V kolektivu se mi nedaří zapadnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 13:59
V kolektivu se mi nedaří zapadnout

Ahoj všem,

mám jeden problém, který mi připadá velký. Mám problém zapadnout do jakého koliv kolektivu. Hodně jsem nad tím přemýšlela, ale nemůžu na to přijít. Většinou jsem se dostala do dámského kolektivu a tam se mi ještě nestalo, že bych našla zpřízněnou duši. Většinou se v kolektivu utvořili nějaké skupinky, které se mezi sebou bavili a já nezapadla do ani jedné z nich. Připadá mi, jako kdybych nerozuměla lidem v kolektivu a nějakým těm společenským zákonům. Když si s někým povídám individálně, např. s kamarádkou, tak je všecho v pohodě, ale když jsem ve skupince lidí, tak si nevím rady a najednou nevím, o čem se s lidmi mám vůbec bavit a co mám říct, abych se nestrapnila. Většinou bývám z kolektivu vyřazena a nikdo se semnou v kolektivu nechce bavit. Ve škole jsem v lavici sedívala sama a nikdo nechtěl sedět vedle mě.

Jsem většinou jen posluchač a když něco ze sebe vypustím, tak je to zřejmě něco, s čím zatrapasím a ostatní se mi potom smějí. Nemám vůbec odhad na to, co můžu říct a co ne, aby se mi ostatní nesmály.

Když jsem pracovala jako prodavačka, tak mi vedocí, která mě v kolektivu sledovala říkala, že jí hloupá nepřipadám, ale že jsem jiná než ostatní ale nedokáže mi říct, v čem.

Chtěla bych vědět, jak to vnímáte vy a jestli na to existuje nějaká rada

Po pravdě, společnosti lidí se raději už vyhýbám a většinu častu trávím sama.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:02

Jsi stejná jako já.Se můžem seznámit :D

Diana69
Kecalka 330 příspěvků 08.01.19 14:05

Jsme dvě,nechces se seznámit? :hug:

Uživatel je onlinePremek_Orac
Závislačka 4667 příspěvků 08.01.19 14:23

Ahoj zakladatelko,
takových lidí je! Myslím, že tě víc než je potřeba limituje tvůj dojem, tvoje malá sebedůvěra. Rozhodně by ses kolektivu neměla stranit. Já také nejsem nějaký velký vypravěč, vlastně jsem dost často nejradši sám, ale nějak se to časem vyvinulo v to, že prostě zezačátku třeba víc mlčím, jen poslouchám, a za pár desítek minut se společnost stejně roztrhá na menči skupinky po 2-4 diskutujících a to mi už problém nečiní.
Pokud máš obavu ze ztrapnění tím co vyprávíš, tak se místo toho lidí ptej. Každého potěší, když otázkou ukážeš zájem.

Lalelale
Závislačka 3482 příspěvků 08.01.19 14:23

Být jiný neznamená být horší, někdy i naopak. Z nějakého důvodu se pohybujes mezi lidmi, se kterými si nemáš co říct. Nechci tu nikoho urazit, ale ve velké části případů v mém okolí, kdy někdo hodně nezapadal, šlo prostě o to, že ten člověk byl výrazně chytřejší, než jeho okolí.

PetuleS1
Povídálka 34 příspěvků 08.01.19 14:31

Mám to taky tak, s jedním člověkem si pokecám, je jedno zda je to muž či žena ale jakmile jich je tam víc tak nemluvím :roll: vůbec nevím o čem mluvit :nevim:

Maminanamatersky
Kecalka 296 příspěvků 08.01.19 14:31

Vitej v klubu :D

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 08.01.19 14:34

Mám to úplně stejně :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:42
@Premek_Orac píše:
Ahoj zakladatelko,
takových lidí je! Myslím, že tě víc než je potřeba limituje tvůj dojem, tvoje malá sebedůvěra. Rozhodně by ses kolektivu neměla stranit. Já také nejsem nějaký velký vypravěč, vlastně jsem dost často nejradši sám, ale nějak se to časem vyvinulo v to, že prostě zezačátku třeba víc mlčím, jen poslouchám, a za pár desítek minut se společnost stejně roztrhá na menči skupinky po 2-4 diskutujících a to mi už problém nečiní.
Pokud máš obavu ze ztrapnění tím co vyprávíš, tak se místo toho lidí ptej. Každého potěší, když otázkou ukážeš zájem.

Metodu ptaní jsem také zkoušela. Jedné holky jsem se např. ptala, co dělá, jestli ji práce baví, atd. A pak jsem se dozvěděla z její stížnosti, že se jí ptám prej na soukromé věci a že mi do toho nic není. Snažila jsem se jí ptát, aby řeč nestála a spíš jsem snahou narazila na čumák. Nemyslela jsem si, že práce je soukromá věc.

Když jsem v nějakém kolektivu, tak mi připadá, jako kdybych udělala špatně všechno co udělám, nebo řeknu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:45

Taky moc do kolektivů nad 5 lidí nezapadám. Vyhovují mi menší skupiny. Vypozorovala jsem že bývají oblíbení vtipní lidi a to v těch větších kolektivech být neumím, protože si moc nevěřím. Asi je to o sebevědomí, ale jak ho získat, když člověka okolí evidentně nepřijímá?

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 08.01.19 14:46

Jsi introvertní - to je něco, s čím se člověk rodí a je dobré se to naučit na sobě samé oceňovat. Samo o sobě to není ani špatné, ani dobré. Prostě něco jako barva vlasů, síla temperamentu a nebo velikost nohy.

Introvertka Susana Cain, co se potýká se stejnými problémy jako ty o tom napsala skvělou knížku https://www.kosmas.cz/…77698/ticho/

Ona obava ze ztrapnění a nepřijetí je u nás introvertů poměrně častá. Když jí člověk nečelí a nechá si od ní diktovat, že je špatný, nemožný a trapný, může se přehoupnout do sociální fobie - zkus si něco přečíst i o ní - nejspíš to na tebe ještě nebude sedět, ale je tam spousta praktických tipů, co s tím.

https://www.kosmas.cz/…ialni-fobie/

Lvice salonů a bavič společnosti z tebe nejspíš nebude - ale onen otravný strach jde docela slušně zkrotit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:46
@Lalelale píše:
Být jiný neznamená být horší, někdy i naopak. Z nějakého důvodu se pohybujes mezi lidmi, se kterými si nemáš co říct. Nechci tu nikoho urazit, ale ve velké části případů v mém okolí, kdy někdo hodně nezapadal, šlo prostě o to, že ten člověk byl výrazně chytřejší, než jeho okolí.

To je taky možné. Mezi lidmi se připadám nejistá a vůbec si nevěřím. Většinou se např. v oblasti práce vyskytne v kolektivu i nějaká mrcha, která se chytne každého mého slova a snaží se mě před ostatními ztrapnit.

kristyn.g
Závislačka 3007 příspěvků 08.01.19 14:47

Také hůře zapadam. Nejsem totiž extrovertní tip. Myslím že bys měla upustit od myšlenek že se ztrapnis něčím co řekneš. Spíš působí divne jak se hlidáš a jak neříkáš co si myslíš. Lidi pak asi nevědí co od tebe čekat, je lepší být jiná, svá a nestydět se za to, než nebýt nijaka, protože tak tu spřízněnou duši nikdy nenajdeš. Smát se za to co kdo řekne s tím lidi přestávají tak na základní škole. Dospělí se určitě nesmějí, maximálně se nekamarádí. Tak zkus se přestat za sebe stydět. Určitě jsi fajn holka taková jaká jsi a komu se to nelíbi ať si trne, nemusíš být kamarádka s každým přeci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 14:52
@kristyn.g píše:
Také hůře zapadam. Nejsem totiž extrovertní tip. Myslím že bys měla upustit od myšlenek že se ztrapnis něčím co řekneš. Spíš působí divne jak se hlidáš a jak neříkáš co si myslíš. Lidi pak asi nevědí co od tebe čekat, je lepší být jiná, svá a nestydět se za to, než nebýt nijaka, protože tak tu spřízněnou duši nikdy nenajdeš. Smát se za to co kdo řekne s tím lidi přestávají tak na základní škole. Dospělí se určitě nesmějí, maximálně se nekamarádí. Tak zkus se přestat za sebe stydět. Určitě jsi fajn holka taková jaká jsi a komu se to nelíbi ať si trne, nemusíš být kamarádka s každým přeci

Já mám dojem, že i dospělý se smějí, akorát ne tak okatě, ale jde to z nich cítit.

Bebuše
Echt Kelišová 7997 příspěvků 08.01.19 14:54

Většinou je ten problém v tom strachu. Nedokážu si představit co by z tebe muselo vypadnout, aby to byl opravdu trapas (ne jen tvůj pocit). Když se ostatní smějí, neber to osobně, třeba jsi prostě jen vtipná ;) Hlídat si úzkostlivě svojí bublinu taky není zrovna posilovač zapadnutí do kolektivu. Každá skupinka má něco společného, je jen na tvém zvážení jak moc zrovna o tuto skupinu stojíš ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >