V kolika letech jste měly první dítě?

24
1.4.20 14:55

V kolika letech jste měly první dítě?

Ahoj holky, chci se zeptat jestli někdo byl nebo právě je v situaci jako já. Otěhotněla jsem když mi bylo 18 let. Miminko se mi narodilo před měsícem a pořád dodělávám školu nechci ji ukončit protože už jsem skoro u konce a přítele by vyhodili kdyby jen poprosil o dovolenou. Nemám čas se mimču věnovat musím se učit, přítel chodí do práce a k babičce ji nemůžu dát protože je koronavirus. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.4.20 15:00

První dítě jsem měla ve 29 letech, vdaná, vysokoškolačka s prací na neurčito a také s šestiletou praxí. Bylo to super. Věnovala jsem se jen sobě a miminku, měla jsem dvě mateřské a rodičáky a pak jsem se v klidu vrátila do práce. První babička šla do důchodu, když měla malá rok. Za necelé tři roky další dítě. Teď už chodí oba do školy na první stupeň. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
22571
1.4.20 15:01
@Zuzana529 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat jestli někdo byl nebo právě je v situaci jako já. Otěhotněla jsem když mi bylo 18 let. Miminko se mi narodilo před měsícem a pořád dodělávám školu nechci ji ukončit protože už jsem skoro u konce a přítele by vyhodili kdyby jen poprosil o dovolenou. Nemám čas se mimču věnovat musím se učit, přítel chodí do práce a k babičce ji nemůžu dát protože je koronavirus. :(

tak ted jsou školy stejně zavřený a jsi doma…Tak se uč, když malé spí…Což novorozenec skoro pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8026
1.4.20 15:07

A jak se musíš věnovat měsíčnímu miminku? Jestli je kontaktní, pořiď šátek a u učení poskakuje na gymmíči, jestli spí samo, nech ho spát v postýlce. Nějak nechápu, kde je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 15:07

Ve 20ti. Škola dodělána..

• Nahlásit
  • Citovat
2217
1.4.20 15:08

Když mně mamka měla, tak si dodělávala VŠ na UK, jinak já měla dceru ve 27 letech a v létě čekáme syna, bude mi v červnu 34 let. Nechci být hnusná, ale na tohle si asi měla myslet dopředu, než sis zadělala :mavam: Jinak měsíční miminko nepotřebuje žádnou zvláštní péči, jak je již psáno. Školy nejedou, tak se holt učit a učit. Držím pěsti, to zmákneš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
1.4.20 15:09

Ahojky:innocent:
Také jsem otěhotněla před 19 narozeninami a teď už se blíží termín porodu:innocent: školu jsem si odložila a jsem ráda :) školu si plánují dodělat během roku, max dvou :) záleží podle situace s tou eidemii co je teď :)
A zvládneš to neboj se :)!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 15:15

Prvni ve 32, 12 let praxe, VS, jsem doma rok a pul a uzivam si materskou od zacatku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
5722
1.4.20 15:18

Já měla prvního v 19 a školu mám dodělanou druhé jsme měla ve 22 a teď mám týdne starou holčičku a je mi 29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
1.4.20 15:26

Je mi 28 a čekáme první :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1513
1.4.20 15:27

Děláš dobře, že si chceš dodělat školu. To tedy budeš letos maturovat? Já myslim, že dokud je mimčo takhle malé, tak toho času máš na učení hodně, protože spí několik hodin denně, horší to bude až povyroste, ale tak to už snad budeš mít školu hotovou.
Takže se uč, když mimčo spí, jiná rada si neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 15:32

Zobecňovat, že měsíční dítě nic nepotřebuje, je docela mimo. Každý je jiný. Můj syn se narodil o dva a půl měsíce dřív a během prvních 3 měsíců spal tak 2-4 hodinny denně, kdybych k tomu měla řešit ještě práci nebo školu, tak mě asi odvezou :lol: každé dítě je jiné a potřebuje jinou péči..

• Nahlásit
  • Citovat
PHV
1278
1.4.20 15:53

Já měla dceru v 19ti, maturitu v květnu jsem nestihla jelikož porod, takže jsem šla k prvnímu pokusu v září - úspěšně jsem to udělala. Bylo to těžké s novorozencem se učit, chtělo to hodně kázně kdy by člověk radši spal než se učil, ale to už je na každém z nás. Teď má dcera 4 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
1.4.20 16:19

V 29 letech a dodelavala pri ni doktorat (PhD) na 1. LF UK a i kdyz mi v praci vysli vstric a vracela jsem se v 1 roce dcery, tak jsem rada, ze to mam za sebou. Zkusenosti : se vykaslat na domacnost (delat jen to nejnutnejsi), pokud kojis, tak u toho spat a mimco zkusit zvyknout na satek a u toho se ucit, uceni „vypravet“ mimcu (dcera byla rada, ze si s ni povidam), chce to pevnou vuli. Drzim palce, at se podari :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2400
1.4.20 16:22

Jako chlap ve 30. Zpětně to vidím jako obrovskou chybu a v příštím životě budu mít dítě o 10 let dříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama