V kolika letech jsou děti v pohodě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabinkaCh
Závislačka 3681 příspěvků 21.07.19 22:03
V kolika letech jsou děti v pohodě?

Ahoj. Abych upřesnila dotaz. V jakém věku vaše dítě bylo takové, že např: bylo mu fuk, že jdete pryč ( třeba nakoupit) nechtělo jít za každou cenu s vámi. Bylo třeba hoďku samo v pokoji, kde si třeba četlo, poslouchalo hudbu.Bylo mu jedno, že chcete třeba na 3 dny odjet a ono bude doma s babičkou nebo dědou. Snad chápete můj dotaz. Ptám se proto, že na tohle období už čekááám :mrgreen: :pankac:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12702 příspěvků 21.07.19 22:06

Cca kolem pěti let. Syn je ve svých osmi doma klidně sám půl dne. Ale hodně záleží na povaze dítěte.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 21.07.19 22:07

Je to hodně individuální. Já bych klidně od roka šla s kýmkoliv, kdo si se mnou povídal. Byla jsem ve čtyřech letech sama 4 měsíce na infekčním v nemocnici, rodiče jsem viděla tak jednou týdně přes sklo. Kamarádka měla ještě v deseti problém být bez maminky.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 21.07.19 22:12

Tak u nás taky čekám, kdy to přijde. Kluci 6 a 3 a kousek a štěnice neskutečný. Si nezajdu bez nich skoro ani na záchod. Čekám a doufám. :dance:

Monchichik
Echt Kelišová 9412 příspěvků 21.07.19 22:13

Tak to je fakt o povaze dítěte. Ten náš poslední byl doma sám až tak kolem 11 let, prostě se bál být doma sám. A hlídací babičky nemáme, takže nehrozilo, aby někde spal. U mojí ségry jo, tam byly další děti, ale taky až když mu bylo kolem 7 let.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54391 příspěvků 21.07.19 22:19
@GabinkaCh píše:
Ahoj. Abych upřesnila dotaz. V jakém věku vaše dítě bylo takové, že např: bylo mu fuk, že jdete pryč ( třeba nakoupit) nechtělo jít za každou cenu s vámi. Bylo třeba hoďku samo v pokoji, kde si třeba četlo, poslouchalo hudbu.Bylo mu jedno, že chcete třeba na 3 dny odjet a ono bude doma s babičkou nebo dědou. Snad chápete můj dotaz. Ptám se proto, že na tohle období už čekááám :mrgreen: :pankac:

no, hodku samo v pokoji, to není ani ted pravidlem, je jim 6 a 8, ale semtam se poštěstí. U babičky byly v poho klidně už v roce a půl. A nakoupit, no to zase, podle rozpoložení, semtam to šlo tak ve 4 letech, ale nadšení nebyly, ale tak od těch 5-6 uplně s klidem.

Jana206
Nadpozemská drbna 28323 příspěvků 21.07.19 22:21

Hodně záleží na povaze dítěte. Pokud mají být splněny všechny podmínky, tak až ve školním věku.

Petra274
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 21.07.19 22:23

U babičky spí běžně oba přibližně od tří let. První zůstal sám doma v osmi letech asi hodinu. Dcera je připíňák a v pěti letech je neodložitelná (má maminkovské období)

Ijen
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 21.07.19 22:26

Tak cca kdyz bylo mladsimu 5.

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 21.07.19 22:31

Jak které :think: Počítej 5 - 8 let

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 21.07.19 22:49

Dcera jezdi k nasim pres vikend 1× mesicne od roka… tenhle i minuly rok s nimi byla tyden na dovce. Domu nechtela. Kazdopadne nechat samotnou - zalezi jak bude vyspela. Nekdo je schopnej podpalit barak i v 10 letech a to si jen bude chtit uvarit caj :nevim: :lol:

marg
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 21.07.19 22:56

Babička v pohodě od malička, neřešila jsem, šoupla, dítěti to bylo/je stále jedno (aneb neptam se jí na názor). Samotná doma by doma nebyla za nic na světě (5,5 let) a kdy to přijde, to netuším…To, že si zaleze a nevím o ní a nic po mě chvilku nechce, tak cca od 5 let.

mamina89
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 21.07.19 23:10

Je to fakt individuální. Memu synovi je jedno s kým je. Vždycky bylo. Budou mu 4 roky. A jestli ho hlídá babička, děda, tatínek nebo sousedka je mu fuk. Hlavně, když jsou tam hračky a zábava :lol: :think: no a v pokoji si hraje sám od doby, co šel do školky. Takže cca od třech let. Jsou chvíle, když už tam Vydří třeba půl hodiny i déle a staví lego Duplo ;)

Příspěvek upraven 21.07.19 v 23:11

Slečna Ferka
Extra třída :D 10376 příspěvků 21.07.19 23:11

@GabinkaCh Záleží na dítěti. Na týden na tábor odjela dcera v necelých pěti, jít do obchodu mě nechala taky tak. Přespat u někoho na hlídání by bývala zvládla už odmala, ale nikdo ji nechtěl. Poprvé na noc, že jsem tam nebyla já ani manžel, byla ve třech letech, kdy si ji vzala babička.

Jinak ale obecně si myslím, že ten důvod, proč je tak v pohodě, je, že do tří let byla skoro nonstop s mužem nebo se mnou. Maximálně jsem třeba jela na nákup, od dvou let chodila do školičky dva dny v týdnu, ale v zásadě jinak měla rodiče furt k ruce. Díky tomu ví, že jsme pořád poblíž, a dobře snášela delší odloučení. (Moje teorie.)

Jo a hraní sama v pokoji, to je výjimka dodnes. Pro ni je základ komunikace, takže skoro vždcky bude radši trdlovat se mnou, než by si v pokoji četla nebo tvořila. A i ta hodinka začala třeba někdy v šesti… Naopak jiné děti se umějí zabavit odmala.

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 22.07.19 01:00
@GabinkaCh píše:
Ahoj. Abych upřesnila dotaz. V jakém věku vaše dítě bylo takové, že např: bylo mu fuk, že jdete pryč ( třeba nakoupit) nechtělo jít za každou cenu s vámi. Bylo třeba hoďku samo v pokoji, kde si třeba četlo, poslouchalo hudbu.Bylo mu jedno, že chcete třeba na 3 dny odjet a ono bude doma s babičkou nebo dědou. Snad chápete můj dotaz. Ptám se proto, že na tohle období už čekááám :mrgreen: :pankac:

Také na to čekám, vypadá to ale, že toto období je zatím v nedohlednu. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama