V kolika letech jste daly své dítě do školky?

122
4.2.21 13:03

V kolika letech jste daly své dítě do školky

Ahoj, syn měl v prosinci 3 roky a nás by měl čekat na jaře zápis do školky. Nastoupil by tedy v září ve 3 letech a 9 měsících. Jsem teď na RD s dcerkou a 1.července se má narodit 3.miminko. Takže syn by do školky nutně nemusel. Bojím se, ať mi pak nenosí domů nemoci. Zase na druhou stranu si říkám, kdybychom šli k zápisu až za rok, jestli už nebude pozdě a nebude se s náma už nudit, kdyby nastoupil vlastně až skoro v 5 letech.
V kolika letech nastoupily vaše děti do školky, když jste byly na RD ještě s mladším dítětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16660
4.2.21 13:05

Mám děti necelé tři roky od sebe. První rok, čili v těch čerstvých 3 letech mi první dítě do školky kvůli kapacitě nevzali, takže chodil do soukromé jen tak na 2 dopolka týdně, následující rok už šel naplno, ale většinou jsem ho brala po obědě. Nemoci tahal, ale mladší dítě to chytalo minimálně a naopak mi přijde zpětně (už jim je 8,5 a 6 let), že má mladší mnohem lepší imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9038
4.2.21 13:12

Mám děti podobně jako ty, nejstarší šel ve 4 letech (doma 2.5 prostřední a mimino), je to samozřejmě složitější než kdybys ho měla doma- ranní vypravování, vyzvedávání (my po obědě), ale určitě mu to hodně dalo a odpocinul si od séger :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
4.2.21 13:15

Zhruba v 1 roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8903
4.2.21 13:16

Starší šla do státní školky právě v těch 4 letech a 9 měsících, a ten rok předtím chodila na 2-3 dopoledne do soukromé miniškolky. Nemoci odtamtud netahala, trošku si zvykla na režim a děti a zároveň jsem si ji užila i doma ;) Mladší už šla „chudák“ v necelých 3 letech, šla jsem do práce. Ale měla tam ségru, tak to nesla dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
4.2.21 13:18

Syn mel bez mesice 3 roky, kdyz nastoupil do miniskolky na dopoledne. Mladsi mel v te dobe asi 3 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
4.2.21 13:23

Ve 2,5 na dvě dopoledne v týdnu do miniskolky, v čerstvých třech pak do běžné školky. Líbilo se jí tam, přišlo mi to lepší, než aby byla doma celý den.

Druhé dítě podobně, akorát v té miniskolce byl třikrát, pak přišla korona. Taktéž se mu ve školce líbí. Obě děti zapírají, když mají rýmu, protože chtějí do školky.

Já bych ho dala, pokud by vám to nevyhovovalo, tak to můžeš vždycky zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
4.2.21 13:25

Moje děti půjdou od září celodenně do dětské skupiny, budou mít 3 a 2, musím bohužel do práce. Teď chodí dcerka na dva dny v týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
4.2.21 13:27

Ve dvou a čtvrt do soukromé miniškolky. Ve třech a čtvrt šel do státní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 13:30

Já jsem považována za matku, co se chce zbavit dítěte, když ho chci dát v 3,5 letech :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
336
4.2.21 13:34

Máme to úplně stejně jako vy. Dcera prosincová (2016) takže do skolky šla letos v září, 3 roky a 9 měsíců. Jsem rada, za mě ideální. O rok před tím bych ji nedala i kdyby mi ji do skolky vzali :D Koncem srpna (2019) se narodil mladší braska, takže jsem si ji nechala ten rok doma a šla až v těch necelých 4 letech. Spis už jsem ted dopředu vystresovana ze kluka budu dávat v rovných 3, abych mohla do práce 8o :D Ja bych byt tebou určitě k zápisu šla! Nejstarší bude spokojený v kolektivu a můžeš vyzvedavat po obědě, to dopoledne hrozně prospěje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12184
4.2.21 13:35

Ve 2 letech a 9 měsících šel do státní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6021
4.2.21 13:36

První půjde do státní tak ve 2 a půl -3r na dvě hodinky třeba.. si pohrát, uvidíme jak to půjde. Jinak manželův brácha nechodí ani v 5 a půl letech, a děti mu sakra chybí. Nemá žádný kontakt z dětmi. 3r a 9m mi přijde akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
4.2.21 13:38
@Daisyy1995 píše:
Ahoj, syn měl v prosinci 3 roky a nás by měl čekat na jaře zápis do školky. Nastoupil by tedy v září ve 3 letech a 9 měsících. Jsem teď na RD s dcerkou a 1.července se má narodit 3.miminko. Takže syn by do školky nutně nemusel. Bojím se, ať mi pak nenosí domů nemoci. Zase na druhou stranu si říkám, kdybychom šli k zápisu až za rok, jestli už nebude pozdě a nebude se s náma už nudit, kdyby nastoupil vlastně až skoro v 5 letech.
V kolika letech nastoupily vaše děti do školky, když jste byly na RD ještě s mladším dítětem?

Krátce po narození mladšího, tj. v cca 2,5 letech - do soukromé školičky na 2 dopoledne v týdnu, i se spaním (na odpoledne) cca o rok později.

V tomto Ti stejně žádné rady ostatních nepomohou, musíš se řídit svým dítětem - některé je na školku připravené (i natěšené) velmi brzo, jiné třeba až jako předškolák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5329
4.2.21 13:39

Jako furt koukat, co bude bavit mimina, to bude pro něj za trest. Určitě bych ho do školky dala. Máš doma ještě další dvě, ty vado. Jinak můj šel v necelých 3, holka až po 4. roce, protože je postižená a netroufla jsem si to. Nejmladší půjde ve 3. Kdyby to byl brut maminčák, co by řval, počůrával se a celkově byl PM pozadu, tak bych nedala. Ale zdravé dítě ano :palec: 3 a 9m je naprosto v pohodě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat