V kolika měsících se začíná s kašičkou?

272
7.12.06 13:52

V kolika měsících se začíná s kašičkou?

Ahojky všem zajímalo by mě v kolika měsících je dobré začít s večerní kašičkou?Vím že prodávají kaše od ukonč.4m ale nevím jestli to není ještě moc brzo.My jsme teď ukončili 4m tak mě napadlo že se zeptám.A jaká kaše je nejvhodnější?Koukala jsem v obchodě,ale je tam toho hodně.Díky za rady a tipy.Ahoj

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1965
7.12.06 14:05

Ahoj, já jsem začala dávat Tomíkovi kaši v 5,5měsících - už mu nestačilo mlíko. Kupovala jsem Nutrilon rýžovou kaši od 4.měsíce, vyzkoušela jsem i jiné, třeba od Nestlé, ale tady ta mi připadala nejlepší. Pěkně voní po skořici :D a na rozdíl třeba od těch Nestlé se v ní vůbec nedělají hrudky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
7.12.06 14:11

Zalezi, jestli plne kojis. Ja jsem obe deti plne kojila do 6.mesicu, pak jsem pridala na obed zeleninu a maso a od 7. mesicu jsem pridala ovoce a vecer kasi. Pry se nema zacinat ovocem a kasi, ze jsou oproti zelenine sladke a pak muze decko zeleninu odmitat, ale to nemam vyzkousene. Jinak kase muzes opravdu davat od tech 4.mesicu, kdyz je to na krabici napsane a kdyz mas malo vlastniho mleka nebo nekojis vubec a mas ditko na UM. JInak bych plne kojila az do tech 6.mesicu Mame nejlepsi zkusenost s mlecnou SUnarkou (zacinali jsme s kukuricno-ryzovou, bananovou..). MEla jsem i Hami, ale ty mi hodne rychle po udelani ridly, brzy z nich byla tekouci vec, takze ted jsme jen na SUnarce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
7.12.06 14:21

Ahojky,
záleží asi na prckovi, kdy si „řekne“ o kašičku.Našemu Kubovi kupříkladu stačilo večerní mlíčko až do 11-ti měsíců.A teprve pak jsme začali s kašičkama.Není kam spěchat, dětská mě v tom jen podpořila.Ale u každýho mrněte to bude asi jinak :wink:

pá Yasmin+Kuba 13m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
7.12.06 14:40

v kolika měsících se začíná s kašičkou?

Pokud plně kojíš a mlíčko miminku stačí tak bych kaše nedávala.
My jsme začali od konce 6.měsíce se zeleninou, po měsíci ovoce a za další měsíc (tzn. od začátku 8. měsíce) dáme kaše (doporučovali to tak v knížečce od Sunaru „můj první jídelníček“ - dostali jsme u doktorky)
můžu taky doporučit kaše sunarka - dělala jsem je malé neteři a jsou chuťově mooooooooc dobrý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
7.12.06 14:42

Jen na doplneni :)
Kase neni povinna, nase holky ji nemely nikdy, jen kdyz jsem nestihala, tak byla ve spizi pripravena na obed :)

Obe byly kojene, takze mlecna kase nebyla potreba a na veceri proste dostaly radeji ovoce nebo jogurt nez sladkou kasi. A kdyz povyrostly, tak jsme davali pecivo.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
7.12.06 15:54

Zatím plně kojím a mlíčka máme dost,byla to spíš informační otázka.A kamarádka mi říkala že se jí dítě často v noci budí,tak mu právě začala dávat kaši už ve 4m.Tak jenom abych byla v obraze.My se v noci většinou budíme jen 2krát na papání,takže kaši na zasycení zatím nepotřebujeme,podle toho co jste mi poradili.Tak děkuji všem za rady.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
7.12.06 16:04

Zuzicku, to je takova povera, ze po kasi dite lip spi. Ono totiz i po kasi dokaze v noci vstavat kazde dve hodiny.
Ja jsem zacala od sedmi mesicu se zeleninou k obedu a ovocem k odpoledni svacine. Kasi jsme zacala davat az tak kolem 9. mesice a stejne nema zadny valny uspech. Kolikrat i dnes, kdyz je Helence skoro rok, ma vecer jen mliko a nebo zeleninu a nebo trochu testovin od nas.
Zacala bych davat asi kasi nemlecnou a bez lepku, pokud budes stale kojit. Dle meho nazoru neni mlecna potreba, dokud se koji a lepku je lepsi se vyhnout cca do roka (i kdyz nekteri ho davaji uz od 6 mesicu a spousta kasi doporucovanych od 4.mesice ho obsahuje taky). Proste to chce studovat slozeni vyrobku, nez clovek neco koupi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
7.12.06 16:48

Ahoj,koukám, že většina píšete značky od kaší.. zkoušíte, nebo můžou se dávat i doma připravené kaše třeba z rýřové mouky nebo kukuřičné atak?Také si myslím, že lepek ne min. do 9měsíců až do roka. Čím je pak dochucujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
7.12.06 19:13
jowana píše:
Ahoj,koukám, že většina píšete značky od kaší.. zkoušíte, nebo můžou se dávat i doma připravené kaše třeba z rýřové mouky nebo kukuřičné atak?Také si myslím, že lepek ne min. do 9měsíců až do roka. Čím je pak dochucujete?

Ahoj, já většinou dělala malé domácí kaše, instantní byly jen pro případy nouze. Dochucovala jsem přesnídávkami, čerstvým ovocem, podle věku a domácích zásob.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
8.12.06 10:54

S kašičkou mám v plánu začít až teď, malé je 7 měsíců a stále kojím. Budu dávat nemléčnou, instantní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
11.12.06 01:05

Ahoj,
my jsme kojili cca do 16 měsíců, z mléčných výrobků jsem začala od 8. měsíce dávat jogurty (BIO olma, Activia bílý, Hollandia bílý). Nic jiného mléčného syn nechtěl, UM, kterou jsem měla v zásobě jsem prodala. Občas jsem zkusila dát ochutnat instantní kašičku a synovi to začalo chutnat až kolem roku a půl!! Od té doby nám kašičky jedou - výhradně jako snídaně. Kupujeme jenom BIO kaše od HIppu, nedávno na ně byly akce v intersparu a Rossmannu - á 39,90. (V Pardubicích jsem je vykoupila :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.06 13:59

Ahoj.

Radim byl nekojený, takže jsme ji vyzkoušeli po 4. ukončeném měsíci. Jednou - tak ho zabetonovala, že jsem další pokusy odložila až po 6. měsíci. Nicméně se ukázalo, že klasickou kaši na lžičku nemusí, těžká na bříško, tak jsem začala dělat řídké do láhve (jedl na večeři asi do 20 měsíců).

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
11.12.06 16:17

Ahojky,
my jsme plně kojili do ukončeného 9. měsíce, pak jsme začali dávat rýži basmati, zeleninu a po čase i ovoce (řídila jsem se knihami od dr. Fořta). Mléčné kaše jsme nedávali nikdy (dosud kojím), někdy kolem roky jsem zavedla kaše ze špaldové, kukuřičné a pohankové krupice (bio) vařené ve vodě, ochucené rozvařeným sezonním ovocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.12.06 12:54

Ahojky
V 6 měs. jsem začala dávat zeleninu a až si na ni malá zvykla zařadila jsem asi kolem 6,5 měsíce kaši. Bláhově jsem si myslela, že se pak nebude tak často budit. Ale za 3 hodiny se dožadovala kojení bez ohledu na to, že se na noc nacpala kaší. A za noc se budila stále 4×. Ale kašičky ji tak zachutnaly, že ji má za 5 minut snědenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama