V kolik hodin jaké jídlo u 6měsíčního mimča

1278
4.8.13 22:41

v kolik hodin jake jidlo u 6m mimca

Ahoj holky, hcci se zeptat, mam 6m mimco a ted si lamu hlavu nad tim jak upravit jidelnicek s prichodem prikrmu..nejak mi tam nevychazi dopoledni svaca

davam CCA
(pres noc se obvykle ve 3.30 napije mlika)
snidane - mliko - v 8.00
obed - zelenina/maso - 11.00
svacina - mliko (pozdeji ovoce) 14.00
vecere - mliko 17.00
2.vecere - kase 19.30 ( - 20.00)

jenze ted jak se zlomil pul rok, tak se zacal budit trochu jinac, chce jist treba uz v 7, v pul 8 rano a to mi to pak nevychazi a navic asi neni dobry nemit dopo svacinu ale rovnou obed ne??nechtela jsem obedvat az po 12ty treba ve dve, ale asi budem muset..neni to blby?? :D asi je to materska demence nebo nevyspani, ale ted fakt nevim :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
4.8.13 22:43

Odjakživa jedu schéma snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, první svačina ovoce, druhá svačina mléčná (mléko/jogurt). Jsem v tomto ohledu pěkná konzerva :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
4.8.13 22:46
@Gladys píše:
Odjakživa jedu schéma snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, první svačina ovoce, druhá svačina mléčná (mléko/jogurt). Jsem v tomto ohledu pěkná konzerva :oops:

tak to jsme dvě, přesně takhle jsem to jela u obou dětí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
4.8.13 22:47

Mě dopolední svačina taky nevychází - ani u jednoho dítěte… Pokud ji násilím zařadím, dítko stejně vyblije, takže u nás stíhám jen 4 jídla, malá spí celou noc… Odpolední svačina je ovocná… Obě mé děti žijí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
_Kaczenkaa_
4.8.13 22:49

Tak dáš v 7, v 10 svačinu a mezi 12 -13 oběd, ne? Není to jedno v kolik ten oběd bude? Jako jestli ve 12,nebo v půl 1 třeba? Já nějakou takvouhle přesnou organizaci s malou neznám, řídím se podle toho jak má hlad, jednou dávám oběd v půl 12,jindy třeba v 1… :nevim: Přesně jak píše Gladys, jedu snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře…

• Nahlásit
  • Citovat
31603
4.8.13 22:51

A co se časování týká, tak u nás svačina vychází mezi 10. a 11., dřív moc nemají hlad, pak jdou všichni spát, oběd je mezi 13:30-14, svačina kolem 17 a pak večeře mezi 7-8, přičemž mimino dostává mlíko do postele a usíná při něm.
Svačinky dělám menší, je to koneckonců svačina, ne hlavní chod, takže bohatě stačí tak 100g, vyjímka je teď ve vedrech, kjdy se naopak ze svačiny stává spíš hlavní chod a oběd a večeře jsou podružné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
4.8.13 22:52

@Gladys A můžu se zeptat, jak to máš časově? V noci se na jídlo nebudíte? :think:
Já už si to taky tak nějak promýšlím dopředu, ale ještě máme chvilku čas. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
4.8.13 22:52

@Gladys Tak jsi byla rychlejší. :kytka: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.13 22:57

@triada ne, je na UM a má skoro 9M, takže v noci nebaští, nebo lépe řečeno, jí až nad ránem - budí se cca v 5 kaděním :cert: A pokud chci, aby ještě spal, tak ho přebalím, strčím mu flašku s mlíkem a mizím. V noci se občas vzbudí na vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
4.8.13 22:59

U nás to bylo taky tak nějak podobně, snídaně v 7, kolem 10 svačina, ve 13h oběd, v 15-16 svačina a v 19 večeře. Dcera spala od 3m celou noc, kluk se budil do 18m 1× za noc, vypil 330ml mlíka a spal dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
4.8.13 22:59

No u nas je docela rezim takhle a malej na nej byl doted v pohode zvyklej a presne na cas hctel jist i spat, ale poslednich par dni ma zacal pripadat vecer uz dost unavenej u kase, tak jsem mu chtela vecerku soupnout z 20.00 na pul osmou (jist a pak spat) a tim se nam to cely rozhodilo prave..no v noci se nebudil pet mesicu a pak zacal vetsinou ve 3.30 se vzbudi na mliko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
4.8.13 23:02

Jí ráno nějak kolem 4 (když se vzbudí), pak kolem osmý snídani (mlíko), kolem půl jedenáctý svačinu (ovoce), obědvá až po nás, takže kolem jedný - max půl druhý, další svačina je mlíko (začínám jogurt) kolem půl pátý a před spaním v osm mlíko (kaši nechce). Když se nevzbudí, tak stejně, jen má o to mlíko ve 4 míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
4.8.13 23:03

@mattez malá taky nevstávala a začala a pamatuju si, že tak to měl i kluk, když byl mimino. Vydrželo mu to vstávání pak až do roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
@mattez píše:
No u nas je docela rezim takhle a malej na nej byl doted v pohode zvyklej a presne na cas hctel jist i spat, ale poslednich par dni ma zacal pripadat vecer uz dost unavenej u kase, tak jsem mu chtela vecerku soupnout z 20.00 na pul osmou (jist a pak spat) a tim se nam to cely rozhodilo prave..no v noci se nebudil pet mesicu a pak zacal vetsinou ve 3.30 se vzbudi na mliko

to může být jen žízní, je vedro, zkoušela jsi nabídnout vodu? U nás se vychlemtá klidně flaška vody, je na ni zvyklý, takže pije ochotně, zjevně má žízeň. Přijde mi to lepší než dělat vysloveně v noci jídlo, předpokládám, že s chladnějším počasím potřeba pít odpadne, ale zvyk na mlíko může přetrvat dlouho, protože mlíko je chuťově mnohem zajímavější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970

@Gladys A od kolika měsíců je takhle celou noc bez jídla? Já jsem teď ještě kvůli malýmu vzhůru, abych mu dala ještě jednou jíst, teď s jídlem zlobí, asi mu rostou zuby..On by jako vydržel do rána, jedl v osm, ale myslim, že to zase neni dobrý pro jeho žaludek, aby byl celou noc hladovej..je přece jen ještě docela malej. Většinou mu dávám jíst taky ráno v pět, když vstává přítel do práce. Devět hodin bez jídla mi přijde na tříměsíčního dost, co myslíš? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama