V kolika letech přestáváte být dětským středobodem

Anonymní
1.2.20 22:02

V kolika letech přestáváte být dětským středobodem

Ahoj, moje kamarádka má osmiletou dceru. Myslela jsem, že čím jsou děti starší, tím méně pozornosti vyžadují… ale je jedináček a přestože je VELMI hodná, je to mami tohle mami tamto, já se nudím, v bytě by si ráda všechno přerovnávala podle svého, stěhuje hračky do obývacího pokoje atd. Jak je sama, kamarádka se jí prostě MUSÍ věnovat.

Tak jsme přemýšlely, kdy je ten věk, kdy děti si začínají rodičů už přestávat všímat.

Já sama o sobě jsem byla odmalička introvert. S mámou jsem si, myslím, nijak aktivně nehrála. Pravda, měla jsem bratra, to ano, ale nemyslím si, že bych byla tak společensky hodná, ale „náročná“… u babičky jsem třeba trávila celé léto o samotě a vyhovovalo mi to. Cizích dětí jsem se spíš styděla, ano, když nějaké přijely k nám, byla jsem nejštastnější, to je pravda a pořád je chtěla vidět. Ale pokud tu nebyly, hrála jsem si celý den klidně sama. s knížkami a tak. chvíli jsem si chodila s babičkou popovídat a pak se zase ponořila do svého sěta.

Vždycky mě zamrzí, a fakt bolí, když mi matky dvou dětí říkají „já jsem tak ráda, že jsou dva, zabaví se spolu na půl dne a já mám klid“ :,(

Jestli se mi podaří mít někdy dítě, nebude bohužel moci mít sourozence (nechci to rozmazávat). Adopci nechci rozhodně.
A tak si říkám, jak bylo vám jedináčkům? Nudili jste se hodně?
A v jakém věku vám to PŘESTALO vadit? Tj že jste ani rodiče k zabavení nepotřebovali? Je to povahou? Asi částečně také, že? Já si i v osmi ještě, myslím, styděla, jít na pouti si sama koupit vstupenku. A tam pak asi člověku míň vadí, že je sám… bratra jsem měla, ale on mi nedal možnost po sourozenci toužit. Bylo ho všude plno a ano, byly doby kdy jsme si krásně hráli, ale od mých cca 14 let už jsme si zas nehráli vůbec.
V osmi ale asi ještě určitě jo… Kdy se to zlomí? až v těch 14?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

411
1.2.20 22:41

Tohle je velmi individuální téma. Kolik lidí, tolik nátur. Ty jsi introvert, ale jsem si jistá, že takovému Lvu, Panně, Střelci či Beranovi společnost chybět může.
Na druhou stranu, i když je další sourozenec, nikde není psané, že s ti dva musí sednout. Jsou sourozenecké vztahy, kdy by jeden dýchal pro druhého a na druhou stranu vztahy, kdy by byl každý radši, kdyby se ten druhý vůbec nenarodil. Tohle ti nikdo neřekne dopředu, jaká konstelace bude mezi nimi. Takže ať již se někdo rozhodne pro jedináčka či pro fotbalovou jedenáctku, v podstatě je to vždy o tom, že dítě si člověk nepořizuje pro někoho jiného, ale především pro sebe, pro svůj pocit a na základě vlastního rozhodnutí, přesvědčení a uvážení.

Ohledně dcerky tvé kamarádky - prostě není ten typ, co si zaleze do pokojíku a půl dne o ní člověk neví. Evidentně není introvert. Je snad proto špatná? Zkrátka sama se nudí a neumí se zabavit, vyžaduje určitou pozornost. Má to zřejmě v povaze coby typický prototyp svého hvězdného znamení. Není co jí vyčítat, je jaká je. Až bude starší, bude mít zřejmě kolem sebe hodně kamarádek, protože je zkrátka ke svému životu bude potřebovat. Jsou i tací lidé, co neumí být vůbec sami.
Což mi připomnělo tuhle starou písničku :))
https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 22:54

Kolem 10 let, max puberta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
1.2.20 22:57
@leisa píše:
Tohle je velmi individuální téma. Kolik lidí, tolik nátur. Ty jsi introvert, ale jsem si jistá, že takovému Lvu, Panně, Střelci či Beranovi společnost chybět může.
Na druhou stranu, i když je další sourozenec, nikde není psané, že s ti dva musí sednout. Jsou sourozenecké vztahy, kdy by jeden dýchal pro druhého a na druhou stranu vztahy, kdy by byl každý radši, kdyby se ten druhý vůbec nenarodil. Tohle ti nikdo neřekne dopředu, jaká konstelace bude mezi nimi. Takže ať již se někdo rozhodne pro jedináčka či pro fotbalovou jedenáctku, v podstatě je to vždy o tom, že dítě si člověk nepořizuje pro někoho jiného, ale především pro sebe, pro svůj pocit a na základě vlastního rozhodnutí, přesvědčení a uvážení.Ohledně dcerky tvé kamarádky - prostě není ten typ, co si zaleze do pokojíku a půl dne o ní člověk neví. Evidentně není introvert. Je snad proto špatná? Zkrátka sama se nudí a neumí se zabavit, vyžaduje určitou pozornost. Má to zřejmě v povaze coby typický prototyp svého hvězdného znamení. Není co jí vyčítat, je jaká je. Až bude starší, bude mít zřejmě kolem sebe hodně kamarádek, protože je zkrátka ke svému životu bude potřebovat. Jsou i tací lidé, co neumí být vůbec sami.
Což mi připomnělo tuhle starou písničku :))
https://www.youtube.com/watch?…

jakozto strelec jedinacek mohu rict, ze jsem dost velky introvert :-)
Sourozenec mi nikdy nechybel, nejradeji mam cas kdy se venuji sama svym konickum.
V detstvi jsem zas nejradeji poslouchala vypraveni babicky nebo jsem koukala na to, jak mama plete, popripade si zalezla s legem do pokoje a hodiny o me nikdo nevedel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
1.2.20 23:26

Není to věkem, ale povahou, někdo je extrovert a potřebuje společnost ostatních lidí, někdo je rád sám a vystačí si.
Mám také jedináčka (9 let) a vyhraje si sám, ano, občas se nudí, ale jinak se dokáže zabavit sám kdekoli a s čímkoli. Já jsem taky introvert.

Ale znám děti, které taky pořád potřebují interakci s rodičem, potřebují něco říct, na něco se zeptat… Je to prostě povaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
2.2.20 00:16

Precti si knihu Pet jazyku lasky, dost ti to usnadni pohled na lidi/deti. :kytka: Nektere deti potrebuji neustale nekoho aktivne „za zadkem“ klidne do dvaceti, jine nikoli. Je to o vnitrnim nastaveni cloveka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3860
2.2.20 08:33

Mam dve holky, beran a lev a obe vyzaduji potornost. Hraji si i spolu, ale jen chvilky. Ja jako mala, takhle nevyzadovala pozornost, rada jsem byla sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19200
2.2.20 08:57

Je to povahou. Jednio dite mam extremne spolecenske a sdilne. On je fakt extrem a ackoliv sama jsem spolecenska, tohle dite cloveka fakt az dusi, jak mic potrebuhe pozornist. Takze druhe dite je opravdu v tomto ohledu zachrana, zabavi se spolu.
Druhe dite bude spolecensky introvert. Je rada s lidmi, ale kdyz nejsou nebi nesdili jeji zajem, hraje si sama. Uz jako mimino se dikazala na pul hodiny zabavit s prazdnoz jrabickou od nosnich kapek. To od starsiho fakt neznam.
Tve kamaradce bych doporucila, at si jeji dcera zve domu kamaradky nebo chodi za temi kamaradkami. Vek na to ma a odpadne takovevto nevim co delat, ja, se nudim, pojd si se mnou hrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama