V kolika letech je “normální” otěhotnět ? Dnešní doba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 08:31
V kolika letech je “normální” otěhotnět ? Dnešní doba

Nedávno jsem se postavila na svoje vlastní nohy bez maminky a ani sem se nestihla rozkoukat a najednou jsou všichni kolem mě těhotné?
Spousta spolužácek ze zakladky, střední jsou těhotné nebo už prodily a to jim je i méně než mě (mám 20) :think: některé už sou dokonce zasnoubené. A stále přibývají další a další..
To je teď jako IN? :roll: já myslela ze to bylo In za dob moji mamky :D
Najednou si připadám jak kdybych byla opozdena nebo co.. a to sem nestihla ani ještě dodělat školu kterou chci mít a táta už naznačuje že chce bejt taky děda.
Ano, chci dítě brzo, ale až budeme ve vlastním domečku. Jenže vše kolem nás ovlivňuje a nevím jak se mám ubránit :lol: (třeba tento trend je jen v mě blízkosti a já mám na takové lidi štěstí a pokud ne tak bych byla rada za diskuzi na toto tema ) :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineKlopotkova
Echt Kelišová 8239 příspěvků 13.11.18 08:34

Nejideálnější věk je 25 - 28 let - z hlediska biologického.
Myslím ale, že je to na dnešní dobu celkem brzy.

skorotehotna
Kecalka 322 příspěvků 13.11.18 08:35

Definuj pojem normální :)

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 13.11.18 08:36

Otehotnela jsem ve 24, porodila ve 25. Pro me akorat. Nebylo uz na co cekat.

Rive
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 13.11.18 08:37

Pochybuju, ze je to IN, proste jednu dobu to bylo tak, ze se deti rodily spise kolem 30 a ted se to vraci k tomu, ze se rodi drive.

Nikdy me nenapadlo resit, v kolika kdo ma kolem me deti.

ntkv
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 08:37

Sociální bublina, me je 36, dítě mám 7lete, jsem tak na středu svých vrstevnic. Většina má mladší děti. Ale kdyby mi bylo znovu 20. Rodila bych brzy a mela děti třeba 4 8)

Dolishady
Povídálka 24 příspěvků 13.11.18 08:38

@skorotehotna takovej ten věk kdy není trapný jít na gyndu ze si těhotná

Kikulele
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 13.11.18 08:39

Nevím kolem Me je to hodně různorodé Me je 27, o miminko jsme se snažili od mojich 21let. A museli sme podstoupit umele oplodnění aby se nám sen splnil. Mam stejně stare kamarádky bez detne ale i s podobě starema detma jako mam já (malá má za týden 4mesice),i mladší než já se 4letyma prckama. A naopak strsi které bud děti nechtějí vůbec a nebo nemají s partner,a nebo říkají že ještě není správný čas. :nevim:

terien
Echt Kelišová 8382 příspěvků 13.11.18 08:39

Taky jsem si všimla že se to zase vrací. Za mě je to totální kravina pořizovat si dítě ve 20, ideální je to tak od 26 řekla bych.

Tyna-Terezka
Povídálka 20 příspěvků 13.11.18 08:40

Nevím proč, ale teď to tak opravdu je :nevim: všichni kolem mě chystají svatbu a každej je těhotnej, nebo už porodil. Sama mám 22 a mám skoro 2 roky stará dvojčata. Ze začátku jsem si sama řikála, že to je brzo, že budeme za blázny. :think: :D ale neprijde mi to tak, opravdu hodně kamarádek -co jsou i o dost mladší než já, tak čekají miminka (plánovaně) takže se to asi pomalu začíná vracet :nevim:

andelka83
Generální žvanilka 20146 příspěvků 13.11.18 08:41

Podle mě dobrý věk je kdykoliv mezi aspoň dodělanou SŠ ( ideálně plus nějaká praxe) a cca 40 lety. Takže zhruba obligátní a vždy běžné rozmezí 20-40.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 08:41

@terien tak aspoň nejsem jediná kdo si toho všiml :D

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 13.11.18 08:42

Normální je porodit když máš partnera (ideálně manžela) máte kde bydlet a znáte se už nějakou dobu a můžete vědět co od sebe očekávat.

Věk 20_40 let

hesnom
Kecalka 160 příspěvků 13.11.18 08:43

Já jsem poprvé těhotná a je mi 28 let. Ale taky hodně záleží na okolnostech. Já třeba studovala vysokou školu do 24, pak si našla práci, chtěla jsem si trošku užít, něco našetřit, vdát se. To se mi vše splnilo. Teď jsme si koupili s manželem byt a čekáme přírustek do rodiny. Určitě chci 2 děti, druhé tudíž budu mít po 30 (manželovi je 36).
Kamarádka VŠ nestudovala, vdala se ve 22 a ve 25 měla dítě, teď už má druhé… proč ne.. já se na to necítila v tom věku.
Další kamarádky třeba ani děti nemají ani partnera, některé ano… to je hrozně individuální. A ano kolem mých 20 taky už spolužačky ze základky nebo střední měly děti…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 08:44

Za mě je lepší mít dítě dříve než později.27let,4děti zatím :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >