V kolika letech jste měly čtvrté dítě?

17.11.19 19:13

V kolika letech jste měly čtvrté dítě?

Ahoj, otázka je jasná - v kolika letech jste měly 4. dítě a proč jste se pro něj rozhodly? U nás jsou zatím tři, manžel v poslední době často mluví o 4. Nejmladší má 5 let, jsem úspěšně 3 roky v práci, vše je zaběhnuté doma i v práci a přiznám se, že mně se už úplně do čtvrtého nechce. Zase ale kvůli věku (39 let) tuším, že je to moje poslední šance…Bylo případně 4. těhotenství nějak komplikované, težké? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

17.11.19 19:17

34, ne úplně plánovaně (teda plán byl, ale později), komplikace žádné, porod rychlý, jen jsem ztloustla mnohem víc než u předchozích… a ještě neshodila :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2154
17.11.19 19:23

Teď jsem ve 20 TT. čtvrtého těhotenství, když půjde všechno dobře, budu rodit ve 34 letech. Ostatní děti jsem měla v 25,26 a 32 letech se stejným partnerem. Čtvrté miminko k nam přišlo tak nějak samo, otehotneni přes ochranu jsem nikdy nevěřila, ale asi jsme něco udělali špatně, no. Plánované nebylo, ale všichni se těšíme. Čekám čtvrtého kluka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53548
17.11.19 19:29

Čtvrté dítě jsem měla ve 30 letech. 4 děti jsme vždycky chtěli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
17.11.19 19:42

32 let a zrovna se snažíme o 4 dítko :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 19:45

Otěhotněla jsem ve 39i, malej se narodil na den mých 40in.
Na rozdíl od předchozích 3 těhotenství, u tohodle jsem opravdu hodně natékala a břicho jsem od pátého měsíce měla takové, že se mě ptali, kdy již porodím. Ještě 3 měsíce po porodu měli stejnou otázku.

Kg se shazovala podstatně hůř a celkově i péče o mimi byla náročnější, přeci jen věk tam už byl, kůže na břiše se již nestáhla, prostě elasticita již v tomto věku chybí a já teď, po pár letech, zcela vážně zvažuji plastického chirurga, protože mám na břiše nadbytečnou a navíc patřičně svráštělou kůži.
Tělo zkrátka v tomto věku těhotenství nezvládá tak dobře jako ve 20-30i.
Porod jako takový se zvrtl a skončil akutním císařem. Předchozí tři jsem rodila vždy spontánně a až na první porod byly porody i rychlé. Tenhle byl taky rychlý, ale nebýt akutní sekce, nezvládli bychom to ani já, ani syn, v závěru chyběly veškeré síly.

A důvod 4. těhotenství? Změna partnera a jeho touha po společném potomkovi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.11.19 19:52

Mě se čtvrté dítě narodilo v mých 36ti letech, 6 let po 3., taky už jsem byla krásně zaběhnutá v práci (takže situace dost podobná) a přiznám se, že toto dítěte nebylo tedy úplně plánované, i když jsem doufala, že třeba někdy neplánovaně nějaké přeci jen přijde, protože otázku počtu dětí jsem nikdy nedokázala uzavřít a vše jsem si schovávala, ale měla jsem strach vzít to rozhodnutí plně na své vědomí, navíc právě s těmi 3mi proběhlo i nejedno náročnější období, kdy jsem se na další jednoduše necítila… Když se to stalo, docela jsem se bála, jestli mě to ještě vůbec bude bavit, když už jsem začala být tak „svobodná“. No, bála jsem se zbytečně, neskutečně si to užívám, těhotenství, porod, kojení - vše bez problémů, jsem tak ráda, že k nám malý přišel! Četla jsem tu první odpověď a mě naopak překvapilo, že se tělo velmi rychle po porodu vrátilo do původí kondice i formy jako „zamlada“! (Až tedy na vnější hemeoridy, ty se mi objevily je konci 4. těhotenství a jak na vlnách se od té doby ozývají). Byla jsem předem smířená s tím, že už to nebude taková hitparáda…Nedávno našemu čtvrťátku byly 3 roky a já teď zjistila, že jsem plánovaně opět otěhotněla (taky cítíme takovou tu poslední šanci), brzy budu slavit taky 39 let a ještě nevím, jaké to bude, ale ze všho toho určitě vyplývá, že bych do toho šla, i když ne přes sílu a tak, ale dala bych dalšímu dítěti určitě alespoň šanci…PS. nepíšu o partnerovi, ten má do toho taky často ci říci, že? Já s mým počala a vychovávám všechny naše děti, občas se na další nechal přemlouvat a občas taky přišel dříve on, třeba teď.., ale jsme v tomhle vesměs dost otevření oba a prostě jsme v tomhle na podobné vlně, takže…

• Nahlásit
  • Citovat
17.11.19 19:58

Kamarádka měla čtvrté ve 36.

Další známá ve 39 (nějakou dobu jim to nešlo) a mozná ještě neskončili - ale ona je trochu střelená ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 20:10

Čtvrté ve 22. Teď mi je 23, dětí máme 6.
(Pro rejpalky- nejsme cikáni, nežijeme na dávkách, všechny děti mají stejného tatínka.)

• Nahlásit
  • Citovat
17.11.19 20:12
@Anonymní píše: Čtvrté ve 22. Teď mi je 23, dětí máme 6.
(Pro rejpalky- nejsme cikáni, nežijeme na dávkách, všechny děti mají stejného tatínka.)

8o to sekáte jak Baťa cvičky 8o, nic ve zlém. Hodně sil do budoucna. Budete je na výchovu potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9344
17.11.19 20:13

Kamarádka ve 38.
Me je 35a nemám to uzavřené. Ale problém, že manželství je v troskách… Necháme to osudu, nějak to dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 20:14

@Bellatrix Lestrange máme 2× dvojčata, děti jsme vždy chtěli věkem blízko k sobě, všechny jsou na první pokus, což jsme nečekali :)

• Nahlásit
  • Citovat
17.11.19 20:15
@Anonymní píše:
@Bellatrix Lestrange máme 2× dvojčata, děti jsme vždy chtěli věkem blízko k sobě, všechny jsou na první pokus, což jsme nečekali :)

A jak to zvládáte? Máme v rodině několikery dvojčata a ze začátku je to mazec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 20:19

Manžel pracuje každý den od 6 do 3 takže mi dost pomáhá. Jinak jsem na děti sama, rodiče máme oba mimo. Zvládáme to dobře, děti jsou parťáci :)

• Nahlásit
  • Citovat
180
17.11.19 20:35

Ve 39 - 3. a 4. dítě. Těhotenství i porod bez problémů. A je to naprosto skvělé. Užívám si to o to víc, že vím, že je to naposled:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama