V jakém týdnu se provádí Hamiltonův hmat

Anonymní
8.3.21 11:26

V jakém týdnu se provádí Hamiltonům hmat

Zdravím, chci se zeptat.
Dnes mi dělali Hamiltonův hmat, jsem 39+3 termín mám 13.3 ale neřekli mi důvod proč ho dělají tak jsem se chtěla zeptat vás co jste si tim prošli, z jakého důvodu se ten hmat dělá a jestli se mam připravit na to, že díky tomu může být porod dříve, jsem prvorodička. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2953
8.3.21 11:33

Mě ho dělal doktor 2× a jednou dokonce před termínem. Týdny si nepamatuji. Ale sám mi řekl že je vše připraveno k porodu a jestli chci že mi ho udělá. V prvním případě jsem porodila ještě ten samý večer a v druhém druhý den brzy ráno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
8.3.21 11:34

Citace z Wikipedie:
Hamiltonův hmat se provádí v případě, že lékař usoudí, že je potřeba urychlit přirozený vývoj porodu, ať už z důvodu přenášení (což znamená po ukončeném 42. týdnu těhotenství), velikosti plodu nebo zdravotních obtíží matky či dítěte.

Předpokládám, že se tě nikdo nezeptal? Ano, pokud jsou porodní cesty připraveny, tak ten hmat může podpořit spuštění porodu. Ale tedy udělat mi ho někdo takto brzy a zcela bez informací, tak mě to opravdu naštve. Mně ho doktorka udělala o týden později (a byla tak jemná, že jsem si ničeho nevšimla, nebo jsem necita :lol: ), porod začal za dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 11:37

@Hibou no nikdo se mě na nic neptal, žádný informace nic, navíc to bylo dost bolestivý a zdravotní potíže žádné nemám, jediné co je že mám pozitivní test na streptokoka jinak vše v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
246
8.3.21 11:40
@Anonymní píše:
@Hibou no nikdo se mě na nic neptal, žádný informace nic, navíc to bylo dost bolestivý a zdravotní potíže žádné nemám, jediné co je že mám pozitivní test na streptokoka jinak vše v pořádku.

Co na to říct, no. Asi jen do budoucna vyměnit doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6398
8.3.21 11:41

Bez souhlasu ho nikdo dělat nesmí, doporučení a důvody ti měl vysvětlit lékař. S pozitivním streptokokem bych do sebe už vůbec nenechala šťourat. Já tohle hraní na bohy fakt nesnáším, podala bych stížnost, aby je tohle chování přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8551
8.3.21 11:43

Já byla 40+2, druhý den jsem měla dostat tabletu na vyvolání, tak mi doktorka rekla, že mi ještě zkusí udělat hmat, poslední možnost se vyhnout tabletě, druhý den ráno už malá byla na světě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
8.3.21 11:47

Dělá se aby se vyvolal porod. Každý doktor ho ale neumí. Rozhodně bych z toho ale nedělala vědu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
8.3.21 11:48
@Hibou píše:
Co na to říct, no. Asi jen do budoucna vyměnit doktora.

to se dělá v nemocnici ne? to by musela vyměnit porodnici :potlesk:

Mě ho dělali pokaždé před termínem taky v 39. týdnu, jednou 38+5, ale já si o něj sama řekla :-) Avěděla, co to obnáší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19634
8.3.21 12:05
@welovefashion píše:
to se dělá v nemocnici ne? to by musela vyměnit porodnici :potlesk:Mě ho dělali pokaždé před termínem taky v 39. týdnu, jednou 38+5, ale já si o něj sama řekla :-) Avěděla, co to obnáší…

Já šla kvůli prasáckýmu přístupu jednoho lékaře rodit o 40km dál. Nic divnýho na tom nevidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
8.3.21 12:06

Tak zrovna se streptokokem se Hamilton moc nedoporučuje dělat. Příště se prej rovnou doktora pokud něčemu nerozumíš. Ideálně předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
8.3.21 13:07

Všude je psané, jak se to nesmí bez souhlasu a stejně se to v praxi pořád děje :zed: U mě to bylo tedy 2× v 39. -40. týdnu a ani bych to nevěděla, kdybych to nečetla dodatečně ve zprávě. Ani jednou to k porodu nevedlo. Jiný lékař ve stejné porodnici se divil, že mi pan doktor dělal Hamiltona. Měla jsem ale spoustu problémů (játra, ledviny, těhu cukrovka, vysoký tlak, pozit. streptokok), tak mi chtěli porod vyvolávat už měsíc předem. Já nesouhlasila, tak pan doktor si prostě jel po svým. Naštěstí jsem na něj u porodu nenatrefila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7422
8.3.21 15:21

Mně ho dělali 4 dny po termínu a s mým souhlasem. Kontrakce začaly asi půl hodiny poté. Hmat by měl popohnat spuštění porodu, nemusí porod nastat hned a vždy ho taky nevyvolá. Trochu nechápu, proč ho někteří lékaři dělají bezdůvodně ještě před termínem porodu. I když názory na to, kdy ho provést, se asi liší. Když mi ho doktorka v porodnici navrhla, byla jsem pro. Když jsem o něco později byla na monitoru, sestra mě div neseřvala, proč jsem si ho nechala udělal tak brzy a navíc v den, kdy těch porodů mají hodně. No co na to říct. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
8.3.21 15:58
@Janli píše:
Já šla kvůli prasáckýmu přístupu jednoho lékaře rodit o 40km dál. Nic divnýho na tom nevidím…

Tak každý má tu miru tolerance někde jinde… Já bych kvůli Hamiltonu porodnici neměnila, na to bych fakt musela mít pocit, že riskují zdraví moje nebo dítěte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
8.3.21 18:00

S dovolením si odložím názor..

Hamiltona bez zeptání a bez informovaného (!) souhlasu nesmí dělat, je to prasárna, navíc před termínem, podala bych stížnost, aby si to příště, prasák, na další rodičku nedovolil. Ne, není to prkotina, je to hnus. Další pokračování může být ve stylu: “ještě nic? A už to chcete mít určitě za sebou, viďte maminko.. tak dáme něco na urychlení? Píchnem vodu? A pak něco na zpomalení? A na ty hnusný bolesti? A co antibiotika? Už jste dlouho bez vody.. no nic, miminku padají ozvy, jdeme na sál.. a až se zakladatelka probudí z narkózy, poplácají se po ramenou, že ji včas zachránili život :lol: hnus :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat