek na děti se taky počítají jen příjmy.
Na netu jsou určitě někde „kalkulačky“, tak si zkus zadat, co ti vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.11 11:48

Tak to mám smůlu. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
budulinek2011
8.8.11 13:06

Ahoj agby vznikl narok na prídavek na dite, nesmí byt cisty prijem vissí nez 2,4 nasobek zivotniho minima. coz je (10752kc). Do příjmu se ale zapocítavaji i ostatní davky( např, rodicovsky příspěvek, a alimenty kere plati otec). Do 6 let 500 kc, od 6 do 15 let 610 a od 15 do 26 let 700 kc

• Nahlásit
  • Citovat
budulinek2011
8.8.11 13:08

A s přidavkem na bydleni nevím jak to je.. Je treba mit trvaly pobyt.. Nesmis byt u nekoho v podnajmu.. Zajdi si na urad a dolozis veskery doklady co kolik platis.. A tam ti to reknou. Za zeptani nic nedas :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.8.11 13:23

Mam trv. bydliste na Magistratu, ale byt v pronajmu.

• Nahlásit
  • Citovat
3400
9.8.11 15:03

Musíš být trvale bytem v podnájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
24.11.16 13:21

Pridavek na dite a prispevek na bydleni

Dobry den, zatim jsem konkretni dituaci nenasla, tak si jdu pro radu.Jsem vdana a mam dite 2,5 roku…v byte mam trvale bydliste jen ja a dite, ale manzel s nami bydli take.Mohu si zadat o prispevek na bydleni, kde bych udajne mela uvadet jen sebe a syna a zaroven zadat prispevek na dite, ke kteremu dolozim rocni prijmy za rok 2015 me i manzela? Dle infa na netu se u prispevku na dite doklada prijem spolecne posuzovanych osob bez ohledu na trv. bydliste, ale u bydleni se zase posuzuje prijem osob, ktere zde maji jen trv. bydliste. A zahrnuje se do prijmu v zadosti o prispevek na dite rodicak i prispevek na bydleni nebo jen rodicak? Moc dekuju za info, uz se v tom ztracim:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
24.11.16 13:24

Můžeš, ale taky ti můžou přijít zkontrolovat, kdo tam opravdu bydlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.11.16 13:32

@luky0603 : ano, můžeš. Nikoho nezajímá kolik lidí v bytě bydlí. Rozhodující je pouze trvalý pobyt. Nicméně Do příjmu se počítá pouze RP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
24.11.16 13:33

No já jen doufám, že pokud si tu žádost dáš, a oni ti jí schválí, tak sociálka opravdu na kontrolu přijde.

proč ten stát nepodojit, že jo, když to podvodem jde… Na blití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
24.11.16 13:38
@Myrule píše:
@luky0603 : ano, můžeš. Nikoho nezajímá kolik lidí v bytě bydlí. Rozhodující je pouze trvalý pobyt. Nicméně Do příjmu se počítá pouze RP

Tak si třeba přečti tiskovou zprávu ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.11.16 13:40

@Padme93 : jenže ona se žádného podvodu nedopouští. Stát má jasně vymezené podmínky pro pobírání pnb.., že jsou nastavené takto není vždy správné, nicméně musí to změnit jedině stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.11.16 13:44

@radkka : máš na mysli tu s tím soc. šetřením a následným odejmutim dávek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama