V kočárku a autosedačce šíleně řve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnnieLennox
Kecalka 112 příspěvků 16.12.17 20:29
V kočárku a autosedačce šíleně řve

Ahoj, prosím o rady a zkušenosti. Máme 7týdenní dcerku, už od první procházky venku šíleně řve v kočárku. Řev začíná už oblékáním, nasazení čepice je záchvat, řev pokračuje i následně při ukládání do kočárku a pokračuje i potom, co vyjedeme ven, řve klidně i půl hodiny než odpadne a usne. Když se později třeba probudí, tak opět začne brečet. Proč to? To samé je s autosedačkou, řve od začátku, při jízdě pokračuje znovu do uřvání a vytuhnutí. Je to řev děsný, je pak úplně zpocená. Dá se s tím něco dělat? Přejde to? Máme ji tam i nadále dávat? Zvykne si? Měly jste to někdo taky tak? Co s tím? A co s tou čepicí? Mám jich několik, ale je to jedno, řve při nasazení jakékoli. Asi budu chodit ven s šátkem, ale potřebuju taky, abychom mohli s kočárkem a autem :(. Nemůžeme být přece pořád doma. Je to dost nepříjemné, stresující místo aby to byl relax.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2648 příspěvků 16.12.17 20:36

@AnnieLennox tak nosit se dá výhradně, pokud by dítě takto reagovalo na kočár, tak bych ho tam půl hodiny ječet nenechala, je malinká. S tím autem je to horší, na druhou stranu mi vrtá hlavou, kam tak nutné musíte jezdit, přeci jen miminko by mělo strávit v autosedačce opravdu jen nezbytnou dobu.
Mně se vždycky ulevilo, když už děti měli kolem půl roku a šlo jim dát třeba rohlík, křupky atd. :lol: Zabavily se zmoulanim a já mohla v klidu dojet, kam jsem potřebovala. V tomto věku bych se snažila přizpůsobit situaci miminku.

berua13
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 16.12.17 20:42

@AnnieLennox Syn měl taky takové ječící období, ale jen teda v kočárku… V autosedačce byl hodný… Bylo mu kolem dvou měsíců a trvalo to asi měsíc… Přešlo to samo, nějak mě nenapadlo nic co by se dalo s tím dělat…
Výhodu jsem měla, že to bylo přes léto. Odpadlo navlékání a když bylo fakt nejhůř, tak jsem ho mohla z kočárku vyndat a poponést… :)

Carolin14
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 1 inzerát 16.12.17 20:43

AHojky, my jsme tedy naštěstí neměli problem( mala milovala kočárek jako miminko a miluje i teď, autosedacku do 5m taky, ale teď už se taky občas vzteka, ale to je proto, ze už je proste zivejsi) každopádně bych dávala do kocarku i do vajicka častěji a na kratší procházky, ať si zvyká. U oblékání rve skoro každý dítě :) nedivím se, na svět přišli nazí :).. každopádně pomůže dat něco do ruky, zpívat, dělat to formou hry atd. Vím, ze je to očistec, ale pokud si jen trosku nervózní, miminko to vyciti a je to horší. Taky mě ještě napadla jedna věc, jestli třeba nemá prdiky, v té autosedacce se to tam muže stlacovat a muže to vadit.

Hojuza
Kecalka 115 příspěvků 16.12.17 20:43

Ahoj, pokud se ji libi v satku, nosila bych neustale. Dcera byla taky takova, v kocarku se ji zacalo trochu libit az kolem roku. Je jeste malicka, nenechala bych ji brecet pul hodiny. Potrebuje tebe, ne byt odlozena v kocarku. V sedacce dcera taky rvala, pokud ridil manzel, sedela jsem u ni, chlacholila popr.ji i v te sedacce kojila, tim vetsinou usla. Ale v kocarku bych ji fakt trapit nenechala.

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 16.12.17 20:45

Jo, dcera, nesnášela kočár, doma jsem jí oblečenou uspala v náručí na míči, pak dala do kočárku a muselo se jezdit a vůbec nezastavovat, když se vzbudila, tak zase řvala. Bylo to dobré, až když byla ve sporťáku. V autosedačce taky řvala, zpětně si myslím, že to bylo tím, že jí prostě v autě bylo špatně (dodnes jí je totiž v autě špatně).

pppetulda22
Kecalka 215 příspěvků 1 inzerát 16.12.17 20:51

Taky mi mala pri oblikani rve.ale oblecuji, dam do kocaru a dam dudlik a zachvili spinka. myslim jsi ze ma rada jezdeni v kocare a autosedacce ale bez dudliku mi proste neusne

Jana206
Nadpozemská drbna 26150 příspěvků 16.12.17 21:00

A nemuze mit hlad? U nas je kocar jedina moznost, aby podobne stará dcerka spala pres den delsi dobu v kuse, kojim na etapy, podle potreby a vetsinou uz oblecenou tesne pred pobytem venku pri otevrenem okne. I ja mam samozrejme vhodne obleceni, trika s kojicim vystrihem a rozepinaci svetry. Nemrznu. Kombinezu volnejsi ji davam az potom.

Misa_z_Ostravy
Stálice 64 příspěvků 16.12.17 21:03

Měli jsme to podobně. Řev v kočárku, autosedačce, jídelní židličce, kdekoliv, kde byl připoutaný. Do toho řev při každém oblékání. To s oblékáním časem odeznělo, ale zbytek se časem spíš horšil, nejhorší bylo období 18-24 měsíců, to měl už velkou sílu a kolikrát jsem ho sama nezvládla. Při cpaní do autosedačky jsme na něm leželi dva. Fakt jsem se bála, že to tak bude navždy. Připadala jsem si jako strašná matka, že ho nejsem schopná zvládnout. Problémů bylo více.. špatně jedl, špatně spal, vztekal se 10× za hodinu. Řešení jsme nenašli, žádné fígle nezabíraly, všechno hned prokouknul. Vzdala jsem to, autem jsme nejezdili, kočár jsem nepoužívala, v židličce nejedl. Na tu dobu vzpomínám nerada.. ani teď zpětně nevím, co by se dalo udělat jinak, co ještě vyzkoušet. Naštěstí se to samo zlomilo po druhém roce. Jako by „dostal rozum“, nechá si spoustu věcí vysvětlit. Teď má dva roky a osm měsíců, je moc šikovný, strašně chytrý. Má pořád svoji hlavu, ale správným přístupem (všechno po dobrém, vysvětlovat, nelhat mu atd.) se většinou na všem v pohodě domluvíme. U vás se to může vyvrbit jinak, dcera je malinká, třeba to přejde.

janča m
Kecalka 289 příspěvků 16.12.17 21:08

Neboj, je to uplne normalni.Mas kontaktni dite-nechce odlozit do kocarku, potrebuje nosit.Moje dcera byla to same-nosili jsme, jak potrebovala. Rozhodne nenechavat plakat az do odpadnuti!!!My jsme prestali nosit, az kdyz dcera zacala sedet a chtela videt na okolni svet, a kdyz jsme prechazeli na golfac, tak ten si uplne zamilovala. S autosedackou to postupne prejde-ve vajicku nam nejdriv skoro porad plakala, takze jizdy byly rychle a jen nejnutnejsi. Postupem casu se to ale zlepsi, samozrejme ale spokojenejsi je uz v normalni sedacce po smeru jizdy. Hlavne to nebrat jako tragedii-ted to sice vypada, ze bude plakat neustale, ale za dva mesice muze byt vsechno jinak-s detma je kazdy mesic plny novinek, aspon ten prvni rok.Jo a kde Ti spi doma? Spinka v pohode ve sve postylce? Nase dcera od narozeni spinka s nami a velka spokojenost na vsech stranach..

AnnieLennox
Kecalka 112 příspěvků 16.12.17 21:08

@Jana206 Nene hlad určitě nemá, chodíme ven zásadně po pití a přebalení.

AnnieLennox
Kecalka 112 příspěvků 16.12.17 21:09

@Helileli Jezdíme autem k doktorce.

AnnieLennox
Kecalka 112 příspěvků 16.12.17 21:18

@janča m V postýlce taky být nechce, taky řev. Usíná a spiů většinou na mě nebo manželovi, pak se nám ji občas podaří do té postýlky přenést…

koziskova
Kecalka 174 příspěvků 16.12.17 21:20

Všechny kamarádky jezdily s kočárkem, jenom my jsme seděly doma, protože dcera v kočárku řev. Sice mi po asi 15 minutách usnula, ale jenom jsem zpomalila nebo zastavila, tak se vzbudila a řev. No co, doma nám bylo taky dobře, ale hrozně dlouho jsem měla výčitky, že bych jako správná maminka měla s ní chodit ven aspoň jednou denně. Narodila se na podzim, takže stejně venku bylo už většinou ošklivo, smog… Ale v autě se jí naštěstí líbilo.

U nás se to změnilo, když pak mohla ležet na bříšku a koukat ven a nebo později sedět ve sporťáku. Teď (15 m) třeba jezdíme venku, v ruce křupka nebo rohlík a koukáme na pejsky, stromečky.

koziskova
Kecalka 174 příspěvků 16.12.17 21:21
@AnnieLennox píše:
@janča m V postýlce taky být nechce, taky řev. Usíná a spiů většinou na mě nebo manželovi, pak se nám ji občas podaří do té postýlky přenést…
Čím víc čtu Tvé odpovědi, tím víc v tom vidím dceru. My jsme dost věcí vyřešili šátkem a manducou. Ale i teď ještě uspáváme houpáním na míči v manduce. Což je nepraktické, kdyby nám ji někdo měl hlídat :-(
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama