V kolik hodin dávat zeleninový příkrm?

55
23.6.20 08:23

V kolik hodin dávat zeleninový příkrm?

Ahoj, dcera má 4 měsíce a chceme začít přikrmovat, ale nějak mi to nevychází časově. Dcera se budí v 8 ráno a dostane první dávku mléka, o další si řekne mezi půl 11 a 11, pak většinou spí až do 14.00, tak teď nevím kdy jí ten “oběd” mám dát. Když to budu dělat podle příruček kde je psáno snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, vychází mi to na 14.00 ale není to na oběd moc pozdě? :think: a dávat oběd hned po snídani a vynechat svačinu mi přijde jako blbost :think: budit dceru taky nepřichází v úvahu protože pokud si sama neřekne že má hlad tak jíst nechce, má to tak už od miminka, i když jsem se ji snažila budit na kojení tak si stejně jela podle sebe :D takže moje otázka zní, nevadí že dostane “oběd” až odpoledne, když všude čtu že má být kolem 12?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8595
23.6.20 08:26

Nám říkal doktor mezi 11. a 14.hodinou. Záleží i na tom kdy dítě vstává. Píšeš v 8,to mi ta 14.pozdě nepřijde. Já dávám mezi 11. a 12., ale děti mi vstávají před šestou. Hlavně bych to tak nehrotila, i kdyby si jednou přispala do půl třetí, tak se holt nají později :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
23.6.20 08:28
@Ariane píše:
Ahoj, dcera má 4 měsíce a chceme začít přikrmovat, ale nějak mi to nevychází časově. Dcera se budí v 8 ráno a dostane první dávku mléka, o další si řekne mezi půl 11 a 11, pak většinou spí až do 14.00, tak teď nevím kdy jí ten “oběd” mám dát. Když to budu dělat podle příruček kde je psáno snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, vychází mi to na 14.00 ale není to na oběd moc pozdě? :think: a dávat oběd hned po snídani a vynechat svačinu mi přijde jako blbost :think: budit dceru taky nepřichází v úvahu protože pokud si sama neřekne že má hlad tak jíst nechce, má to tak už od miminka, i když jsem se ji snažila budit na kojení tak si stejně jela podle sebe :D takže moje otázka zní, nevadí že dostane “oběd” až odpoledne, když všude čtu že má být kolem 12?

To je mysleno vazne? 8o
Radsi prestan cist. Tak kdyz pres obed spi, tak ji ho das, az se vzbudi, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
23.6.20 08:39

Do ted (je mu 15 mesicu) davam obed nekdy v 11, nekdy ve 3 :nevim: zalezi, jestli pred spanim vypada, ze je jeste schopny ho snist. Kdyz vypada, ze by toho moc nesnedl, dostane jogurt a obed dostane, az se vyspi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
23.6.20 08:43

Já třeba dětem (když už teda byli o chlup starší) dávala během dopoledne polévku, pak šli spát a až po spaní (také cca kolem té 14 hod) pak hlavní jídlo. Vždyť je to přeci úplně jedno, udělejte to tak, jak vám to bude vyhovovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
23.6.20 08:47

Podle mě lepší po spaní, ať má na to energii. Tak v tech 14:00 cca no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5014
23.6.20 08:48

Moc to řešíš, za měsíc ti dítě může vstávat a chodit spát přes den v úplně jiné časy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
23.6.20 09:12

Taky občas dávám dopoledne polívku, jde spát a pak až má druhý jídlo. Vůbec to neřeš. Jak bude růst tak se spánek bude měnit, zkracovat a pak budeš dávat oběd na 12 :) vůbec to neřeš. Začni dávat až se vyspi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
23.6.20 09:16

Ideálně bych dávala, když je dítě vzhůru. Spící by se mohlo blbě krmit. Víc bych absolutne neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44012
23.6.20 09:53

A není to náhodou jedno, kdy dítě jí? Prostě jedno mlíko postupně nahrazuješ jídlem. U nás to třeba byla odpolední svačina, takže někdy kolem 4. hodiny začal jíst ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
23.6.20 10:04

Takže zkusím krmit po spaní, díky za rady :) potrebovala jsem slyšet i od jiných že to není moc pozdě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
23.6.20 11:38

I když ji dáš příkrm o půl 11 nebo v 11. Nebo až v těch 14h tak ani jedním nic nezkazis :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
23.6.20 12:14

Dej spíš na vlastní instinkt než příručky, ale chápu že na začátku je to těžké… malé je skoro 15 měsíců a svačinky má jen někdy, podle toho jestli má hlad. Je ještě dopo i odpo kojená na usnuti (i přes mé úsilí o odstavení), takže to prostě neřeším. Má velké snídaně, obědy i večeře. A je hodně režimová, vždy jíme ve stejný čas, vlastně už od 6 měsíce, kdy jsme najeli na BLW.

Co tahle počkat s příkrmy ještě měsíc? To už se ten spánek může posunout, aby vám ten oběd lépe vycházel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
23.6.20 12:39

Jako nevim, kdyz to tak pozoruju..
Tak na to, ze mam prvni dite jsem asi zdravy salamista.. Tak nejak vse dodrzuju, ale po svym. Nenapadlo by me tohle hrotit, navic vytrestene ne netu.
Mala ma 9 mesicu, obed miva vetsinou mezi 11-12:00 hod, nekdy i dyl.. Zalezi co vse ten den basti, jestli jsme dopoledne venku, a taky co jeji rostouci zuby… Proste podle okolnosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12984
24.6.20 05:52

@Ariane jsou ji 4.mesice, tak zatim neres svaciny atd. To se vsechno upraví ten spanek.
Jelikoz mleko vyzaduje pred spanim, tak ji dej obed po probuzení. Ted je to opadvu jedno.
Az nebude tolikrat pres den spat, tak si to zrezirujes „podle prirucky“. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama