V kolika měsících se vašim dětem ustálila barva očí?

Anonymní
17.7.21 21:35

V kolika měsících se Vašim dětem ustálila barva očí

Prosím o osobní zkušenosti, ne o obecnou informaci, to mám přečtené. Zajímá mě, jak jste to skutečně s dětmi měli. Nám se narodily tři děti se stejnou barvou očí po porodu, jaká jim zůstala. Čtvrté dítě mělo po porodu oči modré a má je modré stále, vlasy mělo hnědé a nyní má světle blond. Moc se mi to líbí a jsem zvědavá, jaká je šance, že dítěti barva vlasů a oči takto zůstane, když má rok a čtvrt, já i tatínek máme vlasy tmavě hnědé a oči zelené a hnědé. Podělte se tedy prosím, kdy se Vám barva očí ustálila? Vlasy se mění i v pubertě, takže na to se neptám, to je daleko.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6133
17.7.21 21:44

Dcera oči cca 2. třída (měla modré, má zelené), vlasy okolo 12 (tmavě plavá/světle hnědá, narodila se černovlasá). Syn oči ve školce (hnědé), vlasy někdy po pubertě 16-17?, měl špinavou blond, je hnědovlasý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
17.7.21 21:47
@Havlova píše:
Dcera oči cca 2. třída (měla modré, má zelené), vlasy okolo 12 (tmavě plavá/světle hnědá, narodila se černovlasá). Syn oči ve školce (hnědé), vlasy někdy po pubertě 16-17?, měl špinavou blond, je hnědovlasý.

Tak to jsi mě úplně překvapila, já jsem všude četla že v naprosté většině případů oči mají stálou barvu do jednoho roku, výjimečně do třetích narozenin. To je asi u vás docela rarita teda, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
17.7.21 21:50
@Anonymní píše:
Prosím o osobní zkušenosti, ne o obecnou informaci, to mám přečtené. Zajímá mě, jak jste to skutečně s dětmi měli. Nám se narodily tři děti se stejnou barvou očí po porodu, jaká jim zůstala. Čtvrté dítě mělo po porodu oči modré a má je modré stále, vlasy mělo hnědé a nyní má světle blond. Moc se mi to líbí a jsem zvědavá, jaká je šance, že dítěti barva vlasů a oči takto zůstane, když má rok a čtvrt, já i tatínek máme vlasy tmavě hnědé a oči zelené a hnědé. Podělte se tedy prosím, kdy se Vám barva očí ustálila? Vlasy se mění i v pubertě, takže na to se neptám, to je daleko.

Můj syn měl po narození modré, ve 4 letech se mu to začalo měnit na zeleno hnědou…mám skoro černé oči…teď u druhýho jsem zvědavá neboť má modrý a partner je hnědooký a jeho dospělý syn z předchozího vztahu má modré ikdyž jeho ex i on tmavé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
17.7.21 21:51
@Nora4 píše:
Tak to jsi mě úplně překvapila, já jsem všude četla že v naprosté většině případů oči mají stálou barvu do jednoho roku, výjimečně do třetích narozenin. To je asi u vás docela rarita teda, ne?

Nevím, nepřemýšlel a jsem o tom. Prostě byla modrooká a někdy okolo 2. třídy jí oči zezelenali. O synovi nevím, třeba trochu dřív, muž tvrdí, že ve školce. Já ho poznala, když už do školky nějakou dobu chodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
17.7.21 21:52
@Anonymní píše:

Jinak já se narodila z tmavýma očima prý a vlasy špinavé blond… vlasy zůstaly a oči působí černý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22691
17.7.21 21:55

Staršímu oči zůstaly stejné od narození, vlasy kolem 2.roku trochu ztmavly. Mladšímu se oči změnily těsně před 2. narozeninami z modrých na zelené, vlasy zůstaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31871
17.7.21 21:55

Dceři se oči ještě mění, budou jí 4.
Druhá dcera měla jako mimino oči modré, dneska má zelené. Vlasy má světlé pořád, nemá po kom :think:
Synovi je 13 měsíců a oči má modré, předpokládám, že bude mít taky zelené, nebo šedé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68309
17.7.21 22:00
@Nora4 píše:
Tak to jsi mě úplně překvapila, já jsem všude četla že v naprosté většině případů oči mají stálou barvu do jednoho roku, výjimečně do třetích narozenin. To je asi u vás docela rarita teda, ne?

Dcera ma 6,5 a zacinaji ji hnednout. Manzel byl do 5-6 let modrooky blondak a ted je tmavovlasy a hnedooky … takze takova rarita to neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18983
17.7.21 22:06

Ty jo, jsem docela prekvapena, co tu ctu. Moje deti maji porad stejne, ani nevim od kdy presne, ale rekla bych ze rok nemely. Kluci zelenosede a dcera modre. Dceri mozna trochu ztmavly. Vlasy teda trochu ztmavly vsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
17.7.21 22:13

Synovi začaly oči zelenat kolem roka a půl, do té doby měl modré. Od 2 let jasně zelené, teď má 6. Dcera i druhý syn mají oči modré, mají skoro 5 a skoro 2 roky. Vlasy měli kluci po narození úplně bílé, teď jsou blondati, straší pořád tmavne, bude asi jakože, ten byl do 10 let blondak, pak postupně tmavší a teď má své hnědé. Dcera naopak se narodila s avymi vlasy a postupně světlá, je blonďatá, tak nějak mezi klukama. Uvidíme, jestli a jak se to bude ještě měnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17736
17.7.21 22:19
@Anonymní píše:

dcera se narodila s cernym haarem a inkoustove modro-cerno-hnedyma ocima. Do 3 mesicu ji oci zmodraly, mela zarive modre oci s tmave modrym okrajem. Na 4,5 letech ted je ma modro-zelene. To bude finalni barva, to se uz moc menit nebude. Vlasky ma od cca roku spinave blond.

Syn se narodil se svetlejsi kstici a oci mely jednoznacne modry nadech. Neprekvapilo tedy, ze mu behem 2m oci zmodraly a vlasy ma skoro bile. Ten urcite tmave oci mit nebude, je mu ted 1,5 a je to blondacek.

tatinek ma cernohnede vlasy a hnedozelene oci. Ja jsem modroko blondynka. Takze prevladaji moje geny zrejme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
17.7.21 22:20

Těm změnám se divím, nikdy jsem to neslyšela u starších dětí. Schválně jsem hledala a na třech zdrojích prakticky to samé, jeden cituji: Melanin se začíná tvořit až po porodu, proto se všechna miminka rodí se světlýma očima, které jim postupně podle výše hladiny vyprodukovaného melanimu tmavnou, až se ustálí na takové barvě, ke které byly geneticky naprogramovány. Konečná barva se ustálí mezi prvním a třetím rokem života dítěte. Ale v průběhu života se může ještě měnit jejich odstín. Je to způsobeno vlivem hormonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17736
17.7.21 22:30
@Nora4 píše:
Těm změnám se divím, nikdy jsem to neslyšela u starších dětí. Schválně jsem hledala a na třech zdrojích prakticky to samé, jeden cituji: Melanin se začíná tvořit až po porodu, proto se všechna miminka rodí se světlýma očima, které jim postupně podle výše hladiny vyprodukovaného melanimu tmavnou, až se ustálí na takové barvě, ke které byly geneticky naprogramovány. Konečná barva se ustálí mezi prvním a třetím rokem života dítěte. Ale v průběhu života se může ještě měnit jejich odstín. Je to způsobeno vlivem hormonů.

zadne dite se nerodi se svetlyma ocima. Byva to takova tmava neidentifikovatelna barva. Ultra tmave modra s sedavymi az hnedymi podtony.

Proto me prekvapilo, ze muj syn uz po narozeni mel modry nadech v te novorozenecke cernomodrohnede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
17.7.21 22:38

U dítěte ještě zkušenost nemám ale mám se sebou..narodila jsem se s černými vlasy a jasně modrýma očima…oči mi postupně tmavnou a tíhnou spíše k hnědozelené vlasy zase naopak svetlaji..jsou hnědé na slunci do zrzava..na dovolených u moře v detstvi mi vždy hodně zesvetlaly místy až do blond…můj taťka je jižanský typ..snědý černovlasý hnědooký, mamka modrooká blondýna..

takže za mě se jemne změny odehrávají celý život jak u vlasů tak u oci… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat