V kolik hodin chodí spát vaše děti ve věku 2,5 roku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
94
23.11.19 22:40

V kolik hodin chodi spat vaše děti ve věku 2,5 roku?

Zdravím,

náš skoro 2,5 lety syn chodí spát az kolem 10 hodiny večer a dneska mi manžel říká, že by měl chodit spát, jak se říká, po večerníčku. Vůbec mě nenapadlo to nějak řešit a tak se ptám, jak chodí vaše děti spát? Zhruba ve stejném věku myslím. Ještě bych dodala, že po obědě chodí stále spát, ale už ho vzbouzim po hodině až hodině a čtvrt, aby šel právě večer spát. To je taky další otázka, jestli mám už vynechat spánek po obědě nebo ne? Po obědě chodi spát, žádný problémy nedělá a usíná téměř ihned, ale večer vždycky lítá jako šus a dělá kraviny. Co myslíte? Ještě ke všemu mám doma 3 mesicni miminko a po obědě mi oba spinkaji a já si jdu na tu hodinku taky zdrimnout, po nočním vstávání jsem vždycky vyřízena, tak se mi na jednu stranu nechce rušit spánek toho staršího syna, abych o ten spánek taky nebyla ošizená :lol:

Tak poraďte :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1497
23.11.19 22:42

V 10??? vždyť jde i o tvou pohodu a klid, takže nejdéle v 7

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
23.11.19 22:44
@evulinda79 píše:
V 10??? vždyť jde i o tvou pohodu a klid, takže nejdéle v 7

No tak já stejnak do těch 10 jsem vzhůru s mladším, tak mi to nepřišlo nějak divný a že bych to měla řešit. Myslela jsem, že až bude před skolkou, tak to začnu teprve řešit no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375

Mě chodí spát 2,5-letá v osm spolu s pětiletou a po obědě taky spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218

Žádnou univerzální odpověď tu nenajdete, každé dítě je jinak spavé. Moje od dvou let začaly protestovat po o, ale pak spaly klidně 3 hodiny. Nejpozději v 15h jsem budila a večer zahánim v osm, vylézaly cca do devíti. Ted během roku oba spí ve školce, tak chodí v osm a do půl deváté spí i večer. Jsou ko :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1544

Syn tedy už nespí odpoledne a tak zalehne do 8 hodin..i když by ještě vydržel.
Není to tak dlouho, co ještě chodil spát odpoledne 12-13:30 a večer pak zalehl kolem 9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3299
23.11.19 22:46

@Barušenko jestli vám to tak vyhovuje :nevim: až začne chodit do školky a bude muset ráno vstávat, tak se to změní. Mám mladší, dávám spát kolem 8h, máme pak večer pro sebe 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
23.11.19 22:47

Tak ja jsem prvního syna mela podle učebnice, tabulek a řeči babiček opravdu nauceneho na spaní po večerníčků. U dcery to samé. Až teď u třetího dítěte jsem dělám všechno opačne. Chodí spat v těch 10 :mrgreen: a je to úžasné až teď si to fakt užívám. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
23.11.19 22:50

@Barušenko Pokud syn spal v poledne cca hodinu, tak usina max. ve 20hod. Kdyz usne pozdeji, je schopen usnout ve 22-23hod. Mam vypozorovano, ze potrebuje byt vzhuru min 5,5hod. Kdyz neusne vubec, je odpoledne protivny, ale v 16hod uz ho spat nedam. Usina pak kolem 19.30. Starsi syn to mel podobne. Pokud odpoledne spal, vecer byl dlouho vzhuru. Manzelovi bych rekla, at ho po Vecernicku klidne uspi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
23.11.19 22:57

Naše děti mají 7 a 2 a chodí spát mezi půl 8 a 8. Starší o víkendu nechám třeba do půl 9. Chceme mít s manželem také někdy chvilku klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3204
23.11.19 22:59

Tak dcera chodila do postele ve 21.00, ale usínala kolem půl desátý, desátý. Pak od tří let vstávala v 7 hodin ráno do školky. Teď je jí 6 let, synovi jsou 3 roky, vstávají v 6 hodin, takže je do postele posílám ve 20.00. Dcera už po obědě nespí, chodí do školy, ve školce i v pěti letech většinou spala. Syn po obědě spí, ale večer v těch osm neusne, zlobí v posteli ještě kolem půl desátý. O víkendu chodí spát kolem 22.00 a syn ještě před chvílí halekal z postele. Jinak po obědě dáváme spát, zhruba na dvě hodiny. Manžel taky, že nebudeme dávat, že večer nechce spát. TAk jsme to zkusili, nedat ho spát a kolem čtvrtý odpadl skoro za pochodu a spal do šesti, takže večer stejně zlobil. Takže dáváme po obědě spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
23.11.19 23:06

@Barušenko cca od 2 let ve 22. Jsou i 3, 5 a drzim to dosud. Nam to vyhovuje. Vstavat v sest fakt nehodlam. Po obede preatala v tech dvou letech spat. Vstava rano mezi 7-10:30, jak kdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
23.11.19 23:19

Dcery mi az do nastupu do skolky chodily spat tak nejak v tech 22h, byla jsem doma, uzivala jsem si, ze si rano prispime (vstavaly tak v 9-10h, poobede sloficek… Takze jsem to neresila, vecer byly hodne. A pak s nastupem do skolky zacaly normalne chodit spat nejpozdeji v osm, vstavacka o pul sedme.

Ted mam syna, necele tri roky, pres den prestal spat, vstava s dcerami do skoly a stejne v 19h neni ani zdaleka unaveny. Chodi spat tak okolo 21h. Dnes treba vyjimecne usnul po obede, ze jsme cele dopoledne chodili po meste a jeste ted je stale vzhuru :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
23.11.19 23:21
@Barušenko píše:
Zdravím,

náš skoro 2,5 lety syn chodí spát az kolem 10 hodiny večer a dneska mi manžel říká, že by měl chodit spát, jak se říká, po večerníčku. Vůbec mě nenapadlo to nějak řešit a tak se ptám, jak chodí vaše děti spát? Zhruba ve stejném věku myslím. Ještě bych dodala, že po obědě chodí stále spát, ale už ho vzbouzim po hodině až hodině a čtvrt, aby šel právě večer spát. To je taky další otázka, jestli mám už vynechat spánek po obědě nebo ne? Po obědě chodi spát, žádný problémy nedělá a usíná téměř ihned, ale večer vždycky lítá jako šus a dělá kraviny. Co myslíte? Ještě ke všemu mám doma 3 mesicni miminko a po obědě mi oba spinkaji a já si jdu na tu hodinku taky zdrimnout, po nočním vstávání jsem vždycky vyřízena, tak se mi na jednu stranu nechce rušit spánek toho staršího syna, abych o ten spánek taky nebyla ošizená :lol:

Tak poraďte :D

mam podobny problem. Dcera 3 roky, davame spat vecer v 8:30, ale v posledni dobe usina stejne az nekdy po 9:30. Sice lezi v posteli, ale nespi a vyleza ven pod zaminkou, ze potrebuje curat a podobne. Cekam druhe a poledni spanek se mi rusit nechce, presne z duvodu toho, ze to budu potrebovat. Ale nevim no, jak to cele bude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6259
23.11.19 23:25

2leta dnes stále ještě nespí. Ale ja mam nespave děti. Spi ještě hodinku odpoledne, většinou usne večer do jedenácti, no ale ne pokaždé. Vstává mezi 6 a 7 ráno. V noci se budi hodně často. Takže po večerníčku je u nás sci-fi. Dělej jak vám vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat